×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
12. aprīlis, 2017
Drukāt

Prezidents liek sagatavot kazahu valodas pāreju uz latīņu alfabētu (3)

Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs uzdevis valdībai sastādīt grafiku kazahu valodas pārejai uz latīņu alfabētu.Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs uzdevis valdībai sastādīt grafiku kazahu valodas pārejai uz latīņu alfabētu.

Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs uzdevis valdībai sastādīt grafiku kazahu valodas pārejai uz latīņu alfabētu.

“Mēs sākam sagatavošanās darbu [pārejai uz latīņu alfabētu]. Valdībai ir jāsastāda grafiks kazahu valodas pārejai uz latīņu alfabētu,” teikts Nazarbajeva rakstā avīzē “Jegemen Kazahstan”.

“Līdz 2017.gada beigām pēc konsultācijām ar zinātniekiem un sabiedrības pārstāvjiem ir jāizstrādā vienots standarts jaunajam kazahu alfabētam un latīņu burtiem,” uzsvēra valsts galva.

“No 2018.gada ir jāgatavo speciālistus jaunā alfabēta mācīšanai un jāizdod mācību grāmatas vidusskolām. Tuvākajos divos gados ir jāveic organizatoriskie un metodiskie darbi,” piebilda
Nazarbajevs.

Pirmajā laika posmā līdzās latīņu alfabētam tiks izmantota arī kirilica.

Kazahu rakstu valodā Kazahstānā patlaban tiek izmantots krievu alfabēts ar dažiem papildu burtiem. Kazahu rakstība vairākkārt tikusi reformēta un tajā ticis izmantots arī latīņu un arābu alfabēts. Arī mūsdienās kazahu diaspora Turcijā rakstu valodā izmanto latīņu, bet kazahu kopienā Ķīnā – arābu alfabētu.

Komunistu režīms centās panākt, ka PSRS dzīvojošo tautu valodās tiek izmantots krievu alfabēts, lai simboliskā veidā stiprinātu saites ar Krieviju un krieviem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievi jau vārās savos saitos, kazahi ja ne gluži tādēļ sajukšt prātā, tad depresijā noteikti iekritīšot.Un tas būšot solis atpakļ tautas atīstībā, jo tādā veidā Viņi zadēšt saikni ar īstajām kultūr vērtībām.

  2. Nedomāju, ka tas ko mainīs. Kazahstāna ir pārāk svarīgs Krievijas partneris. Kaut vai tāpēc, ka tur atrodas Baikonura. Tomēr arī tur ir apgabali, kur sapņo par pievienošanos Krievijai vai kārtējo “tautas republiku” radīšanu.

  3. Beidzot arī bijušais komunists spēj ko jēdzīgu izdarīt!Tagd vaņkas varēs sākt brēkuļot.Diemžēl Kazahstāna būs nākamais Putlera mērķis, nevis Baltija, kā domā daudzi mūsu “bāleliņi “.Un nelīdzēs Nazarbajeva mērenums un draudzība ar parašu.

Draugiem Facebook Twitter Google+