×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. septembris, 2014
Drukāt

Prezidents nav apmierināts ar Latvijas drošības iestāžu darbu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš nav apmierināts ar Latvijas drošības iestāžu darbu, to viņš šodien atzina Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”.

Vaicāts par Latvijas drošības iestāžu darbu, novērtējot pašreizējos draudus, prezidents pauda viedokli, ka drošības dienesti uzmanīgi vērtē, “kur ir domu dažādība, kur ir draudi valsts drošībai”, un norādīja, ka, lai arī tas nav vienkārši paveicams uzdevums, nepieciešamās darbības notiek.

Prezidents gan uzsvēra, ka kopumā nav apmierināts ar drošības iestāžu darbu.

“Tur ir daudz, kas maināms un koncentrējams. Tas ir viens no pamatdrošības jautājumiem – spēja novērtēt situāciju. Militārais spēks neko nedod, ja mēs nesaprotam to, kas notiek. Lielbritānija var atpazīt cilvēku maskā, mēs to nevaram pat no fotogrāfijas,” sacīja prezidents, piebilstot, ka atbildības nasta par šo jautājumu būtu jāuzņemas Iekšlietu ministrijai.

“Visas drošības iestādes būs spiestas iziet reālu pārstrukturēšanu, par to šaubu man nav. Šis būs viens no sarežģītākajiem jautājumiem nākamajā Saeimā,” piebilda prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Koncentrējams? Es arī domāju, ka drošības dienesti ir nepareizi darījuši , ka atļāvuši Es fondu zaglim kļūt par neatkarīgas un demokrātiskas valsts prezidentu. Ai, kādu prezidentu! Butaforiju.

  2. Latvija jau vairāk kā 20 gadus ir neatkarīga valsts, it kā NATO sastāvā, bet iekšējā drošība ir pat vājāka nekā pēc pirmajiem diviem neatkarības gadiem. Toreiz tādu manifestāciju par godu 9. maijam nebija un pa ielām nestaigāja ar georga lentītēm un Krievijai jaunpievienoto neatzīto teritoriju karogiem, neviens pat nerunāja par Latgales autonomiju un iespējamiem valodas referendumiem. Vai tas viss liecina par valsts stabilitātes nostiprināšanos? Nu taču skaidrs, ka nē. Valsts neatkarība ir nopietni apdraudēta no iekšpuses, tas ir fakts un vaina te nu noteikti ir Drošības iestāžu darbā. Kāpēc no valsts nav izraidīti cilvēki, kuri patiešām kūda iedzīvotājus uz starpetnisku naidu? Par kādu iedzīvotāju integrāciju var runāt, ja notiek nemitīga kūdīšana uz valsts iekšējās vienotības graušanu? Un rezultātā, kā tāda valsts var sasniegt augstu dzīves līmeni, ja enerģija aiziet pretstāvē. Tā ir ļoti liela problēma, jo tā sēž cilvēku galvās un neļauj domāt par mierīgu darbu. Tā izraisa nopietnu kaitniecību, kas neapšaubāmi atsaucas uz ekonomiskajiem rādītājiem. Ir spēki, kas veicina korupciju, sabiedrības morālo pagrimumu u.t.t. Un tas viss tikai tādēļ, ka valstī ir pretspēki un ļoti nopietni pretspēki.

    • Domāju – ne jau par to uztraucās Bērziņa kungs, bet baidās ka DP pārcentīsies un patiešām apkaros visus “ietekmes aģentus”. Tāpēc vajag norūpēt tos ar pašpilnveidošanu kura nevienam nav kaitīga. Nešaubos, ka ja grib, mūsu puiši var stādāt ļoti efektīvi – kāds viņus tur aiz biksēm.

  3. Prezidenta pretenzijas jāadresē valdošai partijai, drošībnieki vienmēr un visās valstīs ir tikai izpildītāji. Tātad – Vienotībai un Āboltiņai.

  4. Tas vajadzīgs lai novērstu drošības iestāžu uzmanību no krievu aktivitātēm pirmsvēlēšanu periodā – lai sāk ņemties ar pekstiņiem. Parādijies jauns termiņš – “koncentrējams”. Kaut ko vajag koncentrēt – iebiezināt. Atcerēsimies, ka IM ministrs prezidentu visvairāk apmierinājis. Kurie tad ir, kas neapmierin?

  5. gruuti saprast, kaapeec prezidents taa dod iekshaa droshiibas iestaadeeem, bet shoreiz izklausas pamatoti. Tik iemesls ir arii ierobezhoti resursi, kas atveeleeti drohiibniekiem …

Draugiem Facebook Twitter Google+