×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Prezidents neatbalsta “melno” ierēdņu rotāciju (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts Prezidents Raimonds Vējonis neatbalsta negodprātīgu ierēdņu rotāciju.

Telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” Vējonis norādīja, ka negodprātīgu darbinieku rotācija sūta nepareizu signālu potenciāli negodprātīgajiem ierēdņiem un sabiedrībai.

Viņaprāt, melnā saraksta izveidošana vienā institūcijā ir ķeršanās pie darba no nepareizā gala. Ja darbinieku negodprātība rada sekas, tad jāpiemēro disciplināratbildība un kriminālatbildība, savukārt rotācija nevar būt kā līdzeklis, lai ar šādiem darbiniekiem cīnītos.

Turklāt Latvijā ir gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Ekonomikas policija, kam ir jāvērtē konkrēto ierēdņu godaprāts.

Valsts prezidents uzskata, ka rotācijai jābūt vispārējam principam valsts pārvaldē, lai neļautu iestāžu vadītājiem aizsēdēties savos amatos pārāk ilgu laiku. Ja iestādi vada 10 – 30 gadus, tad var pazust skaidrs redzējums par nozares problēmām, uzskata Vējonis.

Valsts prezidentam esot plānota tikšanās ar finanšu ministri, lai pārrunātu arī šo jautājumu.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozoli (ZZS) iesniegusi Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Un kas ta no taa tagad buus ?

  2. kā gribēšu, tā darīšu, gribēšu par ministru, būšu, skaidrs

  3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    kur tad tie Latvijas ”pelmeņi” paliks ,nenoliks jaunu silīti ? Silīte ir obligāta – citādi kvieks tiesās …

  4. Bet kā ir ar tiem pelēkajiem kardināliem, kas pa aizmuguri šiverē, bet nevienam atbildīgi nav?

  5. Pārāk jau tas atgādina kompartijas nomenklatūras rotēšanu,kad nogrēkojušos funkcionāru bez partijas atļaujas nedrīkstēja pat saukt pie kriminālatbildības!

  6. BALTAIS TEEVS no Puzes Lucifera ? – Nacijai par apsmieklu … pareizvalodibas superpaakjiibas ?

  7. Tur jau tā vaina, ka KNAB funkciju aizvietojuši ar “rotāciju”. Ukraiņi ilgus gadus nevar izlemt tādas organizācijas dibināšanu – mūsejie atkal, ātri izlēmuši, izveidojuši.. bet tad, izmantojot visādus ieganstus darboties neļauj. Toties ES mierā un domā, ka Latvijā korupcija nav.

  8. Par “melnajiem” nezinu, bet pārējos gan jārotē. ES ieteikums no 90-to gadu vidus ir: ierēdnis pozitīvi darbojas vienā amatā 2-3 gadus, maksimums 5. gadus. Pēc viņam jākāpj pa karjeras kāpnēm uz augšu, jeb leju, vai jāaiziet. Citādi apaug ar draugiem un tas ir lielākais korupcijas risks no visiem pārējiem riskiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+