×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. jūlijs, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Prezidents nebūs oligarhu kājslauķis! (10)

Foto Valsts prezidenta intervijas laikā ar "Latvijas Avīzi". Foto - Timurs SubhankulovsFoto Valsts prezidenta intervijas laikā ar "Latvijas Avīzi". Foto - Timurs Subhankulovs

Kad pavisam sasāpējis, tauta reizi desmit gados iet pie Valsts prezidenta. Šodien sešos vakarā laukumā pie Rīgas pils vēlētāju lokā paredzēts plucināt vilnu oligarhiem un dažiem partijniekiem, kuri sasmērējušies “bazārā” Šlesera viesnīcas numurā un kuriem tagad jāatbild par sekām. Lai nevainīgie jēriņi aizstāvēdamies blētu kā blēdami, sašutusī pilsonība sagaida, ka prezidents ar valstsvīra pieredzes bagāžu un labi noasinātām dzirklēm piedalīsies cirpšanas procesiņā. Tad paaudžu paaudzēs Vējoņa vārdu pieminēs ar cienību, valsts galva būs attaisnojis un apliecinājis nācijas morālā līdera un vērtību sarga tituli.

Preses Siksnis jau visu nedēļu brīžam šausminājis, brīžam amizējis prezidentu, novakaros lasīdams priekšā pagarākus izvilkumus no “Rīdzenes novelēm” kā 
burlakromānu. Vējoņa verdošais temperaments uzšvirkstējis lasāmvielas etiķotajās vietās ar sevišķi puķaino valodu, bet augstā līdera piere nomākusies, kad tekstos izskanējis apkaunojums, cik gan degradējusies un ciniska bijusi valsts politiskā virsbūve – pagaldes valdība.

– Pagaidi brītiņu, – Vējonis, kā zibens trāpīts, apturējis priekšlasītāju. – Tas par mani? Es tiem pipsikiem parādīšu, cik esmu vājš un vientiesīgs prezidents! Es vis nebūšu oligarhu kājslauķis!

Saņēmies vīrestības spēku, ar rāmu pašsavaldīšanos prezidents uz karstām pēdām lika gatavoties ceturtdienas viesu uzņemšanai. Pilī tika atvērti visi logi un durvis, lai izvējotu sastāvējušos gaisu un iepūstu spirdzinošas vēsmas. Runu sacerētājiem uzdeva noaust stellēs prezidenta publiski stāstāmo ar tik lielu nopietnu un liesmainu daiļrunību, lai sapulcinātiem tūkstošiem klausītāju nepaliktu mazāko šaubu, ka valsti nevada ar aklību sists Stīvijs Vonders, kurš nenieka neredz, ka pār politiķu saražoto organiku laidelējas lielās zilās mušas. Pēc dusmās izgāztās antipātijas pret valsts nozagšanu un nacionālās drošības apdraudējumiem prezidents plānoja iejukt pūlī un tērzēt ar cilvēkiem, līdz svīdīs rīta gaismiņa. Būs atnākusi jaunatne, kam rūp, kādā valstī nākotnē būs jādzīvo, atčāpos garīdznieki, kurus ap stūri apvedis svētulīgais Šlesers, tagad vai nekad jātiek vaļā no netīras, ciniskas politikas – sauks cilvēki, kas turpmāk negrib ar aļģēm apaugušu un pārkaļķojušos “demokrātiju” veco komunistu gaumē. Kancelejisti ieteica uzaicināt arī populārās mūzikas ansambļus un šaut raķetes, bet pirmā persona uzskatīja, ka īpašo mirkļu kolekcionāriem pietiks pils laukumā vienoties ciešā rokasspiedienā ar dzīvu valsts galvu, kurš kā personisku aizvainojumu uztvēris slīpēto bijušo kolēģu centienus klusināt notikušo un mazināt publikāciju zirga spērienu efektu. Līdz ar to šovakar, apdarījis mājas soli, nācijas tēva jūtu pārņemts, Vējonis tūdaļ dosies laukā pie tautiešiem.

Šausmās par prezidenta kontaktu ar latviešu tautu ir čīkstētāji, kas ņaud, ka sarunu popūrijs neesot autentisks, un gribētu uzlikt vāku informācijas noplūdei. Šie politiskie ļautiņi pārbijušies par vērmeļu malku, ko nāksies norīt pēc Vējoņa krāšņiem izteicieniem par krusttēvu būšanām pērkamā politikā. Pilī tika notverts punduris ar miegazālēm, kurš bija saņēmis uzdevumu iebērt prezidenta kumelīšu tējas glāzē devu, kuras pietiktu, lai saulvedis tikšanās stundā gulētu kā nosists! Par vēlu, draugi! Vējonis ir sabozies un pateiks par hūtes vīru, kas sakrājies uz dūšas. Lai sarunu vērpējiem patiktu izlikties par lielākiem cietējiem nekā Džordāno Bruno, būs grūti izrausties no nepatikšanām ar veselu ādu.

Bet, ja šovakar prezidents, cepuri nepaceldams, nepaklanīdamies cilvēkiem, melnā limuzīnā pašaujas garām uz paslēptuvi Jūrmalas rezidencē? Tad – impīčments no tautas!

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Trāpīgi…

 2. Nav vel iemeslu domāt, Atbildēt

  ka Vējonim nebūtu tāds pats mugurkauls kā Kalnmeieram. Rīdzenes runātāji katrs nostāsies spoguła priekšā un zinās ko par sevi domāt.

 3. Viņus var sodīt tikai vēlētāji, teiksim, ievēlot hūti par prezidentu. Tad gan viņš beidzot būtu sprukās.

 4. Būs, kur t’šis liksies..

 5. Saaksim ar to,ka OLIGARHI reaali ietekmee valsts ieksh-un aarpolitiku ! Reaali ietekmee ! Ja AIVARS LEMBERGS buutu reaals oligarhs,tat Latvijaa taas tautai dziive buutu daudz labaaka. BET…par cik mees reaali ejam ,,uz grunti,, .tad tas ir labaakais pieraadiijums tam,ka vismaz A.Lembergs NAV OLIGARHS !

 6. Viņš JAU tāds IR !!Ja kaut ko čiepstēs pretim Hūtei,SC nu nepārvēlēs uz otro termiņu,bet tu re kā taču ir iepaticies.Kā Puškina pasakā par sasisto sili.

 7. Varbūt nākamais nebūs, bet ne šis.

 8. Prezidenta kungs, nepalieciet par sorosītu kājslauķi un dariet visu, lai šo sarunu montēšanas speciālisti un nopludinātāji saņemtu LIKUMĀ PAREDZĒTO sodu!

 9. Šim tik štātes interesē kā bābai Atbildēt

  Šis tāpat muļļa nekas vairāk.

 10. Vai tā amata pēdējie 3 kandidāti netika bīdīti pec Jūrmalgeitas principa? Jā tas pirmais attapās, ka viņu taisa par muļķi – tas otrais klusēja, nu vārds trešajam – pieņemt Jūrmalgeitas principu vai sadumpoties?

Draugiem Facebook Twitter Google+