×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Prezidents: nepilsoņu jautājums 20 gadu pēc neatkarības ir jārisina

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāk nekā 20 gadu pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas ir jārisina jautājums par nepilsoņiem, jo to skaits Latvijā ir ļoti liels, pārsniedzot 300 tūkstošus, otrdien intervijā “Latvijas Neatkarīgajā televīzijā” (LNT) atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Tomēr prezidents neatbalsta automātisku pilsonības piešķiršanu. Viņš uzskata, ka ir jāizvērtē šķēršļi, kas liedz nepilsoņiem iegūt pilsonību.

Kustība “Par vienlīdzīgām tiesībām” otrdien, 4.septembrī, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegs Pilsonības likuma grozījumus par automātisku pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, kurus parakstījuši vairāk nekā desmit tūkstoši balsstiesīgo.

“Jautājums par nepilsoņiem ir aktuāls un tam būs jāpiegriež vērība tuvākajā nākotnē. Paskatījos skaitļus – gada sākumā pēc Iedzīvotāja reģistra tie bija 312 tūkstoši, tagad 304 tūkstoši. Tas ir ļoti liels skaits. 20 gadus pēc neatkarības, šis jautājums, protams, ir jārisina,” sacīja prezidents.

Pēc viņa vārdiem, ja šo jautājumu risina ar nepilsoņu izmiršanu, tad tas nav normāls un civilizēts veids. Viņš raksturoja, ka šobrīd citas valsts pilsonību gadā iegūst ap pieciem tūkstošiem cilvēku, bet Latvijas – tikai divi ar pus tūkstoši.

Prezidents iestājas par šķēršļu izvērtēšanu, kas liedz nepilsoņiem naturalizēties, iespējams, tā ir valodas nezināšana.

“Mana nostāja, ka tāda brīva piešķiršana, izejot no kaut kādām likuma maiņām, es neatbalstu, tas nav veids kā risināt un pasaulē arī tā nerisina. Jāatrod šķēršļi. Pēc divvalodības referenduma iesākās process vairāk apgūt latviešu valodu. Domāju, ka nākotnē tas veicinās pilsonības iegūšanu,” uzskata prezidents.

Komentējot Krievijas pāmetumus, viņš arī izteicās, ka šobrīd izskatās, ka vienai daļai tā ir privilēģija būt nepilsonim, lai gan ierobežojums ir vēlēšanu tiesības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+