×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Prezidents nevirza nevienu no sarunās minētajiem premjera amata kandidātiem (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš ir pieņēmis lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem premjera amata kandidātiem.

Prezidents nolēmis turpināt politiskās konsultācijas arī nākamajā kārtā, kas plānotas jaunnedēļ.

Apkopojot sarunās minētos valdības veidošanas pamatnosacījumus un pamatprincipus, prezidents atbalsta profesionālu un pieredzējušu ministru veidotu kabinetu, kas vienlaikus saņemtu pārliecinošu Saeimas vairākuma atbalstu un varētu nekavējoties sākt risināt valstij aktuālos jautājumus, informēja prezidenta kancelejas preses dienestā.

Bērziņš stingri iestājas par to, lai Ministru kabineta veidošana atbilstu Satversmes 55.pantā paustajam, ka “Ministru kabinets sastāv no ministru prezidenta un viņa aicinātajiem ministriem”.

Pieņemot galīgo lēmumu par valdības vadītāja kandidatūras atbilstību izvirzītajam amatam, prezidents vienlīdz rūpīgi vērtēs gan iespējamā valdības vadītāja, gan viņa aicināto ministru kandidatūras. Ja veidojamās valdības sastāvs neatbildīs Bērziņa izvirzītajiem kritērijiem, prezidents patur tiesības atsaukt Ministru prezidenta kandidātu vēl pirms balsojuma Saeimā.

Bērziņš pirmajā sarunu kārtā ir aicinājis partijas aktivizēt savstarpējās konsultācijas ar mērķi jau nākamās nedēļas sarunās nonākt pie jaunas valdības vadītāja kandidatūras un iespējami īsākā laikā izveidot darboties spējīgu Ministru kabinetu.

Jau ziņots, ka, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, premjers Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis, kurš paziņoja par demisiju, nav gatavs vadīt nākamo valdību.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jā, itkā ministru prezidentam būtu jāsastāda valdība. Bet tas tā nasanāk, jo ministru prezidents nevar sastādīt tādu valdību, kuru neatbalsta saeima. Saeimai ir vajadzīgas dzimtmuižas, no kurām nāk līdzekļi partiju kasēm. Patreiz diez vai kāda partija atteiksies no brangas dzimtmuižas. Pie tam ministram ir jābūt tādam, kas “prot”, tātad mafiozņikam. Var jau gadīties, ka šīs prakses izraisītie upuri izraisīs apjukumu un partijas šoreiz labprātīgi piekāpsies.

 2. Vai nominālais prezidents ir Bērziņš un faktiskais Lembergs? laika tā. Un premjera kandidātu sauks Lembergs pa savai garšai… Ja nu vienīgi pārējās partijas būs uzstājīgas ar labu kandidātu.

 3. Bijušajiem komunistiem ir jātīra sabiedriskās atejas, nevis jāmaisās Eiropas valsts politikā!

 4. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Dārgā “Latvijas Avīze”! Kad būsiet izdzēsuši absolūti visus komentārus, Premjers Rinkevičs, Iekšlietu Ministrs Rubiks , Izgītības un Kultūras Kabanovs, Aizsardzības Ministrs Ušakovs, Pašvaldību Ministrs Šlesers kopā ar Rīgas Mēru Urbanoviču jums pastāstīs, kā tos turpmāk dzēst. Un Katrs LA numurs sāksies ar Bērziņa uzrunu… Jums būs daudz “dzēšamā”, bet būs jau par vēlu…, un algas “rubļos”…
  ..
  Cik ilgi vēl, L A T V I J A ? ? ? ? ? ?
  Kas notiek? LATVIJA!
  Vai nav neviena spēka, kas, no ķēdes .., apturētu?
  Kas notiek? LATVIJA!
  Ko saka Baznīcas? (Vanags? Un citi? Vai mēle aprīta?)
  Ko gaida Prezidents? (A. Bērziņš) Vai krievu TANKUS?
  .. Ko guļ Ģenerālprokurors ?(Kalnmeiers?)
  Vai domā Dombrovskis? („…esmu apmierināts ar izmeklēšanu”)
  Cik ilgi ņirgāsieties par Latvijas Tautu un „…slepkavosiet to?” – A.B. (neatkarīgi no tautībām)
  Kas notiek? LATVIJA!
  Vakar sētnieku atbalsts… , ..?
  Vai Bērziņš piekritīs vien Krievijas ārlietu aģenta Rinkeviča kandidatūrai uz Premjera krēslu? Jeb, varbūt neliksim kopiju, lai premjera kŗēslā uzreiz nāk UŠAKOVS???
  Kas notiek? LATVIJA!

 5. Tik tiešām – “MORIS savu darbu ir padarījis, nu viņš var iet”. Gaidīju, kad prezidents Bērziņš, ievērojot elementāru pieklājību, publiski pateiks Dombrovskim “paldies”. Bet nekā, nesagaidīju, jo politikā jau morāles normas nepastāv! Pastāv tikai intereses, laikam jau šoreiz ZZS intereses.

 6. Paldies Laimiņa k-gs par komentāriem,bet vai tiešām jūs naivi cerat,ka kaut kas mainīs,jo nu jau 23 gadus visā politpārvaldē / Saeimā,valdībā,visā iewrēdniecībā – IESKAITot pašvaldības ,tiesas,prokurorus,DP,SABus,KNABus utt./ PĀRSVARĀ grozās vieni un tie paši purni / atvainojos ļooti!/ Radi,draugi,pudelesbrāļi,biznesa ,kontrobandas mafija utt.Tas pat nav astoņkājis,BET simtkājis.Vai SC,ZZS ir slikti tupēt siltā opozīcijā,visu apriet un ne par ko neatbildēt?Dombrovskis tika galā ar krīzi ,nu var – IET !ES milzu nauda nāk!Varbūt kas ATKAL b.Bērziņam atleks?
  Domaju,ka kaut kas mainīsies TIKAI,kad paaugsies mūsu mazbērni,kad nebalsos PSRS plintnieces par Ušaku un SC,arī Za;ķi !!

 7. Tiek gatavots no ZZS kadidāts vecais lenais Duklavs, Lemberga partijas biedzr astenizeologs pēc profesijas, ka arī liela noliedzēja pret eiro, no ZZS patijas, kas joprojām klaigā pa visu Latviju.

 8. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  ..
  Cik ilgi vēl, L A T V I J A ? ? ? ? ? ?
  Kas notiek? LATVIJA!
  Vai nav neviena spēka, kas,.., apturētu?
  Kas notiek? LATVIJA!
  Ko saka Baznīcas? (Vanags? Un citi?)
  Ko gaida Prezidents? (A. Bērziņš)
  .. Ko guļ Ģenerālprokurors ?(Kalnmeiers?)
  Vai domā Dombrovskis? („…esmu apmierināts ar izmeklēšanu”)
  Cik ilgi ņirgāsieties par Latvijas Tautu un „…slepkavosiet to?” – A.B. (neatkarīgi no tautībām)
  Kas notiek? LATVIJA!
  Vakar sētnieku atbalsts… , ..?
  Vai Bērziņš piekritīs vien Krievijas ārlietu aģenta Rinkeviča kandidatūrai uz Premjera krēslu? Jeb, varbūt neliksim kopiju, lai premjera kŗēslā uzreiz nāk UŠAKOVS???
  Kas notiek? LATVIJA!

 9. Bet, ja Saeimas vairākumu neapmierinās prezidenta izvēle? Ko tad?

 10. Viss iet uz ārkārtas vēlēšanām, ļoti tuvu tam, visādā ziņā.

Draugiem Facebook Twitter Google+