×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Prezidents nobalsošanas ierosināšanas likumu vēlreiz atgriež Saeimā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš piektdien jau otro reizi nodevis atpakaļ Saeimai pretrunīgi vērtētos grozījumus likumā par tautas nobalsošanu, aģentūru BNS informēja prezidenta preses dienestā.

Jau ziņots, ka piektdien Valsts prezidenta kanceleja ir saņēmusi 38 Saeimas opozīcijas deputātu parakstus referendumu likuma publicēšanas apturēšanai, aģentūrai BNS apstiprināja kancelejas Preses dienestā. Opozīcijas deputāti uzskata, ka jaunā referendumu ierosināšanas kārtība ierobežos demokrātiju, jo parāk slieksnis ir pārāk augsts.

Saeimas vairākums 26. jūlijā bija lēmis, ka turpmāk referendumu ierosināšanai par grozījumiem likumos vai Satversmē pirmajā parakstu vākšanas kārtā būs nepieciešami 50 tūkstoši parakstu, līdzšinējo 10 tūkstošu vietā. Otro kārtu veiks Centrālā vēlēšanu komisija. Ja parakstās desmitā daļa vēlētāju, notiek tautas nobalsošana.

Savukārt no 2015.gada likumprojektu iniciatoriem par saviem līdzekļiem būtu jāsavāc desmitā daļa vēlētāju parakstu, lai par kādu likumdošanas iniciatīvu notiktu tautas nobalsošana. Pēc trim gadiem plānots atteikties no parakstu vākšanas otrā posma.

Saeima grozījusi likumu pēc divvalodības referenduma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+