×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Prezidents: nodokļu politikai jāveicina iedzīvotāju pārticība (13)

Foto Valsts prezidenta 
kancelejaFoto Valsts prezidenta kanceleja

“Jāizveido nodokļu politika, kas mazinās iedzīvotāju sociālo nevienlīdzību, stimulēs uzņēmējdarbības veidošanu un veicinās sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei”, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien tiekoties ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

“Mērķis ir panākt, lai mūsu iedzīvotāji kļūtu turīgāki. Kopīgiem spēkiem jāpalīdz izaugt vidusšķirai, jo tā ir stabilas un demokrātiskas valsts pamats,” sacīja Vējonis.

Prezidents sarunā ar finanšu ministri norādīja, ka nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādāšana ir valdības prioritārs uzdevums, kas jāpaveic līdz šā gada aprīlim. Izstrādes procesā ir svarīgi uzklausīt Latvijas uzņēmēju un ekspertu viedokļus, kā arī izvērtēt starptautisko institūciju sniegtās rekomendācijas.

Vējonis aicināja finanšu ministri, veidojot nodokļu politiku, apsvērt enerģijas nodokļu izmantošanu, kas būtu iespēja samazināt darbaspēka nodokļus, nostiprinot Latviju kā energoefektīvu, videi un klimatam draudzīgu ekonomiku. Prezidenta izveidotā Enerģētikas drošības komisija secinājusi, ka pasaulē strauji attīstītās mazāk energointensīvas ekonomikas. Turpinoties urbanizācijai, kas rada priekšnosacījumus efektīvākai ekonomiskās dzīves organizēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai, klimata mērķu sasniegšanā arvien vairāk pasaulē tiek izmantoti vides nodokļi.

Prezidenta kritiku izpelnījās līdzšinējais darbs “ēnu ekonomikas” mazināšanā. Vējonis mudināja ministri stingrāk pievērsties “aplokšņu algu”, neuzrādīto ienākumu un PVN izkrāpšanas shēmu apkarošanai. Saskaņā ar ekspertu novērtējumu “ēnu ekonomika” 2016. gadā valstī veidoja 21,3% no IKP. Tas ir vairāk nekā kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā.

Pārrunājot 2017. gada valsts budžeta izstrādi un pieņemšanu, prezidents rosināja ministri aktīvāk piedāvāt risinājumus, kā Saeimas deputātiem dot iespēju daudz agrāk iesaistīties budžeta sagatavošanas darbā. Tas padarītu budžeta veidošanas procesu caurskatāmāku, ļautu savlaicīgi izvērtēt un apspriest valsts finanšu līdzekļu izlietojuma idejas un ierosinājumus, kā arī uzlabotu budžeta likumprojektu kvalitāti.

Tikšanās noslēgumā Vējonis uzsvēra, ka, sekojot viņa ieteikumiem, darbā pie 2018. gada valsts budžeta jāturpina budžeta izdevumu pārskatīšana, meklējot iespējas atbrīvoties no neefektīviem un nevajadzīgiem izdevumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Sekosim Grieķijas un Briseles piemēram Atbildēt

  Nenāktu par sliktu beidzot uzklausīt ne tikai uzņēmēju,bet arī vairākuma Latvijas iedzīvotāju viedokli.Un,nav jau jāveido,kaut kas īpašs,no visiem atšķirīgs,ka to (bieži nesekmīgi) cenšamies darīt! Ir tikai jaievieš ES valstu progresīvos nodokļus,tajā skaitā jāatjauno 1995.gadā pārsteidzīgi atceltais progresīvais ienākuma nodokli!

 2. Gada atklājums ekonomikā! Nobelis garantēts!

 3. Preciizaak buutu jasaka, jaaveicina nabadziibas samazinaashana, jo paartikushie valstii procentuaali ir maz…

 4. vai ta neveicina- vismaz dažu iedzīvotāju?

 5. Kāmēr mums būs tāds nodoklis, kā PVN, sevišķi tā priekšapmaksa, ražošana neattīstīsies. Šim nodoklim nav nekāda sakara ar reālo preces pievienoto vērtību. Preces pievienoto vērtību rada tikai saimnieciskās darbības rezultātā, neviss pieskaitot pie cenas 21%. Tikai diferencēts bruto peļņas nodoklis ļaus īsā laikā attīstīt ražošanu. Tieši bruto peļņa jau ir īstā preces pievienotā vērtība.

 6. Šī novēlējuma variācijas kā tēvreizi atkārto jebkurš varas galvgalī nonākušais. Kad no pātariem pāriesi pie darbiem, PREZIDENT?

 7. Tad,kapēc (skat virsrakstu) prezidents pats neierosina atjaunot praktiski visā pasaulē pastāvošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi ikdienas pārtikai (piemēram,5% kā Polijā),atjaunot visās ES valstīs pastāvošās slimokases arī Latvijā,samazināt milzīgo birokrātijas slogu,apvienojot Labklājības un Veselības,Ekonomikas un Finanšu ministrijas,kā Grieķijā?

 8. Piekrītu komentētājiem . Sākuma par jums ZZS balsoju,bet kad mans maciņš saskārās ar solījumiem kuri netika pildīti,vairs nebalsoju,jo zuda ticība.Pensionāriem jāceļ neapliekamais minimums līdz minimālai algai tas fakts,bet esmu pārliecināta,ka Jūs to nedarīsiet,jo savs maciņš ir tuvāks un mīļāks par mūsējo.

 9. Kas notiek Latvijā????

 10. MELIEM LAIKAM GALA NEREDZĒT? Darbus neredzu!?

 11. Cien. prezidenta kungs! Palasiet LA kopš pirmsākumiem (man ir šī avīze no pirmā numura): uzlabosim sabiedrības materiālo labklājību; veicināsim Latvijas lauku ļaužu dzīves uzplaukumu; sakārtosim nodokļu maksāšanas politiku; ieņēmumi no automašīnu tehniskām apskatēm tiks novirzīti ceļu uzturēšanai un asfaltētā seguma paplašināšanai; utt. BET KAS NOTIEK 26 GADUS??? PRETĒJAS DARBĪBAS UN NEKAS CITS! KO VARAT RUNĀT APLAMĪBAS UN MELOT??? KĀ PAPAGAIĻI MAĻ VIENAS UN TĀS PAŠAS FRĀZES!!! VAI NEĒRTI NEPALIEK NEMAZ??? PASKATĀTIES, KUR PA 26 GADIEM TIKUŠI KAIMIŅI – LIETUVIEŠI UN IGAUŅI!!! VAI NO VIŅIEM ARĪ NAV KAUNA, JA NEKAUNIETIES NO SAVAS VALSTS IEDZĪVOTĀJIEM??? CIK ILGI VĒL MELU POLITIKA DOMĀ TURPINĀTIES UN KĀDS IR MELOTĀJU MĒRĶIS???

 12. ilgi var runāt vienas aplamības, prezidenta kungs????? Kurā valstī jūs dzīvojat??? Tā valsts laikam saucas RĪGA????????? Par kuras sabiedrības stāvokļa uzlabošanos jūs runājat??? KUR ATRODAS TĀ SABIEDRĪBA, kuras stāvokļa uzlabošana ir tik nereāla un sarežģīta, ka jau 26 gadus šos uzlabojumus nejūt??? Jums taču nevar ticēt nevienā vārdā!!? NEDZESĒJIET MUTI, BET SĀCIET REĀLI PIERĀDĪT SAVU MELU NEESAMĪBU!!! KĀDS KAUNS UN NEGODS, MELI MELU GALĀ!

 13. Nevienam Jūsu vārdam, cien. prezident, nevar ticēt! 26-to gadu jau mēs tiekam maldināti ar runām,KA SABIEDRĪBAS STĀVOKLIS JĀUZLABO, bet DARBU KĀ NAV , TĀ NAV.

Draugiem Facebook Twitter Google+