×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Prezidents par NA un RP ultimātu: Pozīcijas partijas ir aizmirsušas, ka tās ir pozīcijā nevis opozīcijā

LETALETA

Prezidents Andris Bērziņš vērtē, ka pozīcijas partijas stāda nereālus mērķus budžeta sarunās, jo ir arī jādomā, par kādu naudu to varētu finansēt.

 

“Man tā sajūta par iekšējo klimatu ir tāda, ka pozīcijas partijas ir aizmirsušas, ka viņas ir tomēr pozīcijā nevis opozīcijā. Parasti opozīcija pirms vēlēšanās stāda nereālus mērķus. Par kādu naudu tad tu maksāsi, laiks, kad var palielināt budžeta deficītu ir beidzies, tāpēc ir jādomā, kur mēs nopelnīsim un kuras prioritātes ir,” prezidents komentēja situāciju koalīcijā pirmdienas rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma”.

Viņš gan atzina, ka, protams, izvirzītie mērķi ir būtiski un vajadzīgi, taču jādomā, par kādu naudu tos finansēs.

“Tā ir uzvedība opozīcijas partijām, stādot ļoti augstus, protams, vajadzīgus mērķus. Ja vēl ietekmējot iespējamo investīciju pieplūdi, lai tiešām būtu iespējami lielāki budžeta ieņēmumi. Jautājums tomēr ir par to, ko pārdalīt,” sacīja Bērziņš.

Jau ziņots, ka valdība turpina diskusijas par jaunajām politikas iniciatīvām nākamgad.

Piektdien Reformu partija un Nacionālā apvienība piektdien izplatīja kopīgu paziņojumu, kurā norāda četrus uzdevumus, kas valdībai jāpaveic, veidojot valsts budžetu 2014. gadam.

Partiju kopīgajā paziņojumā teikts, ka nepieciešams rast papildu finansējumu pedagogu algu pieaugumam, jāīsteno valsts atbalsta programma dzimstības veicināšanai, ietverot māmiņalgu apmēra un izmaksu perioda palielināšanu, izveidojot demogrāfijas fondu un īstenojot pirmā mājokļa iegādes atbalsta programmu ģimenēm.

Tāpat partijas norāda, ka nākamgad pakāpeniski jāpārtrauc uzturēšanās atļauju piešķiršana ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi, pārejas posmā no šiem darījumiem būtiski palielinot valsts ienākumus; kā arī papildu ienākumu gūšanai valsts budžetā jāievieš ar pašvaldībām analoģisks ostu maksas atskaitījums.

Paziņojumā teikts, ka 2014.gada valsts budžeta veidošanas procesā partijas pilnībā nodrošina abpusēju atbalstu šo uzdevumu izpildei.

Kopīgo paziņojumu partiju vārdā parakstījuši Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”–TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars un Reformu partijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+