×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Prezidents par Pabrika pārmetumiem: lai viņš paskatās uz savu iepriekšējo darbību (14)

Foto: LETAFoto: LETA

“Lai šis kungs paskatās uz savu iepriekšējo darbību un tad pārmet citiem,” Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš, komentējot aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) pausto, ka viņš prezidenta lēmumā noraidīt viņa kandidatūru premjera amatam saskata arī vēlēšanās zaudējušo politikas smagsvaru intereses.

Valsts prezidents Latvijas Radio raidījumā norādīja, ka labākā aizsardzība ir uzbrukums un “pārmest citiem”. Valsts prezidents nekonkretizēja, kas tieši Pabrika iepriekšējās darbībās met ēnu uz partijas “Vienotība” virzīto premjera kandidātu. “Uzskatu, ka šis ir priekšvēlēšanu laiks, lai sabiedrība izvērtē pati (..),” noteica Valsts prezidents.

Viņš piebilda, ka ar tā sauktajiem “politikas smagsvariem” viņš nekonsultējas, bet gan ar partijām un to pārstāvjiem. Ventspils mēra un ietekmīgā politiķa Aivara Lemberga šo personu vidū neesot.

Prezidents akcentēja, ka viņš šobrīd piemērotākā premjera amata kandidāta meklējumos vadās pēc “savas uzkrātās dzīves pieredzes”. “Mārketinga ir daudz, bet nav reālo darbu,” vērtēja prezidents, nosakot, ka Pabriks “šajā īsajā periodā nav devis pārliecību, ka viņš ir tas, kurš varēs vadīt valdību. Es tikai varu viņam [Pabrikam] pateikties par aktivitāti un novēlu attīstīt savu potenciālu tālāk.”

Valsts prezidents ne reizi vien uzsvēra, ka Pabriks ir tikai trešais “Vienotības” virzītais premjera amata kandidāts. Prezidents uzskata, ka labāk par Pabriku premjera amata pienākumus varētu veikt pašreizējā Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (V), arī Saeimas budžeta komisijas vadītājs Jānis Reirs (V), Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (V). Tāpat apspriests Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Eirokomisārs Andris Piebalgs bijis pirmais “Vienotības” kandidāts, ko ieteicis demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis.

“Vajag partiju, kas viņu [kandidātu] virza,” teica Valsts prezidents, noraidot publiskajā telpā izskanējušo, ka no viņa puses negaidīti varētu parādīties kāds premjera amata kandidāts. “Es varu pateikt tikai to, ka es neturu sev nevienu kabatā, kaut kādu slēpto tumšo zirdziņu, kas parādīsies 7.janvārī. Tādu nav, [..] netaisos nekādu tumšo spēli, kādu man piedēvē, spēlēt,” akcentēja prezidents.

Jau vēstīts, ka  Valsts prezidents, arī noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēma nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Pabriks, bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja. Prezidents par šādu rīcību izšķīrās, jo neesot guvis pārliecību par partiju izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam. Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī. Partija “Vienotība” ir apņēmusies līdz 7.janvārim izvirzīt savu jauno kandidātu premjera amatam.

Aizsardzības ministrs Pabriks, kuru “Vienotība” virzīja premjera amatam, intervijā aģentūrai LETA pauda viedokli, ka Valsts prezidenta lēmums nenominēt viņu ir saistīts gan ar abu politiķu savstarpējo nesaprašanos, gan Saeimas ārkārtas vēlēšanās pozīcijas zaudējušo politisko spēku, piemēram, “Par labu Latviju” un Tautas partijas, līderu interesēm. Pabriks intervijā sacīja, ka šo prezidenta lēmumu varētu būt ietekmējuši vairāki aspekti, un viens no tiem varētu būt personiskā nepatika.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nu par abrenes atdoshanu kuri balsoja??? vai tas nav pieejams Saeimas stenogrammaas???

 2. NEZINU, KĀDU MEDUS PODU IZĒDIS PABRIKA KUNGS, kurš tiešām bauda ĻOTI daudzu cilvēku uzticību??! Nevajag “mazgāt netīro veļu” tagad!?? Daudziem ministriem ir ĻOTI REDZAMI PĀRKĀPUMI UN KO KLUSĒ PAR VIŅIEM??? Ja tik daudz gružu var bērt TĪŠU PRĀTU uz PABRKA galvas, KAS PAR PUTNU NEPAZĪSTAMAIS VAIVARS UN NO KURIENES UZRADIES TIK SPĒJĪGS KADRS!?? TAS bija redzams raidījumā “Viens pret vienu”, ka prezidentam PERSONĪGI NEPATĪK ARTIS PABRIKS!?? Par Pabrika kungu mums nevienam, kam interesē politika, NAV JĀBORĒ -mēs zinām par viņu pietiekami daudz!!! Viņs politikā NEDARBOJAS PIRMO DIENU!?? SLIKTI, KA prezidents TIK ATKLĀTI PAUŽ NEPATIKU PRET KĀDU CILVĒKU!?? Ļ O T I S L I K T I !? Biju citās domās par mūsu prezidentu neskatoties ne uz ko, BET esmu vīlusies!?… Nenožēloju vilšanos!

 3. Prezident, pēc tavas uzstāšanās krustpunktos un LTV1, ko nosauktu par meliem un tukšiem vārdu plūdiem. Prātīgākais šinī brīdī būtu tev atkāpties, motivējot veselības problemas, kas ir jau skaidri redzamas. Lai Pabriks paskatītos atpakaļ, – tad es tev kā prezidentam ieteiktu, vispirms atstskātities, pavisam nesen uz savu darbību, pie UNIBANKAS privatizācijas. un eiropas fondu izmantošanu savā privātāja īpašuma kājiņas. Tas nekas ka tu savlaicīgi īpašumu esi nofrmējis bērniem, bet tu tur dzīvo, un nevari teikt, ka tev nav nekādas daļas, un ka neesi neko zinājis. Es domāju, ka KNABAM būtu jāatgriežas un jāpārbauda vēlreiz. Tas būtu īsumā prezidenta kungs!

 4. Visiem labs, visu uzskatu kaleidoskopu amierinoš nevar būt ne viens cilvēks. Prezidentam publiskā telpā jāprot stāvēt pāri visam negatīvajam, jāprot uz negatīvo atbildēt ar humora pieskaņu. Lai veicas to apgūt vistuvākā laikā.

 5. Latvijas kauns-mūsu dižākais “tautsaimnieks”!!

 6. Mētāties ar nenozīmīgām frazēm var katrs. Lūdzu, konkrētu saturu noraidījumam, uz ko pabrikam un mums būtu jāskatās?

 7. Un kāda tad paša Bērziņa iepriekšējā darbība?

 8. Un kaadus darbus pats prezidenta “kungs” ir straadaajis? Padzina darbaspeejiigu , labu latvieshu valdiigu, bet par visu Riigaa notiekosham atbildiigam SC pat nekjeeraas klaat!

 9. SAEIMAS MULDOŅAS UN TUKŠU SALMU KULSTĪTĀJI JŪTAS NEPATĪKAMI PĀRSTEIGTI ATKLĀJOT ,KA VALSTS PREZIDENTS NAV NEMAZ TĀDS BEZMUGURKAULNIEKS UN PELĒKS PAVĒĻU IZPILDĪTĀJS ,KĀDU VIŅU BIJA IECERĒJUŠI REDZĒT. PUNKTS PREZIDENTA LABĀ .

 10. Nu cik var? Cik var zemu nolaisties? Valsts prezidents locās kā zutis ministra priekšā. Vai nu pasaki ko zini, ja zini, kaut ko, vai klusē, ja nezini, vai nevari vai nedrīksti pateikt. Šī te “jaunkuņdžu” koķetērija – “pats zini, ko esi noziedzies…” atsauc atmiņā bērnu dārza reminiscences. Kauns! Bāba tā nerīkojas… Bērziņš gan…

 11. Reizēm Bērziņam ir arī taisnība.

 12. Tas Pabriks tukšs pļāpa,kādu mums savairojies steriem.Viņš bieži vien pasaka,bet tad mēnesi taisnojās ka ne tā saprasts.Ja doma netiek vārdiem līdzi,tad politikā nav ko darīt.Tas,ka prot laicīgi pārmest kažoku vēl nenozīmē,ka var vadīt valsti.

 13. Nav ne tumšo, ne gaišo zirdziņu …

Draugiem Facebook Twitter Google+