×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Prezidents partijām dod laiku līdz 7.janvārim premjera amata kandidātu izvirzīšanai (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, Valsts prezidents Andris Bērziņš savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī, šodien žurnālistiem preses konferencē sacīja prezidents.

Prezidents vēstīja, ka viņš ir gatavs jebkurā laikā tikties ar partijām un uzklausīs to sakāmo.

“Ja vajadzēs, mainīšu savu darba kārtību, jo šis jautājums ir prioritārs,” teica Bērziņš. Viņaprāt, vēl ir iespēja līdz šī gada beigām iegūt skaidrību par premjerministra kandidātu, sakot “vēl ir tik daudz laika”.

“Tas ir process, kuram ir vajadzīgs laiks kā labam vīnam, pat Latvijā ražotam, ir jānorūgst,” salīdzināja prezidents.

Taču, ja partijas netiks skaidrībā, viņš nākamā gada 7.janvārī ir gatavs izvirzīt savu kandidātu, taču neatklāja, kurš tas būtu.

Jau ziņots, ka Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, bet oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja.

Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Bērziņš kā galveno argumentu kandidātu noraidīšanā minējis uzstādījumu izveidot tādu valdību, kas personāliju un rīcībspējas ziņā būtu kvalitatīvāka par līdzšinējo un spētu jau tuvākajā laikā risināt valsts attīstībai aktuālus un sarežģītus jautājumus. “Valsts prezidents neatbalsta tādu pieeju kandidāta izvēlē, kas tiek pakārtota vienīgi nosacījumam, lai partiju izvirzītajam kandidātam izdotos iegūt vairākuma atbalstu parlamentā,” teikts prezidenta izplatītajā paziņojumā.

Prezidents arī kritizē “Vienotību”. “Politiskais spēks, kas pats ir uzņēmies valdības veidošanas iniciatīvu, premjera kandidāta virzīšanas kritērijos neievēro konsekventu nostāju. Viens no sākotnēji izteiktajiem “Vienotības” kritērijiem nākamajam valdības vadītāja kandidātam ir nepieciešamība pēc labām fiskālās politikas un makroekonomikas zināšanām, kas neatbilst otrajā sarunu kārtā virzītā kandidāta kompetencēm,” teikts prezidenta paziņojumā.

Pabrika līdzšinējā darbība aizsardzības ministra postenī Valsts prezidentam esot devusi pārliecību par to, ka minētā persona nevar pildīt Ministru prezidenta amata pienākumus šajā periodā.

Kā iemeslu atteikumam prezidents min arī valsts nozīmes informācijas atklāšanu. “Visa Aizsardzības ministrijas darbība tomēr ir ierobežotas pieejamības informācija, tāpēc vienā gadījumā tas ir noticis, proti, Zvārdes poligona jautājumā,” sacīja prezidents.

“Esmu pārliecināts, ka to personu loks, kuras varētu tikt virzītas premjera amatam, ir ievērojami plašāks nekā šobrīd publiski izskanējis. Ir pietiekami daudz cilvēku, kas varētu uzņemties valdības vadīšanu. Es gaidu no Saeimā pārstāvētajām partijām reālus kandidātus,” izteicies prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vēl nevienu lietu viņš nav izdarījis prezidenta līmenī. Vai tagad būs ? Baidos, ka nē! Tas, ka šī Saeima tā nokļūdījās prezidenta izvēlē -tagad pašiem pamatīgi atspēlējas.

  • Tas pats prezidents ar atlaistās Saimas SC, ZZS un 1. partijas balsīm tika vēlēts…Kā tur ar morālo tiesību ieņemt šo amatu, ja Saeima jau atlaista?

   • Jau ilgu laiku interneta komentāros parādās daudz negatīvu vērtējumu par prezidenta darbību. Manuprāt, viņš pats to cītīgi ir sapelnījis. Kā izrādās mēs esam beztiesīgi mainīt ZZS, 1.partijas un SC (puiku) iebīdīšanas rezultātu. Piekrītu, ka Andrim Bērziņam nav morālu tiesību būt par Latvijas prezidentu! Viņa prezidēšanas laiks Latvijas vēsturē ir un paliks kā liels kauna traips! Nožēlojami, ka viņam nav goda prāta to pašam novērtēt. Uzskatu, ka viņš ir spējīgs nodot Latvijas ideālus – to es vērtēju pēc viņa attieksmes pret preambulu, UA, Rīgas Domes ‘darboņiem’… Kā lai izprot to cirku (kastingu), ko patreiz pats ir uzrīkojis.
    Kā Latvijas prezidents var pieļaut, ka mūsu skolnieki (ne pirmo gadu) piedalās militāro apmācību nometnēs Krievijā – pat laikā, kad tiek ‘izspēlēts’ uzbrukums Baltijas valstīm!!!

 2. Lai tā ir laba mācība tiem,kuri jau sen pārkāpj pieļaujamās robežas-sākot jau ar desmit latu ģimenes valsts pabalsta vēl tālāku samazināšanu un beidzot ar bezatbildību celtniecības jomā!

 3. Šajā situācija, ja es būtu kādā no partijām, kas ir valdībā, tad līdz 7.jan. svinetu Jauno gadu, un nepievērstu prezidenta teiktajam. 7. jan, kad prezidents pasludinās savu kandidātu uz premjēru, saeimā izbalsotu. Ta būtu laba mācība prezidentam, kas atļavies pārkapt pieļaujamās robežas. Un beigās būtu laiks aiziet pensijā un nopietni sākt ārstēt savu prāta veselību.

 4. Gribi salīdzināt Latviju ar ASV? ASV progresīvais ienākuma nodoklis pastāv jau kopš 1917.gada,bet pensijas un bērnu pabalsti netika samazināti pat lielās depresijas laikā! ASV neiedomājami būtu ekonomiskās krīzes laikā paaugstināt vēl valdības padomnieku algas!

 5. Vai Valsts prezidentam (jebkuram) būtu jāpakļaujas “Vienotībai”?

 6. Zīmīgi, ka līdz 7. janvārim (pareizticīgo ziemassvētkiem). Vai lai Kabanovs “atiet” pēc svinēšanas un nesajauc biļetenus, kā sanāca paša bērziņa ievēlēšanā.

 7. Trīs AAA vel nav vienojušies jaunajā zoodārzā? Gaidīs to lēmumu? Bet man ir labi, kā lielam aktierim liela pauze. Tikai te nav teātris, bet valsts prasa svaigu valdību un ne sastāvējušos pīļu dīķi!

 8. SAKIET KO GRIBAT ,BET KOMENTĒTĀJI ( arī es ,protams ) IR VISAI DĪVAINI “KUKAIŅI”. TE VIENBRĪD TIEM NEPATĪK ,KA PREZIDENTS IR PĀRĀK “MĪKSTS ” UN NEIZLĒMĪGS ,TE ATKAL NEPATĪK ,KA VIŅŠ PARĀDA RAKSTURU UN NEĻAUJAS SAEIMAS VĪREĻU SPIEDIENAM .NU UN TAD ,JA SAEIMA VIŅU IEVĒLEJA ? VAI TĀDĒĻ KATRU MĪĻU BRĪDI TĀS PRIEKŠĀ JĀKLANĀS ? NEBŪSIM ĀRSTEIDZĪGI SAVOS VĒRTEJUMOS – VISA “SĀLS” VĒL PRIEKŠĀ .

 9. Latvijas politiķiem bijušais komunists nav jāņem par pilnu!

 10. Prezidenta kungs! Kāpēc Jūs pārkāpjat Satversmi? Jūs taču solījāt to pildīt! Satversme nedod varu partijām. Tad kāpēc Jūs nepilnvarojat bezpartejisku Ministru prezidentu, kuram tad nu saskaņā ar Satversmi jāveido valdība ne jau no partijniekiem…

 11. Mana omite ari nesteidzas,visu atliek uz ritdienu.Ta nu sanak,ka krievu sakamvarda:” Starost-ne radost.”

 12. Prezidents savā pensionāra prātā iedomājies, ka vajadzīgs vēl viens grāmatvedis premjera amatā.
  Viņš uzsācis bīstamas politiskas spēles ar Saeimas partijām. Ja Saeima 7. janvarī noraidīs prezidenta izvirzīto kandidatūru, tad gan pašam būs lielas ziepes. Pabriku faktiski atbalstīja visas latviskās partijas, tad kāpēc mākslīgi tiek kavēta valdības veidošana? To laikam sauc par politisku bezatbildību. Vai tad aktierim Reiganam bija makroekonomiskas zināšanas, kad viņš kļuva par ASV prezidentu un re kā vadīja valsti?

 13. Par kādiem nopelniem tad prezidentam būtu jāciena šie “Vienotības” pensiju,bērnu pabalstu,ārstu,skolotāju,policistu un ugunsdzēsēju algu konsolidētāji? Ar simtiem tūkstošiem Latviju pametušajiem vēl nepietiek? Sola pat turpināt iesākto?

 14. “Valsts prezidents Andris Bērziņš savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī, šodien žurnālistiem preses konferencē sacīja prezidents.”
  ————— Pēc pazinotā varētu secināt, ka 7. janavāris prezidenta darba dienas beigas. Kapēc! Pēc izrādītās necieņas saeimai, kura faktiski vinu ir iecēlusi šaja postenī. Tas ko prezidents dara patreiz ir ārpuis viņa kompetences, un par to viņam pašam būs jaatbild saeimas priekšā.Ja viņa izvirzīto kandidātu saeima noraida, tad prezidentam ir jāpako čemodāns uz lauku mājām, penisjā. Viņš sava vecumā ir aizmirsis, ka vinu nav ievēlējusi visa Latvijas tautas vēlēšanas, bet tikai saeimas 2?3 deputātu, beigās kuras var arī pārdomāt.

 15. Citu prezidentu ir jāievēl!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+