×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Prezidents: pasākumi sociālā budžeta stabilizācijai nav atliekami

berzins_andris2906

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien tikšanās laikā ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) apliecinājis politiķei, ka pasākumi sociālā budžeta stabilizācijai nav atliekami.

Viņķele pēc tikšanās žurnālistiem sacīja, ka informējusi prezidentu par pasākumiem, kas nepieciešami sociālā budžeta stabilizācijai, par iniciatīvu nodarbinātības politikas izveidei un darbiem, kas tiek veikti sociālo pabalstu reformai.

Tāpat labklājības ministre informējusi Bērziņu par demogrāfiskās situācijas ietekmi uz sociālo budžetu un nepieciešamo rīcību, lai to izveidotu bez deficīta – pensionēšanās vecuma paaugstinājumu un minimālā stāža, kas nepieciešams valsts pensijas saņemšanai, paaugstinājumu. “Prezidents pauda izpratni un atbalstu, lai arī šie lēmumi ir nepopulāri. Viņš skaidri apliecināja, ka tie nebūtu vairs atliekami,” teica Viņķele.

Pēc ministres domām, Labklājības ministrija piedāvā samērotu pensionēšanās vecuma paaugstināšanas sākumu – 2014.gadu, kas ir kompromiss starp darba devēju un arodbiedrību viedokļiem.

“Prezidents apliecināja, ka lēmums nebūtu jāatliek, jo ir nepieciešama skaidrība. Cilvēkiem ir jāzina, ar kādiem nosacījumiem un kad viņi varēs pensionēties,” sacīja ministre.

Viņa arī norādīja, ka prezidents atbalstījis Labklājības ministrijas plānu noteikt priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju kā pastāvīgu normu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+