×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Prezidents pauž atbalstu šogad izvirzītajiem ārpolitikas mērķiem

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdien Valsts prezidents Andris Bērziņš tikšanās laikā ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP) pauda atbalstu šogad izvirzītajiem ārpolitikas mērķiem, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Prezidents ar ārlietu ministru bija vienisprātis, ka pirmā pusgada nozīmīgākie jautājumi būs vienošanās par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kas Latvijai nozīmīga no kohēzijas finansējuma līdzekļu un lauksaimniecības tiešo maksājumu viedokļa, pievienošanās process eirozonai, kā arī maijā gaidāmais lēmums par Latvijas uzņemšanu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Vienlaikus Valsts prezidents un ārlietu ministrs pārrunāja 24.janvārī Saeimā gaidāmo ārpolitikas ziņojumu, ko sniegs ministrs, un tā galvenos akcentus saistībā ar Latvijas gatavošanos ES prezidentūrai 2015.gada pirmajā pusgadā. Bērziņš izteica atbalstu ministra virzītajām ES prioritātēm, kas skar Latvijas diasporai nozīmīgus jautājumus ES – īpaši valstīs, kur Latvijas valsts piederīgo ir visvairāk, kā arī mērķim pastiprināti attīstīt Austrumu partnerības politiku un ES sadarbību ar Centrālāzijas valstīm.

Valsts prezidents īpaši uzsvēra, ka Latvijas pieredze var kalpot par labu pamatu ES pozīciju stiprināšanai Austrumu partnerības valstīs un Centrālāzijā, kas šobrīd vēl ir nepietiekama. “Tas ir milzīgs potenciāls, un mēs nedrīkstam to neņemt vērā, ja vēlamies paplašināt ekonomisko aktivitāti šajos virzienos,” piebilda Valsts prezidents.

Ārlietu ministrs pēc tikšanās aģentūrai LETA sacīja, ka prezidents pilnībā atbalstījis redzējumu, ka Latvijai prezidentūra ES ir jāizmanto, lai arī nostiprinātu saikni ar Austrumu partnerības, Centrālāzijas valstīm un ASV.

“Prezidents arī ir gatavs aktīvi iesaistīties dialoga veidošanā ar Centrālāzijas, Austrumu partnerības valstu vadītājiem, lai sagatavotu tādu prezidentūras darba kārtību, kas atbilstu gan ES un Latvijas interesēm, gan arī šo valstu interesēm,” sacīja Rinkēvičs, bilstot, ka prezidentam šogad plānotas vizītēs uz Centrālāzijas reģionu, kā arī vairākām ES valstīm.

Ārlietu ministrs pauda cerību, ka Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu kontekstā prezidentūras laikā izdosies arī veidot nopietnu ES un ASV dialogu.

Tāpat tikšanās laikā ārlietu ministrs ar prezidentu spriedis par ES pilsoņu diasporas jautājumu, kas ļautu Eiropas līmenī risināt, piemēram, fiktīvo laulību problēmu, kā arī minimāliem Eiropas standartiem minoritāšu izglītībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+