×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. augusts, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Prezidents “pavilksies”? (8)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

No Zilupes līdz Ventai atbalsojas jezga ap “oligarhu lietu”, to vērojot, liekas, ka taisnība ir senajam romiešu teicienam – tautai jādod maize un izpriecas. Visu cieņu žurnālistiem, kuri nopublicēja “Rīdzenes” sarunu ierakstus, tādējādi ļaujot lieku reizi pārliecināties par valdošās elites izsmalcināto politisko kultūru, bet līdztekus nedaudz uzjautrinoši ir vērot vienpusējo sašutuma vētru. Patiesajam un spontānajam niknumam par oligarhu visatļautību trūkst racionāla līdzsvara – skaudrās atziņas, ka nedz Šlesers, nedz Lembergs vai Šķēle nejauši pie varas nenokļuva. Tauta viņus ievēlēja. Mēs paši ar savām rociņām iemetām biļetenus vēlēšanu urnās un par viņiem nobalsojām. To vajadzētu apzināties, un kaut nelielu daļu kauna uzņemties arī vēlētājiem. Kāda vācu rakstnieka stāstā, kurā attēloti nacistu valdīšanas pēdējie mirkļi, ir ļoti tēlaina epizode. Tukšajā gaļas veikalā virs skārda letes pie āķa, uz kura miesnieks miera laikā uzkāra cūkas šķiņķi, pakāries stāsta varonis ar plāksnīti uz krūtīm – es balsoju “par”!

Fakts, ka par “oligarhu lietas” komisijas vadītāju izvēlēta Sudrabas kundze, ir veiksme. Neatceros nevienu agrāk nodibinātu parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kuras darbs būtu vainagojies ar jēgpilnu rezultātu. Ne velti tautā folklorizējies ir teiciens – ja gribi kādu lietu novest līdz bezjēdzīgam absurdam un beigu galā “norakt”, nodibini parlamentārās izmeklēšanas komisiju! Ja deputātu savīkšķītajai komisijai kā aklai vistai mieža grauds gadījās vienoties par ko jēdzīgu, tad nolemtajam tāpat nebija nekāda svara – parlamentārā komisija nav nedz tiesa, nedz prokuratūra, deputātu teiktajam ir vienīgi publicitātes raksturs. Toties Ingunas Sudrabas ievēlēšana priekšsēža amatā nodrošina šova turpināšanos! Uz to ilgi nebija jāgaida. Jau pirmajos izteikumos Sudrabas kundze demonstrēja kabarē mākslinieka trika cienīgu vārdu spēli – “Rīdzenes” shēmotāji, iespējams, nav nekādi ciniski savtīga labuma meklētāji, no ministru un deputātu augstumiem līdz grāvraču leksikai viņi nolaidās viena cēla mērķa labā – lai izprovocētu sarunu biedrus, lai tie “pavilktos” un atklātu citkārt tik rūpīgi slēpto.

Parlamentārās komisijas vadītāja nosaka toni, tāpēc sekotāji viņas stilam uzradās pāris dienu laikā. Ventspils mērs Aivars Lembergs nosūtījis vēstuli mūsu Valsts prezidentam Vējoņa kungam, prasot, vai un par kādām tā sauktajām “oligarhu sarunām” viņam jāsniedz sabiedrībai skaidrojums. Lemberga rīcībā neesot tādas informācijas, kāda acīmredzot pieejama prezidentam, tāpēc viņš padevīgi lūdz tālajā piejūras pilsētā mītošo “nezinīti” apgaismot. Šovs var turpināties, mēs visi būsim ieinteresēti skatītāji un kauninātāji. Un, ja kas, tad tā nav muļķīša tēlošana, Ventspils mērs, pieredzējis politiķis būdams, iespējams, tikai provocē prezidentu, lai viņš “pavilktos”.

Tomēr viena lieta jauc visu jauko noskaņu. Gan to politiķu vidū, kuri gatavojas godprātīgi izmeklēt “oligarhu lietu”, gan to deputātu vidū, kuri solās ar pieri skriet melu un liekulības mūrī, skaidri jaušamas bažas par ko citu. Cik droši tiek sargāts valsts noslēpuma plīvurs, kurš iedrošinājās pārkāpt valsts noslēpuma glabāšanas striktos noteikumus? Publiski tiek apgalvots, ka tādējādi var noplūdināt jebkuru, pat ar valsts militāro sfēru saistītu informāciju, ko sargāt mums uzticējuši mūsu stratēģiskie sabiedrotie, bet rūpes laikam ir par ko citu. Kurā mirklī sabiedrībā uzpeldēs nākamais politikāņu skandāls? Ko vēl vēlētāji uzzinās par valsts izzagšanas mēģinājumiem? Nākamgad taču Saeimas vēlēšanas, valsts simtgades pasākumi un daudz citu notikumu, kuros būtu vēlams ierasties ar nenosmulētu mundieri.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nu re ,vai nav man taisnība par KNAB J.Straumi?Pirmais ko prasa vēl NEKO nepaveicot– DODIET NAUDU!!
  Palieliniet algas,palieliniet darbinieku skaitu/ pats Streloks patrieca!/.Ko vēl prasīs “slepenais”profiņš? Vēl jau redzēsim brīnumus un pretenzijas pat neko nepaveicot.Kā nav kauna?!

 2. Tagad tàda tautiski liriskà pastaiga pa politiskajàm taciñàm.”Caur sidraba’s birzi gàju,ne lapiñas nenotraucu”…Pirmais relax jau jútams-tiek pielietota maximàlà “godpràtíba”, lai oligarhiem” ne asara “ne asara nenobirtu”. Pat neizbrīnítos,ja drīzumà Lemberga kungs pavilktos uz prezidenta troni.Músu valsts ir iesp

 3. Noriebies Lembja un Co ņirgāšanās par valsti un tautu.Šis itkā nezina kas ir oligarhi.LEMBERG,– pirmo reizi oligarhisko valdīšanu sava traktāta /dialoga”Valsts”VIII grāmatā aprakstīja Platons.Par oligarhiju spriež Sokrāts,Adimants,Aristotelis.Saskaņā ar Platonu oligarhija nozīmē valsts pārvaldi ,kuras pamatā ir īpašuma cenzs:valsts amatus ieņem turīgi cilvēki,Tā kā bagāto ir daudz mazāk,bagāto valdīšana arī ir “nedaudzo”valdīšana.Platons oligarhiju nosauca par netikumisku valsts pārvaldes formu,kurā valdošo mērķis ir nevis vispārēja labklājība,bet personisks izdevīgums,Lembi !
  Tā vēl nekad nav bijis ,ka nelieši,despoti,tirāni u.c. mērgļi nedabūtu pēc “nopelniem”.Tas pats Hitlers cik “jautri”beidz!Hūte,jūs piemeklēs tāds pats liktenis.Skoļko verjovočka ņi veisja ….koņec budzjet.Atklāti runajot,no tagadejās Saeimas nav par ko balsot,JO uzcepot “oligarhu komisiju”visas ietilpstošās partijas ,ievēlot Sudrabu,akceptēja notikušā pareizību un ar savu uzvedību aizstāv valsts nozagšanu un sarunu “aktierus”.Pie tam Saeima atļauj nelietim/krimiķim/ lai pierāda ka nav!/ Hūtei ņirgāties gan par valsti,likumiem,Saeimu,Satversmi,Tautu,Tauta redz un saprot Sudrabas un Co “KĀRKLUS”.Esmu pārliecināta,ka arī Jēkabs Straume ir marionete!Darīs to pašu ko Streloks,tikai nemanāmāk un viltīgāk.Ašaradena maiņai arī ir NULLES vērtība,jo Āboltiņa tup turpat ar saviem “draudiem”un solījumiem.Ašarādena bažas par nākotni ir reālas !

 4. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un pēc Šķēles principa – amatā “lielākais kretīns”?

 5. ko tauta vēlas tos ievēl… un pēc tam vaino kādu
  un šādas bildes; ko ar to gribat rādīt teikt?
  vai šiem cilvēkiem jabūt svētiem -visur zem palielināmā?
  katrs amats ir atbrīvots no brīvā laika personiskas lietas, ko nevajadzētu lūrēt pa atslēgas caurumu !!

 6. Visu cieņu Agrim Liepiņam. Kā kulaks uz aci.

 7. Kas maksā tas dabū Atbildēt

  Cimdars tak strādā konkrētas partijas labā vēlēšanu laikā.

 8. Nevajag uz tautas pleciem novelt vainu.Neticu nevieniem vēlēšanu rezultātiem.Nevajag!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+