Uncategorized

Prezidents: pensionēšanās vecuma palielināšanai pretī jāliek darbavietas 0

Foto – LETA

Pensionēšanās vecuma palielināšanai pretī ir jābūt darbavietām, pretējā gadījumā tas būs bezjēdzīgi, ceturtdien Latvijas Radio atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Ja mēs palielinām pensionēšanās vecumu, mums ir arī jārada attiecīgi iespēja tiem cilvēkiem strādāt. Citādi tas ir bezjēdzīgi. Tas drīzāk radīs pretēju efektu, ka valstij būs lielāks slogs,” ieceres par pensionēšanās vecuma palielināšanu komentēja Bērziņš.

Viņš minēja, ka saprātīgi ir jāizmanto finansējums, kas Latvijai ir pieejams no ārpuses, kā arī saprātīgi jāregulē tā izlietošana.

“Situācija pasaulē ir tāda, ko skaidri rāda ASV piemērs, ka ir jārīkojas izlēmīgi un jāgriež tie izdevumi tur, kur tie var būt mazāki,” piebilda Bērziņš.

Jau ziņots, ka pašlaik starp Labklājības ministriju (LM) un sociālajiem partneriem notiek diskusijas un strīdi par to, vai pensionēšanās vecumu sākt paaugstināt 2014.gadā vai tikai 2016.gadā. Labklājības ministre Ilze Viņķele iestājas par 2014.gadu, lai līdz 2020.gadam tas sasniegtu 65 gadus.

Pašlaik pensijā Latvijā var doties 62 gadu vecumā.

Viņķele trešdien apliecināja, ka neatkāpsies no politiskās apņemšanās pensionēšanās vecumu Latvijā sākt paaugstināt no 2014.gada.

LM paskaidro, ka sociālā politika, it īpaši pensiju sistēma, Latvijā, tāpat kā citās ES dalībvalstīs, ir nesaraujami saistīta ar valsts demogrāfisko un ekonomisko attīstību. Ekonomiskā krīze un sabiedrības novecošanās ir nopietns risks valsts sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitātei ne tikai pašlaik, bet arī turpmākajos gados.

LA.lv