×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Prezidents: pilsonības iegūšanai jāzina latviešu valoda

berzins_andris05083

Valsts prezidents Andris Bērziņš neatbalsta automātisku pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem un uzsver, ka pilsonības iegūšanai ir jāzina latviešu valoda.

“Mans uzskats ir ļoti vienkāršs – mūsu valoda ir latviešu, un pamatjautājums pilsonības iegūšanai ir valodas zināšanas. Ja šīs valodas nav, tad arī dalība arī pašvaldību darbā ir ļoti apgrūtināta. Man šķiet, ka mūsu iestrādātā sistēma pilsonības iegūšanai ir pietiekami konkrēta, lai pārliecinātos, kā tas strādā un kur ir šķēršļi,” otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja prezidents.

Viņš norādīja, ka automātiska pilsonības piešķiršana nepilsoņiem būtu negodīga arī pret tiem, kas ir izgājuši naturalizācijas procesu.

Tomēr uz jautājumu, vai ir vērts mainīt likumus, lai nepieļautu referendumus par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, Bērziņš atbildēja noraidoši. “Man šķiet, ka kaut ko neļaut ir pats sliktākais, kas var būt. Labāk ir radīt apstākļus, lai cilvēki, kas vēlas [iegūt pilsonību], to varētu loģiski izdarīt,” teica prezidents.

Viņaprāt, ir jārod iespēja naturalizācijas procesu iziet vairāk vietās Latvijā, nekā tas ir pašlaik.

Jau vēstīts, ka partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” aktīvisti pašlaik vāc parakstus referenduma ierosināšanai par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem. Ja tajā līdz rudenim tiks savākti 10 000 notariāli apstiprinātu Latvijas iedzīvotāju parakstu, Centrālajai vēlēšanu komisijai būtu jāsavāc 10% vēlētāju parakstu tautas nobalsošanas ierosināšanai. Līdz šim savākts vairāk nekā tūkstotis parakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+