×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Prezidents referendumā aicina balsot pēc sirdsapziņas

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš aicina pilsoņus gaidāmajā tautas nobalsošanā par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, balsot pēc sirdsapziņas.

Tā Bērziņš atbildēja uz TV3 ziņu dienesta uzdoto jautājumu, kā viņš aicina cilvēkus balsot – par vai pret.

“Es aicinātu katram pieiet pēc sirdsapziņas tam. Tomēr skatīties uz priekšu, kur mēs esam un kur mēs gribam nokļūt,” atbildēja Bērziņš.

Jau ziņots, ka Bērziņš ir mainījis savu nostāju un tomēr piedalīsies 18.februārī gaidāmajā tautas nobalsošanā.

Bērziņš pirmdien paziņoja, ka domas mainījis kā prezidents, bet kā pilsonis joprojām uzskata referendumu par absurdu pasākumu. Iepriekš Bērziņš sacīja, ka referendumā negrasās piedalīties.

Viedokli viņš ir spiests mainīt situācijas attīstības dēļ.

“Es savu uzskatu kā pilsonis neesmu mainījis, bet kā valsts prezidents, skatoties situācijas attīstību, esmu spiests savas domas mainīt un referendumā piedalīties, lai aizstāvēta valsts valodu un aicinu visus Latvijas pilsoņus to darīt, jo nākotne mums ir viena un kopīga,” pirmdien Latvijas Televīzijas “Panorāmā” sacīja Bērziņš.

“Ja vajag visiem kopā būt, tad ir jābūt,” piebilda prezidents.

Referendums par Satversmes grozījumiem izsludināts 18.februārī. Vēlētāju rosinātais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+