×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Prezidents rosina pilnveidot grozījumus Krimināllikumā (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Esošajā ģeopolitiskajā situācijā valstij ir jāveic mērķtiecīgi pasākumi, lai aizsargātu savas intereses un drošību, tostarp arī pilnveidojot krimināltiesību regulējumu,” uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis, atzinīgi vērtējot Saeimas komisiju izrādīto iniciatīvu pilnveidot Krimināllikumu.

Valsts rīcībā ir jābūt efektīviem instrumentiem, lai novērstu jebkuru mūsu valsts neatkarības, suverenitātes, teritoriālās integritātes un demokrātiskās valsts iekārtas apdraudējumu.

Iepazīstoties ar Saeimā virzītajiem Krimināllikuma grozījumiem, Valsts prezidents secina, ka sasteigti tiek lemts par valstij būtisku jautājumu. Likumprojekta virzīšana steidzamības kārtā nav ļāvusi jauno regulējumu pietiekami izdiskutēt un ierobežo iespējas izstrādāt tiesību normas, kas atbilst Latvijas Republikas Satversmei un starptautiskajām saistībām.

“Piedāvātie Krimināllikuma normu formulējumi ir ārkārtīgi plaši interpretējami un var radīt pamattiesību aizskārumus. Vārda brīvība, pulcēšanās un biedrošanās brīvība, tāpat kā tiesiskas valsts principi ir mūsu valsts pamatvērtības. Tāpēc ir jāizstrādā precīzs un nepārprotams regulējums, kas nepieļauj šo pamattiesību aizskārumu,” norāda Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. vislielakais drauds ir “BRĪVA VALSTS” — tad dīvainīšiem ar “valstiskiem tarakāniem” galvās paradās vislielākā brīvība brīvi visu pārejo brīvības muitot … un pašiem visnejēdzīgakās dīvainības brīvi brīvas valsts vārdā darīt…

  pati “demokrātiska republika” ir drauds – nekompetento, bezatvildīgo, padibeņu masas demokrātiskais balsojums nav ieinteresēts PATIESĪBĀ – …..

  Perestroikas laikā ģorbačovs nodefinēja lielako nelaimi un bremzi demokrātiskajā PSRS saviedrībā . ne jau komunistu vadošo lomu … …

  …<<<>>>

 2. pagaidām nav iebildumu. будем посмотреть, сказал слепой!

 3. Ne jau pats sevi ieveleja.Laikam kautkam ir vajadzigs

 4. Vējoņa kungs, ja jums ir kaut mazākā mērā godaprāts, tad dariet kaut ko Latvijas iedzīvotāju labā, kamēr vēl visi nav aizbraukuši, vai apmiruši. Tā arī būs valsts drošības nodrošināšana, nevis vāvuļotāju ķerstīšana. Ja kāds tiešām apdraud valsts drošību, to jāizraida no valsts uz etnisko dzmteni, lai padzīvo tur un novērtē, ko ir zaudējis. Jūms nav tiesību nerūpēties par saviem iedzīvotājiem, jo esat devis zvērestu, nevis solījumu, kuru var nepildīt.
  Atcerieties, ja Jūs būtu Latvijas pensionārs, Jūs jau sen būtu bijis kapos, klusītiņām apbedīts masu kapos ar NR. pie staba, kurš iesists kapa kājgalī, kā tiek apbedīti Latvijas pilsoņi. Bet tā, ka jums bija nodrošināti 20 labākie ārsti par valsts naudu, no mūsu pensijām atskaitītie nodokļi, tāpēc esat vēl dzīvs un tāpēc Jūsu pienākums ir rūpēties lai visi varētu saņemt tādu pat aprūpi, kādu esat saņēmis Jūs. Ar steigu atceliet nodokli no pensijām, tas ir Jūsu pirmais pienākums pēc izveseļošanās, ko mēs jums nodrošinājām.

  • šņācošajai zosij Atbildēt

   Esot tik skaudīgai un nenovīdīgai, aiz ļaunuma var stipri novājēt,kas kārtīgai zosij nemaz nepiestāv. Laikam aiz skaudības no baltas esi palikusi zaļa. Nedomāju.ka tev nesniegtu palīdzību,ja būtu nonākusi ar ātrajiem slimnīcā.Varbūt,ne tie 20 ,bet 1 ārsts noteikti izdarītu visu nepieciešamo. Un nesalīdzini sevi ar valsts pirmo personu! Luksusu gribas,vai ne?Quod licet Iovi,non licet bovi!

   • to šņācošās zoss kritiķei Atbildēt

    Nu re tu jau pati tajā superlatīniskajā teikumā apstiprini “zoss”pilnīgu taisnību !Stulba gan tu esi un tas ir vēl ļaunāk kā skaudīga.Lai gan es “zoss”komentā redezu ne skaudību,BET reālo dzīves atainojumu.Ar KO ??? tad Vējonis ir vērtīgāks par šo komentētāju?AR KO? Ar to,ka ir ZZS vecis,kuru partija un Pundurs ar SC 10 balsīm iestūma prezidentos? Pie tam tu vēl nezini kādu un cik ļaunumu viņš nodarīs valstij un pamattautai! Cilvēkus NAV jāārstē pēc ieņemamajiem amatiem !!Žēl,ka tu to nesajēdz!/ pamela/

  • Viens patiess komentārs!Vējonim vajag redz vārda brīvību,bet tās latvietim kā nebija tā nav.Tāda ir okupantiem,jo viņiem ir viedokļi.Par Dombravu tu re kā ĀM atvainojās,ka pēc Vešņaka deguna bāšanas Latvijas iekšajās lietās ,deputāts pateica to ko šis čekists bija pelnījis.Kāda vārda brīvība NEBRĪVĀ valstī??Tas ir ārprāts kas gaida Latviju šos 4-us gadus + Kučinska murmināšanu.Rāpjamies atpakaļ ar joni.Par gleznām redz rūpejas,bet KĀ būs ar valsti un TAUTU ???
   Iesaku turpmāk pārbaudīt skrupulozi prezidentu kandidātu VISPUSĪGU veselības pārbaudi !!!!!CIK ilgi valsts nīks brīvgaitā? Lai gan ja Vējonis būtu amatā diez vai kas mainītos???

 5. Krimināllikumā vajag ieviest kārtību, lai tie, kas pie varas un viņiem padotie nevar izzagt valsts līdzekļus, bet, ja tas ir izdarīts, tad tiktu notiesāti uz atbilstošu laiku ar mantas konfiskāciju, pilnīgi un absolūti. Lai izmeklēšana tiktu veikta īsā laikā un nodota tiesai, nevis tā, kā tagad. Desmit gadus izmeklē kamēsr iestājas noilgums un visi zagļi sveiki un veseli, bez jebkādiem zaudējumiem. Nevis pabļaustīšanās par zagļiem jātiesā, bet zagļi, kas ir vislielākais drauds valsts drošībai. Cilvēki aizbrauc no valsts, kura faktiski nepastāv, bet iet uz iznīcību, pilsoņu beztiesiskuma dēļ. Pensijas minimālas, tās pašas vēl tiek apliktas ar nodokli, lai nopelnīto atņemtu, nevis izmaksātu, kurā valstī vēl tāds negodīgums varētu būt, pat padomju laikā netika atņemts nopelnītais, tomēr komunistiem, salīdzinot ar mūsu brīvo Latviju, bija vairāk sirdsapziņas. Mūsu rīkļurāvējiem, tikai sava personīgā un radinieku labklājība rūp, tauta ir mēsla vērtībā, no kuras jāatbrīvojas visiem iespējamiem līdzekļiem, atņemot tiesības uz medicīnu, tātad valsts mums nodrošina tikai mokpilnu nāvi, bez apbedīšanas tiesībām kapos, jo tur arī jāmaksā. Tikai jāprasa ar ko lai maksā? Ar atņemtās pensijas daļu, vai jāzog?

  • Piekrītu komentāram.Vislielākais drauds nacionālai drošībai ir nekompetentu personu iecelšana amatos,viņu visatļautība,bezatbildība.Vai prezidenta kungs var nosaukt kaut vienu amatpersonu kura par nolaidīgu pienākuma izpildi būtu nesusi kriminālatbildību un atlīdzinājusi valstij materiālos zaudējumus. Jā, Jūs nosauksiet dažus,bet tie pamatā savu soda laiku pavadījuši slimnīcās uzlabojot savu veselības stāvokli.Un tas arī viss.

 6. Ja- par Vejoni es biju labakas domas… Valdiba iet Putina pedas..

 7. Atkal izrauts komentārs!Vai nu mūsu cenzori seko Putina norādēm,jebšu es esmu tik nevēlama komentētāja,BET cien.LA dzīve atrāda patiesās lietas būtību kaut arī nedaudz vēlāl.Mūsu valsts ir kā duršlags un šie likumi IR NEPIECIEŠAMI !!Vējonis ir GAR:AM !!

Draugiem Facebook Twitter Google+