×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Prezidents: sabiedrība pēc Zolitūdes traģēdijas ir mainījusies (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Sabiedrība pēc Zolitūdes traģēdijas ir mainījusies, piektdien Zolitūdes traģēdijas vietā žurnālistiem atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Es domāju, ka jā. Protams, ne visi, bet tie, kas domā par sevi, par nākotni, noteikti,” uz jautājumu, vai sabiedrība pēc traģēdijas ir mainījusies, teica prezidents.

Viņš sacīja, ka arī pats ir mainījies pēc traģēdijas. “Šeit ir personīga attieksme. Atceroties, kā te izskatoties pēc gada, grūti to novērtēt, es domāju, ka esošā situācija nerada labu sajūtu, bet tādu, kas ieķeras sirdī,” pauda Bērziņš.

Prezidents ar kundzi Daci Seisumu Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietā nolika baltas rozes un svecītes, kā arī pieminēja bojā gājušos ar klusuma minūti.

Bērziņš arī aicināja sabiedrību godināt 54 bojā gājušo cilvēku piemiņu un atcerēties šo šausmīgo mācību. Viņš pastāstīja, ka Zolitūdē tieši pirms gada notikušo traģēdiju šorīt pārrunājis arī ar dēlu, kas ir skolnieks. “Man šķiet, katram no mums būtu jādomā par savu rīcību, lai sevi pasargātu un savus tuviniekus,” viņš klāstīja.

Pēc prezidenta uzskata, biedrība “Zolitūde 21.11.” dara lielisku darbu, palīdzot izvērtēt traģēdiju un skaidri aicinot rīkoties, un viņiem ir tiesneša tiesības. Ja Zolitūdes parlamentārās izmeklēšanas komisija darīs to, kas tai ir jādara, tad noteikti būs arī rezultāts, atzina Bērziņš.

“Atbildība par šādu situāciju, kad ir lielākais vēsturē upuru skaits, praktiski neiestājas. Par daudz vienkāršākām lietām atbildība ir nesalīdzināmi lielāka. Faktiski mēs cilvēka vērtību nevērtējam,” uzskata Bērziņš.

Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietā cilvēki ik pa laika noliek ziedus un svecītes. Piemiņas vietā noliktas bojā gājušo fotogrāfijas, sēru lentes, plīša mantas un svētbildes, Latvijas karogs. Automašīnas garāmbraucot taurē.

Jau vēstīts, ka piektdien aprit gads kopš traģiskā negadījuma Zolitūdē. Pērn 21.novembra vakarā iebruka jumts veikalā “Maxima” Rīgā, Zolitūdē. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku. Šogad aprīlī traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki nolēma dibināt biedrību “Zolitūde 21.11.”, lai pārstāvētu cietušo tiesības un intereses.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. jā sabiedriba ir mainijusies, jo sabiedriba grib lai kādu ieliek cietumā par to ka 50 cilvēki tika nogalināti maximas veikalā.
  bet vai vienotiba to atļaus, likt savus sponsorus cietumā?

 2. Prezident, atvainojos, nekas nav mainījies un nemainīsies. Tam vajadzīgi daudzi gadi, ja apsargi, Maksimas šefs, kas bija veikalā un rīkojās, nesēdēs, kamēr, projekta autori un būvnieki, uzraugi nesēdēs.

  Kriminālsods ir sods par nolaidību un brīdinājums nākamiem – sēdēsiet. Jāizbeidz tiesu birokrātija un advokātu lūgumi tiesā, kas domāti bezgalīgai novilcināšanai, jāizbeidz kukuļošana tiesās.

 3. Un vēl mazs ieskatstajā, kā tiek vadīta un organizēta mazumtirdzniecība Izraēlā:”Министерствo финансов Израиля обратилось к руководству торговых сетей с просьбой предоставить информацию относительно их доходов от продажи продуктов питания, цены на которые находятся под контролем государства.” Tur dara tā, kā vajag valstij un tautai, šeit, kā diktē žīdu tirdzniecības tīkli. Nu, kur vēl lielāku stulbumu, kā pie mums?

 4. Tas ir galējs cinisms, kas tagad tiek demonstrēts ceļot tieši iepretī traģēdijas vietai tādu pašu lielveikalu, kā sabrukušais. Lielveikalu tīklu degradējošo lomu ekonomikā ir spiesti atzīt paši to izgudrotāji:” Комиссия министерства финансов Израиля рекомендовала ограничить число супермаркетов и магазинов, относящихся к ведущим торговым сетям, в черте крупных городов страны.”
  Bet Latvijā valdībai ir vienalga, ka tiek monopolizēta mazumtirdzniecība, vienalga pat tas, ka šie lielveikalu tīkli nepieder vietējiem, bet gan ārzemniekiem, kas nozīmē, ka visa milzīgā, supervieglā un valstij nekādu labumu nenesošā peļņa aizies no Latvijas. Kārtējā lielveikala vietā bija jāuzceļ labs tirgus, pēc kā ir tā noilgojušies iedzīvotāji.

 5. ne nu kas mainījies, nekā, tukša parunāšana.

 6. nu un kuri tad ir vainigi kapec tas viss notika vainigo nebus ta ari viss paliks noklusets tapat neko jus nedarat

Draugiem Facebook Twitter Google+