×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Prezidents sāk sarunas ar potenciālo valdības vadītāju (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) trešdienas pēcpusdienā tiekas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni saistībā ar nākamo valdību.

Tikšanās vieta un laiks netiek atklāti.

Prezidents trešdien ir atgriezies Latvijā un uzsāks neformālas sarunas ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem. Vējonis ir paudis gatavību uzņemties iniciatīvu Ministru prezidenta amata kandidāta izraudzīšanā.

Prezidents jau šonedēļ varētu nominēt premjera amata kandidātu. Pagaidām politikas kuluāros kā reālākais pretendents uz augsto amatu tiek minēts Reirs.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), visticamāk, atbalstītu Reira kļūšanu par Ministru prezidentu, savukārt Nacionālajai apvienībai (NA) ir salīdzinoši lielāki iebildumi pret šo kandidatūru, bet ar atsevišķiem nosacījumiem partiju apvienība piekristu esošā finanšu ministra ievēlēšanai premjera amatā, liecina neoficiāli partiju pārstāvju paustais.

Atsevišķi ZZS pārstāvji vairākkārt norādīja uz Reira emocionalitāti, nesavaldību un manierēm diskusiju laikā, piemēram, budžeta pieņemšanas procesā. Tāpat Reirs neesot īstenojis pieņemamu komunikāciju ar sociālajiem partneriem, īpaši uzņēmēju organizācijām, piemēram, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kura šobrīd visasāk iebilst pret Reira virzīšanu uz premjerministra amatu.

Tomēr ZZS, visticamāk, atbalstītu Reiru Ministru prezidenta amatā, jo viņš varētu būt kā kompromisa figūra pēc tam, kad koalīcijas partneri ir noraidījuši “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas kandidatūru. Partiju apvienība ieņem nogaidošu pozīciju, gaidot brīdi, kad prezidents nominēs nākamo premjera kandidātu.

Savukārt NA ir salīdzinoši vairāk iebildumu pret Reiru kā premjerministru. Partiju apvienību pārstāvošs politiķis paskaidroja, ka gadījumā, ja prezidents nominētu Reiru, tad viņš tiktu aicināts uz NA frakcijas un valdes kopsēdi, kuras laikā viņš tiktu izprašņāts, tostarp par viņa komunikācijas manieri. NA vēlētos arī saņemt vairākus solījumus no Reira – konkrētu solījumu atbalstīt NA plānu demogrāfijas problēmu risināšanai, kā arī turpināt līdzšinējo atbalstu kultūras jomai.

Arī NA vērš uzmanību uz Reira neveiksmīgo komunikāciju ar sociālajiem partneriem. Vienlaikus, ja Reirs dotu minētos solījumus, tad tas būtu pamats viņa atbalstīšanai.

Paša partijā Reirs netiek viennozīmīgi vērtēts, tomēr tiek norādīts, ka vairāki iespējamie “Vienotības” premjera amata kandidāti ir atteikušies kandidēt uz Ministru prezidenta amatu, līdz ar to Reirs tomēr varētu gūt atbalstu kā kompromisa variants, uz ko norādījuši arī koalīcijas partneri.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jā nav kam dziedāt, tad arī pakaļa ir lakstīgala.

  2. komjaumiešu valsts Atbildēt

    Komjauniešu ideoloģiskais sekretārs sanāksmē ar komjauniešu prezidentu. Tad jau čekas maisi pazudīs drīz.

  3. Atbalstīt tikai NA plānu demogrāfijas problēmu risināšanā? “Visu Latvijai” plāni-ieviest progresīvo ienākuma nodokli un 12% PVN likmi pārtikai ir jau nodoti arhīvā?

  4. Kāps uz Āboltiņas izliktās mīnas?

  5. Reirs garantēti nograus mikro- un mazos uzņēmumus. Tā ir katastrofa!

Draugiem Facebook Twitter Google+