×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Prezidents skolotāju algu publiskošanu sauc par nejēdzību (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un Valsts prezidenta Andra Bērziņa viedokļi par skolotāju algu publiskošanu atšķiras.
Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” Bērziņš teica, ka viņam šis ierosinājums šķiet nepieņemams un nejēdzīgs, kas padara skolotājus par “peramiem bērniem”. Viņaprāt, neko sliktāku par šādu ierosinājumu vairs izdomāt nevar.

Savukārt Straujuma uzskata, ka kopumā publiskā sektora algu atklāšana ir nepieciešama. Skolotāju algu publiskošana ļaušot sabiedrībai atklāt, kā pašvaldībās notiek skolotājiem piešķirto līdzekļu sadale.

Ministru prezidente vairākkārt uzsvēra, ka jau pašlaik tiek publiskotas ierēdņu algas un, viņasprāt, skolotāji ne ar ko neatšķiras no ierēdņiem un viņu algu publiskošana neradīs negatīvas sekas. Viņa atzina, ka, iespējams, jāpublisko visas algas, kas tiek maksātas no valsts budžeta.

Gan Straujuma, gan Bērziņš pauda pārliecību, ka skolotāju algu publiskošana tiks atlikta.

Jau ziņots, ka valdība piekritusi publicēt pedagogu algas ar visiem skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Likuma grozījumi gan vēl būs jāskata Saeimā.

Izglītības un zinātnes ministrija iepriekš skaidrojusi, ka likuma grozījumi nepieciešami, lai padarītu atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā.

Grozījumu anotācijā uzsvērts, ka “demokrātiskas valsts pārvaldes funkcionēšanas neatņemama pazīme ir tās pārskatāmība un informācijas par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu pieejamība”. Tāpēc, lai nodrošinātu valsts budžeta mērķdotācijas valsts, pašvaldību un privātpersonu dibināto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, izlietojuma pārskatāmību, kontroli un sabiedrības informētību, būtu jāpublisko pedagogu algas.

LETA jau ziņoja, ka šādu grozījumu mērķi pagaidām neizprot Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Arī tiesībsargs Juris Jansons, izskatot piedāvātos Izglītības likuma grozījumus, secinājis, ka tikai pedagogu algu publicēšana, iespējams, būtu pretrunā ar Satversmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Jāpublisko visu kategoriju algas, kuras tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem. Savādāk tā radu un draugu un partiju būšana ir stipri saaugusi ar attalgojuma lielumu. It īpaši Jelgavas pašvaldībā, kur dažiem algas stingri pārsniedz ministru attalgojumu.

  2. Protams, ir jāpublisko, tad vismaz būs redzams, vai ir pamats tiem streikiem un kliegšanām par zemajām algām. Pat mediķi tā neauro. Skolotājiem darbs kaulus nelauž, vienmēr zem jumta un siltumā, arī atvaļinājumi vienmēr vasarā. Par papildnodarbībām arī naudiņa ienākas. Ja darbs nepatīk, tad ejiet prom no darba, nāks vietā citi.

  3. Ja skolotājs neatšķiras no ierēdņa tad Straujuma neatšķiras no sētnieka.

  4. kamēr letiņi (valstiskā līmenī!!!) noņemas ar matu skaldīšanu, tikmēr igauņi paceļ skolotāju minimālo algu līdz 900 eiro. lūk, tā!

    • Valsts iereednjiem var maksaat tikai tik lielas algas, kuras sedz valsts ienaakumi. Un par algu publiskoshanu es zinu, ka Zviedrijaa bija taada kaa telefona graamata, kuraa vareeja paskatiit, cik kurais zviedrs pelna. Unn taa nebija nekaada diskriminaacija.

  5. Prezidents būdams LPSR augsta līmeņa ierednis ļoti labi zina atklatības sekas un bīstamību korumpētai sistēmai.

    • Atliek vienīgi piekrist. Ir cilvēki, kuri ir spējīgi saprast mūsu nesenās vēstures un šodienas sakarības. Varētu kāds tāds būt arī valdībā…

Draugiem Facebook Twitter Google+