×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Prezidents sliecas neizsludināt grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā (1)

Pie Saeimas 23.novembrī notika pikets-sapulce ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmumu nodokli.Pie Saeimas 23.novembrī notika pikets-sapulce ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmumu nodokli.

Foto - LETA

Visticamāk, Saeimas atbalstītās izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa režīmā tiks nodotas otrreizējai caurlūkošanai parlamentā, Latvijas Televīzijas raidījumā “1 pret 1” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents skaidroja, ka no uzņēmēju puses izskanējusi liela neapmierinātība ar izmaiņām mikrouzņēmumu nodokļa režīmā. Tostarp šī nodokļa maksātājiem īsti nav skaidrs, kas viņu darbībā nākamgad mainīsies.

“Esmu pārliecināts, ka mikrouzņēmumu nodokļa likums tiks atdots atpakaļ otrreizējai caurskatīšanai,” sacīja prezidents. Viņš uzsvēra, ka vēlas, lai uzņēmējiem, kas izmanto šo regulējumu, būtu skaidrs, kas ar viņiem nākamgad notiks.

Papildus prezidents uzsvēra, ka trešdien ir plānota visu iesaistīto pušu argumentēta diskusija par Saeimā pieņemtajiem lojalitātes grozījumiem Izglītības likumā. Viņš sacīja, ka tiks runāts par to, kāpēc vispār šādi grozījumi plānoti un kādi ir argumenti pret tiem.

“Viens ir skaidrs – lojalitātei ir jābūt. Skolotājiem ir jābūt lojāliem. Domāju, ka par to neviens nestrīdas. Bet ir jābūt skaidriem kritērijiem, kā tad to procesu iedarbināt,” teica Vējonis.

Kā ziņots, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, noraidot priekšlikumus ilgāk saglabāt šo režīmu.

Likuma izmaiņas paredz, ka esošajiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem, kas vēlēsies turpināt saimniecisko darbību pēc 2018.gada 31.decembra, līdz 2018.gada 15.decembrim būs jāreģistrējas par uzņēmumu ienākumu nodokļa vai iedzīvotāju ienākumu nodokļa maksātāju.

Latvijas Reģionu apvienība jau lūgusi Vējoni neizsludināt šos grozījumus.

Savukārt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) lūgušas Vējonim neizsludināt Saeimā pieņemtos lojalitātes grozījumus Izglītības likumā.

Organizācijas uzskata, ka izglītības iestādē jāstrādā Latvijai lojāliem pedagogiem, un lūdz Valsts prezidentu neizsludināt grozījumus Izglītības likumā, atdodot tos otrreizējai izskatīšanai Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gan LIZDĀ , gan LIVĀ , īpaši to vadībā ir daudz bijušo padomju laika darboņu, kuri tagad satraukušies, ka
    piesedzoties ar vārda brīvību nevarēs vairs stāstīt pasakas jauniešiem, cik labi bija tajā sistēmā. Īpaši jau krievu skolās. Vai tad krievu skolu finansēšana par valsts naudu nav lojalitātes pārkāpums?

Draugiem Facebook Twitter Google+