Latvijā
Politika

Vējonis atbild 13.jūlija tautas sapulces rīkotājiem: jāievēro tiesiskums 4

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils. Foto – LETA

Prezidents Raimonds Vējonis sniedzis atbildi tautas sapulces rīkotājiem – Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kas pie Rīgas pils 13.jūlijā pēc “oligarhu sarunu” nākšanas atklātībā sapulcēja cilvēkus, un kuras sagatavoto manifestu parakstīja vairāk nekā tūkstotis akcijas dalībnieku. Manifests ar vairākām prasībām tika iesniegts Rīgas pilī.

Tautas sapulces dalībnieki Vējonim prasīja ministru Ulda Auguļa un Jāņa Dūklava demisiju; Nacionālās Drošības komisijai un Tieslietu ministram sniegt situācijas izvērtējumu; pieprasīt ģenerālprokurora paskaidrojumu par tiesisko nekompetenci valsts interešu aizstāvībā. Savukārt, ja tas nenotiek, pieprasīt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos, bija rakstīts manifestā. “Parakstīto dokumentu mēs iesniegsim Valsts prezidentam un gaidīsim skaidras atbildes,” tolaik uzsvēra sapulces rīkotāji.

Atbildot tautas sapulces dalībniekiem, Vējonis atsaucas uz Satversmi un likumiem – ministrs var atkāpties pats, viņu var atbrīvot premjers vai par neuzticību var lemt Saeima. “Valsts prezidents ministrus ne ieceļ, ne arī atceļ,” norāda Vējonis. Savukārt pārbaudi par ģenerālprokurora darbu var notikt pēc AT priekšsēdētāja iniciatīvas vai pēc Saeimas pieprasījuma. “Esmu aicinājis visus iesaistītos, it īpaši amatpersonas, skaidrot sabiedrībai savu lomu šajās sarunās un uzņemties atbildību,” viņš saka, atkārtojot pausto domu arī 13.jūlijā tautas sapulces laikā, kas tobrīd izraisīja svilpienus pūlī.

Saistītie raksti

“Ir svarīgi ievērot tiesiskumu arī tad, ja tas nav izdevīgi vai ja ir vēlme ātri sasniegt politiskus mērķus,” atbildes vēstulē uzsver Vējonis.

23.augustā JKP plāno nākamo sapulci. Tā notiks Rātslaukumā, jo pie Rīgas pils un Doma laukumā to nesaskaņoja, to pamatojot ar ārvalstu delegācijas uzturēšanos Rīgā.

LA.lv