×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. augusts, 2015
Drukāt

Prezidents: Šodien Latvija var sevi aizstāvēt (6)

Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kancelejaFoto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sestdien, 22. augustā, piedalījās 17. Latvijas politiski represēto personu salidojumā Ikšķilē, vēsta prezidenta preses dienests.

Uzrunā Vējonis agādināja pirms 76. gadiem noslēgtā Molotova – Ribentropa pakta sekas: “Represijas – tās bija salauztas sirdis; sadragāta bērnība un sabradāta jaunība; izmocīti likteņi; izpostīti īpašumi un nacionālās vērtības. Tūkstošiem cilvēku tika nepamatoti mocīti, noslepkavoti šeit Latvijā un tūkstošiem dzīves ceļi moku gaitās aizgāja Sibīrijā un Tālajos ziemeļos. Tie, kas izturēja un atgriezās – visu paturēja savā sirdī un atmiņā. Un šodien vēstures grāmatas par to neklusē – jaunā paaudze zina, kas ir represijas; jaunā paaudze zina, kas ir genocīds. Par to runās un atcerēsies!”

Valsts prezidents uzsvēra, ka šodien Latvija ir atšķirīgā situācijā un spēj sevi aizstāvēt, tomēr: “Šīs rūpes ir svarīgi neaizmirst ne brīdi – jo sevišķi miera apstākļos, kad ir tik daudz jomu, kas šķiet svarīgākas par mūsu drošību un neatkarību. Bet atcerēsimies – ja nebūtu mūsu neatkarīgās Latvijas, nekam citam, par ko iestāties un par ko diskutēt, nebūtu nozīmes.”

Raimonds Vējonia pateicās salidojuma dalībniekiem par aktivitāti un patriotisko nostāju, atbalstot valstiski svarīgu iniciatīvu – pieņemot Latvijas politiski represēto apvienības rezolūciju. “Es augstu vērtēju jūsu rūpes, pat savos ievērojamajos gados, sekojot līdzi valsts politiskajām un ekonomiskajam norisēm, kā arī izteikto atbalstu valsts drošības spēcināšanai, aizsardzības budžeta palielināšanai un, it īpaši, jaunsargu patriotiskajai audzināšanai,” pauda Vējonis.

Prezidents atgādināja, ka Latvijas neatkarība nav pašsaprotams fakts un aicināja visiem kopā veidot tādu Latviju, “lai mūsu bērni var būt lepni dzīvot Latvijā. Lai viņi būtu lepni par to, ka viņu vecāki, vecvecāki ir izcīnījuši valsts neatkarību, aizstāvējuši to un pratuši radīt labu pamatu pārticīgai un saliedētai Latvijai!”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. var var- ķipa ar dakšām….. ja būs vēlme!

 2. Var zirgu pivest pie siles, bet pašam zirgam ir jādzer!
  Tikai paši varam radit latvisku Latviju nevis tikai Prezidents.

 3. … Var sevi aizstavet … bet par kadu valsti mes te runajam … ( un atkal ka ieprieksejie VP nokluse nomenaklaturas negribu, kaut konstitucionali legalo atbildibu, aizstavet ‘ latvisku Latviju ‘ , kada ir pamattautai garanteta zem ES un NATO jumta aizsardzibas realitates, internacionalam konvencijam un tas Konstitucijas …

  … VP nepiemineta paliek ari ‘ latviskas Latvijas ‘aizsardzibas vajadziba, ka lidziga prioritate Ka represetiem ta katram istam latvietim sada garantija nakotnei ir tikpat svariga lieta ka pasreizejas valsts militara aizsardziba … !

  … Un tamdel japarasa … Vai VP un ZZS pievienosies NA prasibai ieviest latviesu valodu visas valsts finansetas skolas, pec visu ES valstu prakses … kontrolet valsts valodas lietosanu pec likuma …. vai ari ‘nomenaklaturas patrioti’ turpinas tikai viltigi paust par autohtonas latviesu tautas tiesibam un tas izmekletu interesu drosibu … ??!!!

 4. Ja grib, tad var!

 5. Kopā ar mūsu sabiedroto ASV.

Draugiem Facebook Twitter Google+