×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
25. jūlijs, 2017
Drukāt

Prezidents Tramps pret prokuroru Milleru (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Tieslietu ministrijas maijā ieceltais īpašais prokurors Roberts Millers turpina izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanu procesā un ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas locekļu sakariem ar Krievijas amatpersonām.

Tieslietu ministrs zaudē prezidenta uzticību

Millera izvērstā izmeklēšana, kurā tiek izvērtēta arī Trampa kabineta pašreizējā tirdzniecības ministra Vilbura Rosa agrākā darbība Kipras bankas direktora vietnieka amatā un prezidenta znota un padomnieka Džareda Kušnera paņēmieni savas ģimenes nekustamo īpašumu biznesa finansēšanā, izraisījusi prezidenta Trampa klaju neapmierinātību. Prezidentu īpaši saniknoja viņa vecākā dēla darbības izmeklēšana sakarā ar tikšanos pagājušā gada jūlijā Ņujorkā ar Kremļa juristi Natāliju Veseļņicku, kurai esot bijusi kompromitējoša informācija par Trampa sāncensi Hilariju Klintoni. 72 gadus veco Robertu Milleru, bijušo Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru, pēc ASV likumdevēju grupas ierosinājuma, tieslietu ministra vietnieks Rods Rozen-
šteins iecēla par īpašo prokuroru, lai viņš pārraudzītu Tieslietu ministrijas un Kongresa komiteju ievadīto izmeklēšanu. Tieslietu ministram Džefam Sešensam nācās sevi atstatīt no izmeklēšanas pārraudzības, jo viņš pats bija ticies ar Krievijas vēstnieku Kisļaku un apspriedis iespējamu ASV sankciju atcelšanu pret Krieviju, bet nebija atklājis šo sarunu ASV Senāta komisijā. Sešenss, kurš tika uzskatīts par vienu no tuvākajiem Trampa līdzgaitniekiem, tagad ir zaudējis prezidenta uzticību, jo kā tieslietu ministrs nav spējis viņu aizsargāt pret īpašā prokurora iecelšanu. Eksperti atzīmē, ka prezidenta Trampa rīcībā arvien klajāk izpaužas necieņa pret tiesu varu un likuma varu, algojot juristus, kuriem uzdots meklēt ieganstus prezidenta un viņam pietuvinātu personu darbības attaisnošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ahā, Trampam pakaļā sāk spalvas svilt…

Draugiem Facebook Twitter Google+