×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Prezidents un mācītājs Rubenis parakstīs manifestu, lai veicinātu sabiedrības saliedētību

rubenis_juris

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, Valsts prezidents Andris Bērziņš, mācītājs Juris Rubenis, Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis un citi pirmdien parakstīs Labas gripas manifestu, kas noraida jebkādu iespēju, ka Latvijā varētu būt virzība uz divu valsts valodu kompromisu, aģentūru BNS informēja prezidenta preses dienestā.

Iecerēts, ka tas varētu radīt pozitīvu gaisotni cilvēku savstarpējai sapratnei laikā, kad sabiedrībā saasinās draudi sašķeltībai pēc nacionālajām, sociālajām, demogrāfiskajām un pat konfesionālajām pazīmēm, un iezīmēt organizatorisku sākumu plašai sabiedriskai kustībai par tautas saliedētību Latvijas patriotisma zīmē, sacīts paziņojumā presei.

Manifesta idejas aizsākums rodams tēzēs, kuras Juris Rubenis iesniedza Valsts prezidentam un Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijai Rīgas pilī 7.februārī diskusijas “Garīgā dimensija un politika” laikā.

Valsts prezidents, konsultējoties ar tēžu autoru un Saeimas komisijas vadītāju Ilmāru Latkovski, pieņēma lēmumu uzrunāt atsevišķus sabiedrībā pazīstamus cilvēkus ar aicinājumu parakstīt manifestu. Pēc tā sākotnējās parakstīšanas Valsts prezidenta kanceleja organizēs iespēju, lai manifestam varētu pievienoties plašāka sabiedrība – ikviens, kas to vēlēsies.

Manifests iecerēts kā sabiedriska vienošanās par cilvēciskas saprašanās principiem. Tas nav politisks dokuments, kam būtu saistība ar likumiem vai vēstures notikumiem. Vienlaikus manifests noraida jebkādu iespēju, ka Latvijā varētu būt virzība uz divu valsts valodu kompromisu.

Jau vēstīts, ka jautājums par sabiedrības saliedētību aktualizējies, jo 18.februārī gaidāmais referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai sācis dalīt sabiedrību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+