×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Prezidents un premjers ņemšot vērā izteikto kritiku par Jaungada uzrunām

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) ņemšot vērā izteikto kritiku par Jaungada uzrunām. Uz lūgumu vērtēt ekspertu izteikumus Bērziņš žurnālistiem atzina, ka 1.janvārī teiktā runa viņam bijusi pirmā pieredze šajā uzdevumā un viņš runā centies uzskaitīt šajā gadā un tuvākajā nākotnē darāmos darbus, kā arī izklāstīt situāciju kopumā, sevišķi Baltijas un Eiropas Savienības kontekstā.

“Protams, viegli ir kritizēt, bet es centīšos ar aktīvākajiem kritizētājiem arī kontaktēties, lai saprastu, kādi ir viņu priekšlikumi, jo citus kritizēt jau mēs visi varam, bet es labprāt uzklausīšu un piesaistīšu [kritikas izteicējus]. Nākamajā gadā visu, kas man liksies objektīvi un pareizi, es centīšos ievērot,” apņēmību pauda prezidents.

Viņš arī uzsvēra, ka ar premjeru nav saskaņojis Jaungada uzrunas saturu.

“Mēs jau nebijām saskaņojuši, mēs absolūti nevienu vārdu nepārrunājām, ko mēs katrs teiksim. Tās bija tās mūsu izjūtas, un tādas mēs viņas arī pateicām. Acīmredzot katrā vietā ir vajadzīga cita uztvere, un informācijas apmaiņa dos mums labāku rezultātu,” viņš sacīja un piebilda, ka viņam kopumā par valsts attīstību sajūta ir pozitīva, bet uzrunā vajadzējis uzsvērt, nevis noslēpt būtiskākos jautājumus.

Arī premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), komentējot izteiktos vērtējumus par runu, norādīja, ka eksperti un arī viņu viedokļi ir dažādi, tāpēc kritika ir jāizvērtē, “jācenšas atrast kāds racionālais grauds un tas jāņem vērā”.

“Savā runā es centos izrunāt tieši, manuprāt, būtiskos ekonomikas un finanšu jautājumus, ka valsts stabila ekonomiskā attīstība ir daudzu jautājumu pamatā, no tā arī izriet gan sociālie, gan demogrāfijas, gan izceļošanas un daudzi citi jautājumi, kā arī neapšaubāmi svarīgs jautājums ‒ šā gada aktualitāte ‒ ir gaidāmais referendums, kam savā uzrunā pievērsu diezgan lielu uzmanību,” paskaidroja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka eksperte Žaneta Ozoliņa ļoti kritiski vērtēja Valsts prezidenta un premjera uzrunas tautai Jaunajā gadā. Ozoliņa aģentūrai BNS atzina, ka pirmā reakcija, klausoties valsts augstāko amatpersonu uzrunas, bijusi liela vilšanās.

“Latvija atrodas būtisku pārmaiņu priekšā gan iekšpolitiski, gan starptautiski. Tas, ko varēja dzirdēt runās, bija sākot no grāmatvediska uzskaitījuma līdz atsevišķu savstarpēji nesaistītu tematu nosaukšanai,” pastāstīja Ozoliņa un norādīja, ka sabiedrība no šādām runām gaida gan kritisku vērtējumu, gan pamudinošus vārdus jaunajam gadam. “Tā visa tur nebija.”

Vērtējot uzstāšanās prasmes, Ozoliņa kritiski izteicās par Dombrovski, kuram ir jau vairāku gadu pieredze, uzstājoties publiski. “Šī bija viena no visvājākajām publiskās uzstāšanās reizēm,” atzina eksperte.

Savukārt prezidents nedaudz ir uzlabojis savas runas spējas, taču “vēl tāls ceļš ejams”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+