Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
17. septembris, 2014
Drukāt

Prezidents un Zviedrijas kroņprincese uzteic valstu divpusējās attiecības (+FOTO)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Zviedrijas Karalistes Kroņprincese Viktorija tikšanās laikā Melngalvju namā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Zviedrijas kroņprincese Viktorija trešdien tiekoties uzsvēruši abu valstu izcili labās divpusējās attiecības gan ekonomiskā un politiskā, gan cilvēcisko attiecību līmenī, pavēstīja prezidenta Preses dienests.

Kroņprincese Viktorija trešdien ieradusies Rīgā darba vizītē.

Viņa augsti novērtēja Rīgas un Zviedrijas pilsētas Ūmeo šā gada vienojošo misiju – būt par Eiropas kultūras galvaspilsētām. Kroņprincese ir patronese Ūmeo kā Eiropas kultūras galvaspilsētai, tamdēļ lielākā daļa vizītes programmas veltīta “Rīga 2014” objektu apmeklējumam un kultūras programmai.

Valsts prezidents sarunā īpaši izcēla martā notikušo Zviedrijas karaļa un karalienes valsts vizīti Latvijā, uzsverot, ka tā bijusi ļoti veiksmīga. Kroņprincese Zviedrijas karaļpāra vārdā pateicās par veiksmīgo vizīti Valsts prezidentam.

Raksturojot abu valstu labās divpusējās attiecības, Berziņš norādīja, ka Zviedrija ir lielākais ārvalstu investors Latvijā, kur būtiskākā sadarbība ir finanšu un banku sektorā. Vienlaikus viņš piebilda, ka nākotnē saredz Zviedriju kā labu sadarbības partneri jaunu eksporta tirgu apgūšanā, kur Latvija ir zsākusi sadarbību ar Centrālāzijas valstīm, bet Zviedrijai ir labas iestrādes Āfrikas kontinentā.

Valsts prezidents izteica oficiālu ielūgumu kroņprincesei Viktorijai nākamā gada jūnijā apmeklēt Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam rīkotu ikgadējo forumu, kas notiks Rīgā. Kroņprincese atzina, ka Baltijas jūras nākotne un ar to saistītie jautājumi ir viņa personīgās uzmanības lokā.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+