×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Prezidents un Zviedrijas kroņprincese uzteic valstu divpusējās attiecības (+FOTO)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Zviedrijas Karalistes Kroņprincese Viktorija tikšanās laikā Melngalvju namā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš un Zviedrijas kroņprincese Viktorija trešdien tiekoties uzsvēruši abu valstu izcili labās divpusējās attiecības gan ekonomiskā un politiskā, gan cilvēcisko attiecību līmenī, pavēstīja prezidenta Preses dienests.

Kroņprincese Viktorija trešdien ieradusies Rīgā darba vizītē.

Viņa augsti novērtēja Rīgas un Zviedrijas pilsētas Ūmeo šā gada vienojošo misiju – būt par Eiropas kultūras galvaspilsētām. Kroņprincese ir patronese Ūmeo kā Eiropas kultūras galvaspilsētai, tamdēļ lielākā daļa vizītes programmas veltīta “Rīga 2014” objektu apmeklējumam un kultūras programmai.

Valsts prezidents sarunā īpaši izcēla martā notikušo Zviedrijas karaļa un karalienes valsts vizīti Latvijā, uzsverot, ka tā bijusi ļoti veiksmīga. Kroņprincese Zviedrijas karaļpāra vārdā pateicās par veiksmīgo vizīti Valsts prezidentam.

Raksturojot abu valstu labās divpusējās attiecības, Berziņš norādīja, ka Zviedrija ir lielākais ārvalstu investors Latvijā, kur būtiskākā sadarbība ir finanšu un banku sektorā. Vienlaikus viņš piebilda, ka nākotnē saredz Zviedriju kā labu sadarbības partneri jaunu eksporta tirgu apgūšanā, kur Latvija ir zsākusi sadarbību ar Centrālāzijas valstīm, bet Zviedrijai ir labas iestrādes Āfrikas kontinentā.

Valsts prezidents izteica oficiālu ielūgumu kroņprincesei Viktorijai nākamā gada jūnijā apmeklēt Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam rīkotu ikgadējo forumu, kas notiks Rīgā. Kroņprincese atzina, ka Baltijas jūras nākotne un ar to saistītie jautājumi ir viņa personīgās uzmanības lokā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+