×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Prezidents uzskata, ka ir iespējams izveidot plašāku koalīciju nekā pašreizējā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Pašlaik ir iespējams izveidot plašāku koalīciju, nekā ir pašreizējā, LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Jo plašāka koalīcija, jo lielākas iespējas pieņemt lēmumus, kas balstīti uz plašāka cilvēku loka viedokli,” uzskata Bērziņš, gan atzīstot, ka grūti novērtēt, vai jāņem vēl kāda partija koalīcijā.

Prezidents arī pauda gatavību nākamotrdien nosaukt premjera amata kandidātu, norādot, ka jaunā valdība Saeimai jāapstiprina 4.novembrī.

Viņš gan uzsvēra, ka balsu pirkšanas skandāls ietekmēs valdības veidošanas procesu.

Runājot par premjera amata kandidātu, Bērziņš atzina, ka pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma nav precīzi pateikusi, ka ir gatava strādāt nākamo sasaukuma laiku, tas ir, četrus gadus. Viņš aicinājis Straujumu pārdomāt savu iespēju strādāt četrus gadus, jo tas ir skaidri jāpasaka.

“Ja koalīcija izvēlēsies Straujumas kundzi, man nebūs iebildumu,” atzina prezidents.

Jau vēstīts, ka “Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, ZZS – 21, NA – 17, LRA – 8, bet “No sirds Latvijai” – 7.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vēlreiz par koalīciju un koalīcijas līgumu. Partijas neiet uz vēlēšanām ar koalīcijas līgumu uzmetumiem, bet ar konkrētu programmu, kas tām ir jāpilda ievēlēšanas gadījumā. Tā kā nav absolūta uzvarētāja, tad ir jāveido ar pieņemamiem partneriem jauna programma, kurā ir jāiekļauj tie punkti no katras partijas programmas, par kuriem var vienoties tā saucamā koalīcija. Ja šādus kopīgus punktus koalīcijas partneri nevar atrast un nespēj sastādīt kopīgu programmu, tad nevajag mānīt vēlētājus, jo tā noteikti nav nekāda koalīcija, bet bars, kurš apvienojas uz pilnīgi citiem noteikumiem, nekā bija solījuši vēlētājiem. Tātad apvienojas, lai iesēstos labi apmaksātos amatos, bet tautai dotie solījumi netiek pildīti. Publicēt koalīcijas līgumu un salīdzināt ar koalīcijas partneru programmām, ja vēlētāji konstatē krāpšanu, tad tikai jaunas vēlēšanas. Un tā, kamēr politiķi saprot, ka tauta nekādu krāpšnu vairs nepieļaus.

    • Vispirms pavicina vēlētājam gar degunu sava programmas, bet, kad ievēl viņus, tad kopīgas programmas vairs nav, ir tikai budžeta naudas dalīsana pa kabatām. Neies vairs krastā.

  2. Koalīcijā jāņem LRA. Tā teikt — svaigas asinis.

  3. Nepietiek, ka prezidents nedrošs, vel kautkādi ononimusi izpaužās.

  4. Protams, ka koalīcijā jābūt no visām partijām. Cerams, lēnuma nebūs premjere-pati sapratīs. Jabločkinai arī nav vietas valdībā, jo vēlētāji ir izteikuši savu savu gribu balsojumos.

    • Neesi naivs, ja kaolīcijā iekļaut S, tieši tad viņa paliks lemt nespējīga. Katru sīkumu muļļās līdz bezgalībai, tā, kā to nelaimīgo preambulu. To jau par partiju nevar skaitīt – okupantu forposts ar vienīgo mērķi atgūt savas pozīcijas. Tas nozīmē bremzēt Latvijas attīstību. Jāgaida kāmēr S sadalīsies dažādās sīkās un tad lemt ar ko var strādāt. Katrā gadījumā tādi kā Ždanoka un Djkovs un daudzi daudzi citi nesaukšu vārdos, nekad nepadarīs kaolīciju lemtspējīgāku.

  5. Negrib dalīties varā-atdot nevienu ministra portfeli!

Draugiem Facebook Twitter Google+