×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. janvāris, 2012
Drukāt

Prezidents: valsti noturēs ģimenes

LETALETA

Valsti noturēs ne jau militāra vai politiska vara, bet ģimenes, uzrunājot audžuvecākus un bērnus Latvijas Audžuģimeņu biedrības rīkotajā jaunā gada iesākuma pasākumā, 7.janvārī sacīja prezidents Andris Bērziņš (attēlā).

Runā viņš norādīja, ka pasaulē viss mainās ne uz labu, cilvēki pārvietojas un pārvietosies pa pasauli vēl vairāk. “Tomēr valsti noturēs ne jau militāra vai politiska vara, bet ģimenes,” uzsvēra prezidents.

Bērziņš pasākumā bērniem un audžuvecākiem novēlēja mācīties, jo, pēc viņa sacītā, tikai zināšanas ir tā atslēga, kas atver visas durvis.

Tāpat prezidents sacīja, ka bērnība un vecāki ir tie, kas pavada cauri visai dzīvei un aicina atgriezties. “Esmu pārliecināts, ka tā tas arī būs nākotnē. Ja panāksim situāciju, ka katrs bērns dzīvo ģimenē, Latvijai nekādas problēmas nedraud. Naida vietā Latvijā virsroku ņems mīlestība,” uzsvēra Bērziņš.

Jau ziņots, ka Tiesībsarga birojs pērn decembrī rosināja valdību likvidēt bērnunamus. Viens bērns bērnu namā valstij izmaksā 492 latus, bet audžuvecākiem atalgojums ir 80 latu mēnesī, bet aizbildnim – 38 lati. Tiesībsarga birojs uzsvēra, ka šāda summa ir neadekvāta un neveicina audžuģimenes rast iespēju bērniem augt ģimenēs, un ir īstais brīdis, kad izveidot bērnunamu likvidēšanas plānu.

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) uzskata, ka Labklājības ministrija (LM) pēdējos gados ir konsekventi aizstāvējusi bērnu intereses un nav mērķtiecīgi būvējusi jaunus bērnunamus. Tā vietā ir izveidota audžuģimeņu institūcija. Sākumā tās bija 16 ģimenes, bet tagad jau 600 ģimenes visā valstī.

2010.gadā ārpusģimenes aprūpe tika nodrošināta 8237 bērniem – 884 bērni atradās audžuģimenes aprūpē, 5565 bērni – aizbildņa ģimenē un 1788 bērni – bērnu aprūpes iestādēs. Salīdzinājumam 2009.gadā ārpusģimenes aprūpē bija 8714 bērni, tostarp bērnunamos – 1907 bērni, 2008.gadā ārpusģimenes aprūpē bija 8871 bērns, bet bērnunamos – 2182 bērni, 2007.gadā ārpusģimenes aprūpē bija 9427 bērni, tostarp bērnunamos – 2207. Tiesībsarga biroja 2011.gada augustā apkopotie dati liecina, ka Latvijas bērnunamos atrodas 198 bērni līdz divu gadu vecumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+