×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Prezidents Vējonis kļūs par Latvijas simtgades svinību patronu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piekritis kļūt par Latvijas simtgades svinību patronu, aģentūrai BNS trešdien pēc tikšanās ar prezidentu atklāja kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Melbārde norādīja, ka tikšanās laikā ar Vējoni tika pārrunāts viens galvenais temats – gatavošanās Latvijas valsts simtgadei. “Aicinājām Vējoni kļūt par Latvijas valsts simtgades patronu, jo viņš būs tā amatpersona, kas tajā laikā teiks runas simtgades notikumos. Prezidents ar lielu atbildību piekrita,” sacīja ministre.

Melbārde arī atklāja, ka Vējonim pašam bijušas daudz idejas, iniciatīvas un priekšlikumi. “Vējonis ieteica laicīgi domāt par darbu ar ziedotājiem, jo ļoti svarīgi ir laicīgi iesaistīt mūsu uzņēmējus, kā arī izmantot jau šobrīd valstī izveidotus fondus, kas aktīvi sadarbojas. Prezidents arī bija ieinteresēts par sadarbību ar ārvalstu partneriem, akcentējot Latvijas tēla veidošanas nozīmību,” viņa teica.

Kultūras ministre un prezidents arī pārrunājuši nepieciešamību Latvijas valsts simtgadei sagādāt “kādu telpisku vietu, kura būtu piesātināta ar informāciju, kas stāstītu par Latvijas brīvības ceļu un būtu pieejama iedzīvotājiem, kā arī Latvijas viesiem”. “Viens variants, ko mēs pārrunājām, ir Brīvības alejas ideja,” piebilda ministre.

2018.gadā ar vairākiem pasākumiem tiks svinēta Latvijas valsts simtgade. Tās ietvaros paredzēti Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, Latvijas teātru labāko izrāžu maratons, kā arī Latvijas muzeju kopizstāde un citi pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kada kalibra patronu?

Draugiem Facebook Twitter Google+