×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
21. aprīlis, 2017
Drukāt

Prezidents Vējonis pārticis ar 283 eiro mēnesī? (64)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja var ticēt oficiālajiem datiem, kas minēti Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā datu bāzē atrodamajā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa amatpersonas deklarācijā, Latvijas valsts galva pērn vidēji ik mēnesi spējis pārtikt ar 283 eiro (pēc nodokļu nomaksas).

Kā rāda amatpersonas deklarācija, 2015. gadu viņš beidzis ar kopējiem deklarētajiem iekrājumiem 127 720 eiro apmērā, savukārt pagājušā gada beigās Valsts prezidenta oficiālie kopējie uzkrājumi palielinājušies līdz 163 939 eiro (no tā lielākā summa – 131 440,99 eiro – glabājas akciju sabiedrībā “Citadele banka”). Tas nozīmē, ka gada laikā valsts galva spējis papildus iekrāt ievērojamu summu – 36 219 eiro.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pērn vienīgais oficiālais ienākumu avots, ja neskaita 78 eiro procentus no “Citadele bankas”, R. Vējonim ir bijusi prezidenta alga – Valsts prezidenta kancelejā algā saņemtus viņš deklarējis 57 381 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Ja pieņem, ka Valsts prezidentam nav neviena uzturamā (abi dēli jau ir pieauguši), tad Virtuālā grāmatvežu kluba (vgk.lv) algu kalkulators rāda, ka summa, kas no šīs summas paliek pēc nodokļu nomaksas, ir 39 544 eiro.

Līdz ar to izriet, ka kopējie oficiāli deklarētie Valsts prezidenta pagājušā gada ienākumi “uz rokas” ir bijusi šī summa un jau pieminētie 78 eiro lielie procenti – kopā tātad 39 622 eiro.

No šīs summas atskaitot oficiālo uzkrājumu palielinājumu, pāri paliek 3403 eiro, un, ja var ticēt šiem deklarētajiem datiem, tas nozīmē, ka R. Vējonis pērn mēnesī spējis iztikt ar vidēji 283 eiro.

Publiski pieejamā informācija neliecina, ka Valsts prezidentu finansiāli pabalstītu viņa dzīvesbiedre. Neilgi pēc stāšanās amatā R. Vējonis pavēstīja, ka kādreizējā skolotāja Iveta Vējone tagad esot “mājsaimniece un konsultante”, savukārt pēdējā gada laikā oficiāli ir ziņots, ka I. Vējone nodarbojoties ar sociālo un izglītības projektu patronāžu. Arī Valsts prezidenta institūcijas interneta mājas lapā un I. Vējones sociālo tīklu profilos nekas nav minēts par to, ka viņa strādātu kādu algotu darbu.

Valsts prezidenta kanceleja ceturtdien neatbildēja uz tai uzdotajiem jautājumiem saistībā ar R. Vējoņa amatpersonas deklarācijā uzrādītajiem datiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. Viss saprotams-ēd un dzīvo par tautas sviedriem(arī ģimene),un es nerunāju par kauna sajūtām vai sirdsapziņu(tās ir svešas).. Tikai 1 jautājums-ir cinismam robeža vai nav ????????????????

 2. KUR koments,tas ir MANS VIEDOKLIS,ko jums nav tiesību dzēst,jo Vējonis to pelnījis!Man kauns par tādu prezidentu,

 3. Sasper Pērkon,skauža un IDIOTUS!Ko vaidāt internetā,sevišķi”pensionāri”no pamatskolas sola,ejiet tak prezidentos,banķieros,oligarhos,deputātos,ierēdņos.Neprotat,galviņa švaki strādā,protat tikai apriet?Nu tad sēdiet laimīgi savā’Sūnu ciemā”,laimeslāci jums pie pakaļas neviens nepienesīs,strādāt esat mēģinājuši?

 4. protams ja viss nahaļavu, tad var iztikt ar mazaaku ciparu mēnesī

 5. mierīgi var iztikt ar šādu summu.

 6. Atraduši ko "rakt" Atbildēt

  Raksts muļiem, žults vēmējiem un idiotiem. Apkaunojoši!

 7. Taupīgs ģimenīte!
  Pensionāri, ņemiet viņus par paraugu – kā kundze var nestrādāt (!!!) un apģērbties tādas zīmolu drēbēs!

 8. ar prezidentiem mums nau paveicies .

 9. loti jauki ,par tautu tik pasmejas,bet lai pamāca ka iztikt ar 65 eirām mēnesi,kad 2gada analīzes 24,72 2 reiz gadā pie Rigas ārstiem viena vizite 25 eiriki un vel zāales kurāam nepietiek,un kā lai dziivo zobi jāliek plauktiņā.

 10. Prezidents kā cietumnieks, pilnā valsts kostē.

 11. Cik pieticīga ģimene!
  Tā prot ekonomēt! Mācieties, ļautiņi no mūsu prezidenta kā, sievai nestrādājot, var par tādu naudu uzturēt pats sevi un sagādāt viņai tāādus tērpus.

 12. Arī es vatētu pa tādu naudu izdzīvot,ja būtu prezodents…tauta strādīga,paklausīga,uzticīga..tie vissu pārējo
  samaksās ???

 13. Un? Kam kas būtu jāzin?

 14. Nu taču vairs galigi kauna nav…..kā var ko tādu mēgināt pasniegt kā taisnību.

 15. Un ne tikai 283, bet pat puse, jo sieva nestrādā. Tātād mēnesī iztiek ar 140EUR. Fantastika. Ko tad pensionāriem raudāt, ka nevar ar mazu pensiju iztikt. Jāmācās no prezidenta.

 16. Nu taču rakstā minētajos aprēķinos nav ņemta vērā viena pavisam vienkārša, bet ļoti būtiska lieta – valsts prezidnetam nekādu izdevumu nav! Dzīvošana, braukšana, ēšana un dzeršana par nodokļu maksātāju naudiņu! Un algu var bāzt zeķē.

 17. vienkārša latviešu ģimene…….ceru, ka mēs tādi neesam

 18. Pilnigs sviests. Nu var jau muldet, bet ar mëru. Visi tup uz nozagto valsts naudu ka maitu lijas..un mums gandriz vai jaapraudas. Nabadzins prezidents. Tik nabadzigi dzivo. Vemiens nak no sadiem meliem.

 19. Puskrievam pie prezidenta siles viss par brīvu, arī lauku sievai kas par tērpiem maksā? Un Kaziņai pa 3000 mēnesī (ar prēmijām).

 20. Labai dzīvei pietiek no stipendijas, sava alga nav jātērē!
  Tiesa gan, kur tāds dulburis var būt, ka pat ienākumu deklarāciju nav spējīgs uzmanīgi aizpildīt, lai aizdomas neradītu!

  • Bet kāpēc godīgam cilvēkam kaut kas būtu jāpiepušķo? Raksta kā ir! Pavisam vienkārši.
   Es arī tā darītu.
   Kad esi atklāts, tad mierīgāk guli. Un tie, kam gribas būt aizdomu pilniem, tie tādi būs jebkurā gadījumā – vienalga, vai esi bijis godīgs, vai neesi.

 21. Ja nav jāmaksā īre un komunālie maksājumi, ja neskraida pa veikaliem un nepērk visu pēc kārtas, tad lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa pārtikai tērē tikpat. Ja sieva ir mājās un pati gatavo brokastis, pusdienas un vakariņas, ko es ticu, ka prezidentes kundze dara, tad tas ir normāls pārtikas patēriņa līmenis.

  Nekur nav teikts, ka pēkšņi jāsāk pārtikt no ikriem, ja sāc strādāt par prezidentu. Viņi ir vienkārša latviešu ģimene.

 22. Nu tas gan ir loti lieli meli jo vina dzivoklis drosi parsniedz so uzradito summu ko Vejonis terejis,,,tas saucas,,,NEPUT MIGLU,,,

  • Ja nav jāmaksā īre un komunālie maksājumi,gan jau arī kāda kafijas pauze uz valsts rēķina,darījumu vakariņas ar valsts viesiem,transporta izdevumi=0…..-protams,ka tad var iztikt ar šādu summu

 23. nebūtu jau žēl, padarītus darbus neredz

 24. Latvijas valdības politiku tagad diktē starptautiskā finanšu oligarhija (tai skaitā šeit reģistrētās skandināvu bankas), proti, finanšu korporācijas ir saplūdušas ar valsts varu, tās finansē un kontrolē arī pastāvošo partiju sistēmu. Otrkārt, vērojama varas koncentrācija visās jomās un līmeņos. 1930. gados tādu iekārtu bez liekas kautrēšanās sauca par fašismu. Zīmīgi, ka fanātiskākie pastāvošās iekārtas aizstāvji nesen izveidojuši apvienību ar nosaukumu „Vienotība”. Vienotība ir viens no svarīgākajiem fašisma simboliem un lozungiem. Protams, tā ir no augšas uzspiesta un/vai dažādos veidos manipulēta vienotība;
  Tā kā minētās finanšu korporācijas pārstāv ārvalstu kapitālu, tad Latvijā pastāvošais režīms ir arī tipisks kompradoru režīms (skat. svešvārdu vārdnīcu), un Latvija faktiski ir kolonija. Neokoloniālisma stratēģija pieļauj formālu koloniju suverenitāti (savs karogs, himna u.tml.), un koloniālais režīms tiek nodrošināts nevis caur tiešu impērisko klātbūtni, bet ar pašu iezemiešu (jau minēto kompradoru un pasīvas sabiedrības) rokām;

 25. Tad ta nu varonis, cik cilvēkiem arī tāda nauda mēnesī pat sapņos nerādās, vai viņi maz zina , k’LATVIJĀ dzīvo cilvēki??????????????

 26. Es būtu apmierināts,ja man būtu šada 300 eu pensija,par nostrādātajiem 45 gadiem [pēc nodokļu nomaksas].un valsts apmaksātu visus kom.izdevumus.

 27. pensionāts - 70 gadi. Atbildēt

  Prezident, esi godīgs pret tautu! Es esmu pensionērs. MAna pensija ir 320 eiro. Skaitlis izskatās tāds labs. Apmaksajot visu komunālos maksājumus NIN nodokli, medicīnu, taios skaitā medikamentus, man dzīvošanai mēnsī paliek tikai 85. eiro. Tā ir pensionāru patiesība. Tev vajadzēja godīgi pateikt, ka pārtika un komunālie maksajumi, medicīna ir par valssts līdzekļiem. Es atceros kā bijusī prezidente VVF un Ulmanis ir uzdzīvojuši, uz kancelejas budžeta.

  • Pilnīgi piekrītu samaksājot visus nodokļus pāri paliek 80 euro!

  • Latvijas valdības politiku tagad diktē starptautiskā finanšu oligarhija (tai skaitā šeit reģistrētās skandināvu bankas), proti, finanšu korporācijas ir saplūdušas ar valsts varu, tās finansē un kontrolē arī pastāvošo partiju sistēmu. Otrkārt, vērojama varas koncentrācija visās jomās un līmeņos. 1930. gados tādu iekārtu bez liekas kautrēšanās sauca par fašismu. Zīmīgi, ka fanātiskākie pastāvošās iekārtas aizstāvji nesen izveidojuši apvienību ar nosaukumu „Vienotība”. Vienotība ir viens no svarīgākajiem fašisma simboliem un lozungiem. Protams, tā ir no augšas uzspiesta un/vai dažādos veidos manipulēta vienotība;
   Tā kā minētās finanšu korporācijas pārstāv ārvalstu kapitālu, tad Latvijā pastāvošais režīms ir arī tipisks kompradoru režīms (skat. svešvārdu vārdnīcu), un Latvija faktiski ir kolonija. Neokoloniālisma stratēģija pieļauj formālu koloniju suverenitāti (savs karogs, himna u.tml.), un koloniālais režīms tiek nodrošināts nevis caur tiešu impērisko klātbūtni, bet ar pašu iezemiešu (jau minēto kompradoru un pasīvas sabiedrības) rokām;

 28. Laukos cilvēki dzīvo ar vēl mazākiem ienākumiem.

 29. Tad jau īsts varonis…mana pensija 232 eiro mēnesī un man ar to jāiztiek…

 30. Ja transportu, dzīvokli, pusdienas un citus sīkos izdevumus apmaksā valsts kanceleja, tad jau sava nauda nemaz nav jālieto, tā ka nekas pārsteidzošs tas nav.

 31. Tad jau visas piemaksas viņam var atcelt,ja tik vien tērē.Pārējās gudrās galvas arī lai iztiek ar 283eur.Tad redzēsim cik Valsts ietaupīs uz (100 gudro galvu)rēķina.

 32. Bankas ekonomistiem nu gan ir argumentēti pierādījumi. Un valsts ieņēmumu dienestam….atlikumu nodokļos!

 33. Viens jau paņēma no sievas tumbočkas

 34. Ha,ha.Ja nav jamaksa par pakalpojumiem,par abgerbiem,par esanu un par parejo nerunasim.Tad varbut var ari izstikt.Beidziet spraust batonus,neturas.

 35. Vējonis bija tai kompānijā, kas brauca uz Grūziju ar bankas Citadeles pircēju pārstavi. Tur bija pārstāvji – kasieri no Vienotības Zaķis, no ZSS Vējonis un arī protams Nacionālās apvienības, kā teikt komandas darbs. Daļa naudas tika dota uz ķepas (komandas pārstāvjiem) un daļu likumīgi caur valsts kasi. Un vēl joprojām visi bankas pirkšanas un pārdošanas dokumenti ir slepeni!!!!!!!!

 36. Ar tadu gimi un intelektu vins nepazudis ari pec prezidentesanas beigam.Jebkura pasakuma vins butu gaidits ka klauns kurs uztajas partraukumos.Partraukumu klauns no Pleskavas.

 37. Prezidentam tāpat kā 100 gudrajām galvām taču nav no algas jāmaksā par dzīvokli, transportu, telefonu, darba vizītēm un vēl daudzām lietām. Nevajag izcelt vienu prezidentu, bet parēķināt un publiskot arī citus “tautas kalpus”.

 38. Viss normāli! Rumpītis taču arī pēc pāris srokiem kļuva par miljonāru.
  “Zelta cilvēki”……

 39. Kurs ministrs kurs nosedejis viss ilgak uz kohezijas un eraf fondiem ?????? – roklaiza oligarhiem partijai, pameklejiet 3-10% atkatus Ogres maja un arezemju kontos.

 40. ..vienkārši mūsu valstī iestājušies klaušu laiki.

 41. Tad Vējoņa kungs varētu visu Latvijas tautu pamācīt kā tik veiksmīgi izdzīvot ar 283 eiro mēnesī. Un pie tam vēl sirds operācija un rehabilitācija 2 mēneši. Mēs taču arī to esam pelnījuši, bet nu galīgi neizdodas, jūtos LV kā pēdējā nabadze ar saviem 290 eirikiem mēnesī. Samazināt algas prezidentam, ministriem, ierēdņiem, deputātiem līdz 3×283 = 849 eiro mēnesī.

 42. Nu bet,kapēc ne tā,viss viņam par brīvu,arī lēdija vizinās līdzi pa ārzemēm,maltīites tak arī viņiem par brīvu,degviela nav jālej,frizieris,manikīrs,pedikīrs pa brīvu,pat wc papīru paši nepērk.DZĪVE ŠOKOLĀDĒ,pēc pilnvaru beigām gan saņems Rīgas centrā vēl vienu dzīvokli,auto,apsargu un lielajos kapos 7.vietiegu kapa vietu par baltu velti.hmmm vai nav skaista dzīve!! Ko tik vēl nesaņems un tak pa šiem gadiem būs vēl naudas iekrājums uz tautas rēķina,nebūtu jau bijis žēl,tak prezidents,bet ko viņš ir darijis tautas labā???????????

 43. Ļoti nenopietns Prezidents.

 44. Roltoniem izpārdošana bija un elektrība ar paldies karti, maize neskalta nākama dienā, kurināts tikai ar malku skatos pazuda durvis pie mikro rajonu urnām. Patīkamas nedārgas akcijas un pie kasēm ups kļūda cena izrādās tā nevis atlaides cena. Lētie cīsiņi ar soju ļoti garšīgi. zeķes neplīst. Ko gribēju pateikt pie nopietnām izmaksām 283 eur nekas nav un ja otrs nav spējīgs nopelnīt un bērniem skolas. Un kad atnāk rēķins komunālie maksājumi. Un rīt vajag aiziet uz rentgenu kadu. Autobusi arī nav lētie. Protams katrs kā māk tā izdzīvo, bet ir teiciens ”paēdis cilvēks nesapratīs izsalkušo”.

 45. VARBUT vejonis VARETU VISIEM IEMACIT DZIVOT KA DZIVO VINS ,KA SACIT UZ NODOKLU MAKSATAJU NAUDAS VARAM DZIVOT UN STASTIT MELUS ,MELO KAD PAT AUSIS NEKUST,NIRGAJIETIES VIEN NEISKATAS KAD IZTIKTU AR TIE 283 EIRO MELIS.

 46. Tad ta pieseejaas cilveekam-dziivo kaa jau visi politikji no rokas mutee

 47. tas nav iespejams, klaji meli un nirgasanas par tautu

  • NU TIK KLAJI MELI ,,,,,,,,LABĀK NEBŪTU TEICIS ,,,,,,,,,TIE KAS SANEM MAZAS PENSIJAS PAT SĀPĪGI KLAUSĪTIES LABĀK …-PAKLUSĒJIET VĒJOŅA KUNGS ,,,,,,NEGRIBAM DZIRDĒT ….

 48. Nu vai nav viens riktīgs puika,tas tikai tāpēc ka savu stāšanos darbā, kārtīgi “apmazgāja”,

 49. Mūsu prezidents spēj pārtikt no 283 eiro mēnesī .Kas tad viņam maksā par elektrību,internetu un pārējos
  izdevumus?. Cik interesanti ,kā kļūst par prezidentu tā vairs neēd un vairs nekādi izdevumi nav.
  Toties banku konts pilns ar naudiņu,kaut kā jau tai valstij jāatskaitās.,kur tā nauda dabūta. Tautai jau acis
  neaizmālēs ciet. Mēs pensionāri pārtiekam no 90 eiro un pamēģini valstij kādu nodokli nenomaksāt-
  mantas konfiskācija. Tā lūk!

 50. Lūk, taupības un ekonomiskas domāšanas un rīcības piemērs visai čīkstošajai Latvju Tautai !!!
  MĀCIETIES, kā jādzīvo !!! Samazināt minimālo algu un iztikas minimumu !!!

 51. Swedbankai bija eksperimenti, kā izdzīvot ar pensiju. Tur , laikam, bija ~ 280 EUR.
  Vējonis vienu mēnesi to varētu nodemontrēt. Viņam tas sanāk lieliski, dzīvojot pilī, braucot ar smalkiem auto, u.t.m.l
  Pensionāri, jūs esat nemakuļi un mūžīgie čīkstētāji. Dzīvojat vienistabas dzīvokļos nekad jums nav gana. Nespējat apkuri samaksāt, zālēm nepietiek, pātikai. Vienīgais secinājums -neprotat saimniekot.
  Lūk, mūsu prezidents par šādu naudu prot visu samenedžēt.
  Pensionāri, neprotat dzīvot, tad nevajag mūžam čīkstēt. Paši vainīgi!

 52. Piemērs pensionāriem – Vējoņu pāris iztiek ar 140 eur mēnesī katrs!

 53. Fu…
  Iemāciet tautu – kā var izdzīvot ar 283eur mēnesī.
  Tad jau minimālā alga 380eur ir šausmīgi liela…

 54. Kazeka maksā?

  • Kāpēc gan nedzīvot ar 283 eiro,jo sile taču pilna ar visādiem gardumiem,ko pat daži cilvēki savu mūžu nebūs redzējuši Īespējams arī apkalpojošais personāls ir piešķirts par valsts naudu.Neparvelti pats ir tā apvēlies,ka ne pazīt.Valsts maize iet labumā!

Draugiem Facebook Twitter Google+