×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Prezidents: zemes pārdošanas ierobežojumi jānosaka līdz Saeimas vasaras pārtraukumam (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Grozījumi likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos Saeimai ir jāpieņem vēl šajā sasaukumā līdz vasaras pārtraukumam, Valsts prezidenta Andra Bērziņa viedokli pauda Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Preses dienestā informēja, ka pirmdien, apmeklējot kooperatīvo sabiedrību “Latraps”, Valsts prezidents, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un kooperatīva pārstāvji bija vienisprātis, ka attiecīgie grozījumi likumā būtu jāpieņem vēl šajā Saeimas sasaukumā līdz vasaras pārtraukumam, jo rudenī gaidāmais Saeimas vēlēšanu tuvums var ietekmēt likuma kvalitāti.

Pārrunājot aktuālajos jautājumus lauku uzņēmējdarbības jomā, Bērziņš aicināja lauksaimniekus arī identificēt lielākas problēmas, kas būtu jārisina nekavējoties un kuru risināšanā prezidents varētu iesaistīties personīgi.

Savukārt “Latraps” pārstāvji tikšanās laikā atzīmēja, ka lielākās problēmas rada dažādu valsts dienestu un institūciju nereti birokrātiskā pieeja un attieksme pret lauku ražotājiem saistībā ar dažādiem vides dienestiem, muitas jautājumiem, kā arī likumdošanu, kuras viena no aktualitātēm šobrīd ir arī grozījumi likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”.

Tāpat tika pārspriesta arī nepieciešamība pēc lauksaimniecības zinātnes straujākas attīstības un tās tiešas sasaistes ar ražotāju interesēm. Valsts prezidents atzina, ka šajā jautājumā būtu jāsadarbojas arī ar reģiona kaimiņiem, lai apmainītos ar informāciju un sniegtu viens otram nepieciešamos pētījumu rezultātus.

Jau vēstīts, ka Bērziņš pirmdien kopā ar zemkopības ministru darba vizītē apmeklē vairākus Zemgales novadus, lai klātienē iepazītos ar situāciju lauksaimniecībā, kā arī ar zemniekiem pārrunātu aktualitātes lauksaimniecības jomā.

Tāpat ziņots, ka pēc iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) Latvija varēja liegt ārzemniekiem iegūt lauksaimniecības zemi septiņus gadus, kā arī vienu reizi bija iespējams pagarināt šo termiņu uz trim gadiem, tādējādi šogad 1.maijā beidzās likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” noteiktais ierobežojums. Lai novērstu spekulatīvus darījumus ar Latvijas zemi un saglabātu to lauksaimnieku īpašumā, Saeima plāno noteikt stingrākus zemes pirkšanas kritērijus. Grozījumus likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos Saeima ceturtdien, 15.maijā plāno skatīt otrajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad krievi iegāja Krimā, tad vecais bija noslepies sievai zem svarkiem, tagad redz pamodies.Atgadina gaili uz meslu čupas….
    Kad bija jaizsit subsidijas savām Kājiņām, ta pirmais bija rindā pēc ES labumiem,kā jāierobežo lielsimnieku ambicijas, tad nekā.
    P.s. Skatijos,ka šamējais bija roku rokā ar lielo stirnu šavēju Cauni.Nu ja tāds ar tādu jau sader.

Draugiem Facebook Twitter Google+