×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Prezidents Zinību dienā novēl neatlaidību un zinātkāri

Foto- LETAFoto- LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš skolēniem un studentiem, kas sāks vai turpinās izglītošanos, novēl neatlaidību un zinātkāri, mērķtiecību un centību, lai ar katru gadu pietuvotos profesionālajiem mērķiem un iepriecinātu vecākus, teikts prezidenta apsveikumā Zinību dienā.

Bērziņš norāda, ka zināšanas ir atslēga dzīvei un ceļš personības izaugsmei. Viņš uzskata, ka zināšanas paver visas durvis un ieved cilvēces augstāko sasniegumu pasaulē.

“Tas, ko mēs zinām, pieder tikai mums pašiem, sniedzot visplašākās iespējas profesijas izvēlē un veidojot cilvēkā personību, kas patstāvīgi un neatkarīgi pieņem savas dzīves nozīmīgākos lēmumus,” sacīts prezidenta apsveikumā.

Viņš arī uzsver, ka modernās tehnoloģijas piedāvā visplašākās iespējas informācijas iegūšanai, tomēr informācija un zināšanas nav viens un tas pats.

“Prasmi atšķirt vērtīgāko no mazsvarīgā, analizēt un salīdzināt, argumentēt un ieklausīties viedokļos – to varam apgūt vien mācību procesā, ko vada zinošs un cienījams skolotājs. Tieši tādēļ cilvēks, kas nāk klases vai auditorijas priekšā, ir viens no tiem profesionāļiem, bez kuriem nav iedomājama jaunāko paaudžu izglītošana un sabiedrības attīstība gadsimtu garumā,” uzskata prezidents.

Savā apsveikumā viņš arī saka paldies visiem skolotājiem un pasniedzējiem, kas ikdienā rūpējas par izglītošanos un izglītību.

Jaunais mācību gads šogad sāksies pirmdien, 3.septembrī.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prognozē, ka šajā mācību gadā vispārizglītojošajās dienas izglītības programmās mācīsies 202 413 skolēnu, kas ir par aptuveni četriem tūkstošiem mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+