×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

Prezidentu Putinu apsūdz korupcijā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Augsta ranga ASV Finanšu ministrijas amatpersona intervijā raidorganizācijas BBC programmā “Panorama” bez aplinkiem apsūdzējusi Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu korupcijā.

 

Zivs pūst no galvas

ASV Finanšu ministrijas Ārzemju aktīvu kontroles departamenta vadītājs Ādams Zubins BBC raidījumā, kura tēma bija “Putina slepenās bagātības”, sacīja, ka Krievijas prezidents ataino korupciju valstī. “Mēs esam redzējuši viņu, ar valsts aktīvu palīdzību padarot bagātus savus draugus, savus tuvākos sabiedrotos un nostumjot malā tos, kurus viņš neuzskata par saviem draugiem,” norādīja Zubins, kurš pārrauga ASV Finanšu ministrijas īstenotās sankcijas pret Krievijas amatpersonām. “Vai tās ir Krievijas energoresursu bagātības vai citi valsts līgumi, viņš tos novirza tiem, kuros saskata labu kalpošanu sev,” sacīja Zubins, piebilstot, ka, viņaprāt, tā ir korupcija. ASV valdība par to zina jau “daudzus gadus”, viņš atzina. ASV valdība jau 2014. gada martā ieviesa sankcijas pret Putina tuvākā loka amatpersonām (Genādijs Timčenko, Arkādijs un Boriss Rotenbergi, Jurijs Kovaļčuks un citi), taču pirmo reizi korumpētībā tiek apsūdzēts pats Krievijas valsts galva, atzīmē BBC.

Raidījuma autors Ričards Biltons novērojis, ka ASV valdības ierēdņi negribīgi atbild uz jautājumiem par Putina bagātību, taču šoreiz finanšu ministra vietnieks Zubins piekritis piedalīties programmā, kur pētīts šis jautājums. Zubins izvairījās komentēt CIP 2007. gada slepeno ziņojumu, kurā Putina bagātība tika lēsta aptuveni 40 miljardi dolāru, taču atzina, ka Krievijas prezidents sarausis bagātību, kas tiek turēta slepenībā. “Viņš it kā saņem valsts algu aptuveni 110 000 dolāru gadā,” sacīja ASV amatpersona, norādot, ka tas noteikti neatspoguļo Putina patiesās bagātības apmērus, jo Kremļa saimniekam ir ilgi izkopta prasme slēpt savus ienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es ieteiktu Volodzjam pakonsultēties ar mūsu Hūti kā defektu pārvērst par efektu,uzdāvināt bērniem savus miljardus.Pēc tam no viņiem var savu naudiņu aizņemties un vēl palikt parādā.Būt nabagam ar 200 Ls.,bet tērpties Kardenā kā papagailis.Šitā zagļu mafija.Nabaga “Krustēvs”no itāļiem,tam gan ir jāslapstās,jābaidās,atšķirībā no šiem diviem “likumīgiem “zagļiem iz valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+