×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Vai Valsts prezidentam Andrim Bērziņam jāpiedalās 9. maija svinībās Maskavā? Atbild”LA” lasītāji (27)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Biruta Dzene Ogrē: “Domāju tā: no vienas puses, Valsts prezidentam būtu jādodas uz Maskavu, jo šī tikšanās notiek valstu līmenī, ne Putina un Bērziņa kā privātpersonu līmenī. Ne velti arī Vaira Vīķe-Freiberga pirms desmit gadiem tomēr aizbrauca uz Maskavu, lai gan daudzi tam iebilda. Eksprezidente ir gudra sieva, viņa zina, ko dara. Piedalīties svinībās – 
tā ir piemiņa Otrā pasaules kara notikumiem. No otras puses, Andrim Bērziņam jāskatās, ko šajā jautājumā saka Eiropas Savienība. Manuprāt, ES valstīm ir jābūt kādai kopējai politiskai platformai, lai gan Lietuvas un Igaunijas prezidenti savu viedokli jau pateikuši – viņi uz Maskavu nebrauks.”

Zigurds Mežavilks, Otrā pasaules kara dalībnieks Rīgā: “Uz Maskavu Andris Bērziņš varētu doties tikai tādā gadījumā, ja līdzi brauc liela kara dalībnieku delegācija. Neaizmirsīsim, ka Maskavas aizstāvēšanas kaujās krita tūkstošiem 210. latviešu strēlnieku divīzijas karavīru. Kritušie ir jāgodina. Latvijā vēl ir dzīvi šo kauju dalībnieki. Ja mūs līdzi neņem, arī prezidentam jāpaliek mājās.”

Oļģerts Bergmanis Pļaviņās: “Nekādā ziņā prezidentam uz Maskavu nav jābrauc. Vai tad neredz, kāds ir Putins: runā vienu, domā otru, bet dara pavisam ko citu. Protams, Krievijā ir arī godīgi cilvēki, kuri neatbalsta Putina politiku. Bet viņu ir pārāk maz, lai ietekmētu varas spēkus. Viņiem jāstāv malā, pie vārda viņi netiek.”

Ēriks Rieksts Rīgā: “Kāpēc Lietuva un Igaunija vienmēr rīkojas noteikti, bet mūsējie laipo, “raustās”, demonstrējot, ka patiesībā ļoti baidās no Krievijas. Arī 2005. gadā atšķīrāmies no Lietuvas un Igaunijas, arī toreiz šīs valstis nepiedalījās 9. maija svinībās. Tikai Vaira Vīķe-Freiberga aizsteidzās uz Maskavu, pēc tam bija neapmierināta. Bet uz ko viņa cerēja? Ka sagaidīs ar rozēm un sēdinās pirmajā rindā? Līdzīgi rīkojās premjers Kalvītis, atdodams Krievijai Abreni, bet pretī dabūja “ēzeļa ausis”.”

Terēzija Daugule Ādažos: “Ja būtu mana vara, teiktu: Andrīt, brauc uz Maskavu, brauc! Nav jāklanās krievu priekšā, bet jāgodina kritušie, kas piecos kara gados gājuši bojā. Manam tēvam bija tikai 42 gadi, kad vācietis viņu ar lodi “noknāba”. Mamma palika viena ar trim maziem bērniem, man, vecākajai, bija tikai trīs gadiņi. To badu un postu, ko piedzīvojām! Tāpēc Maskavā nav jāliekuļo – lai godina kritušo piemiņu un izsaka līdzjūtību tautai. Ar šo ziņu prezidents var braukt uz Krieviju.”

Linards Strelēvics Rīgā: “Šogad Latvija ir prezidējošā valsts, tas mums uzliek zināmas saistības. Latvijai jārēķinās ar Eiropas Savienības pārējo valstu, Eiropas Komisijas un Parlamenta viedokli. Igaunija un Lietuva kā vienmēr ir pret šādiem 9. maija pasākumiem. Mūsu Valsts prezidents ar savu atbildi nesteidzas. Mēs, iedzīvotāji, tādā gadījumā gribētu zināt, ko viņš par uzaicinājumu doties uz Maskavu domā kaut vai kā privātpersona. Tas būtu interesanti. Ir cilvēki, kas uzskata, ka Valsts prezidentam nav jāgaida, ko teiks ES. Bet tad māc bažas, vai ES visu atbildību nenovels uz Latviju kā prezidējošo valsti. Pašiem arī jādomā, kā rīkoties.”

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Ko var vārīties, sen zināms jau ka Bērziņš nepiedalīsies. Ko var zelēt vienu un to pašu.

 2. Prezidentam nebūtu jābrauc uz Maskavu. Tur notiks tikai komunistu politikas slavnāšana. Ja cilvēkam nav savas pašcieņas, tad visi ceļi vaļā. Man kā ierndas pilsonei būtu kauns apmeklēt tik pazemojošu pasakumu.

 3. Vai tad tur godinās visus kritusos 2 pasaules karā, jeb tikai tos kuri tika iedzīti ellē lai saglabātu elles impēriju vēl uz 50 gadiem? Tanī periodā vēl tika apkauti milioniem cilvēku lai pierādītu cik slavena un militāra ir tā impērija. Ko tad Bērziņs tur darīs, vai Putins atzīsies Bērziņam un pagodinās tos milionus kuri tika izsūtīti un nogalināti Gulaga vergu nometnēs. Bērziņa vārds atrodās tanīs čeku maisos.

 4. nebrauciet gan! kā var braukt uz turieni, ja 40. okupēja tavu valsti? godināt tagad to militāro parādi? vai tas ir mieru vēstījoši – izrādīt savus muskuļus zem saukļa – pieminēsim kritušos?

  vai kritušos nav jāpiemin ar klusuma brīdi apglabājuma vietās?

  un kā tad tur bija ar to, ko sauca par izvarotāju armiju? par kuru armiju bija tāda runa? kaut kur lasīts, tik neatceros kur un par kuru tas bija rakstīts.

 5. vai tad KR.neokupēja Baltijas valstis ? un par to jābrauc klanīties?

 6. Vajadzētu atšķirt kritušo godināšanu no Putina godināšanas pasākuma! Kuram kritušajam vajag tanku rīboņu un lidmašinu kaukšanu parādē? Visiem vajadzētu saprast, ka Maskavā būs viens ellišķigs krievu uzvarētāju propagandas pasākums, un Putinam svarīgi lai tur piedalās pēc iespējas vairāk valstu vadītāju.
  Līdz ar to vajag vienkārši rēķināt , kāds Latvijai un ES no tāda Bērziņa brauciena būs labums? Ja mums tas ir neizdevīgi, tad nebraukt! Jārēķina, tāda reiz ir šī Pasaule!

 7. Uzskatu,ka músu Prezidentam uz Maskavu jábrauc ! Mēs -patík tas kādam vai nepatík – esam Krievijas kaimiņvalsts,kura karā zaudēja pāri par 20 miljoniem cilvéku lai likvidétu fašismu …To nevar necienīt !Otrais – més esam patlaban prezidējošā valsts ES un daudzu ES valstu līderi Maskavá būPalasīju šeit komentāruss noteikti,bet mēs paliksim májás ? Treškārt – ņemot vérá pašreizējās ES un Krievijas saspīlētās attiecbas músu Prezidents varétu izpildít tádu kā bufera lomu attiecíbu normalizéšaná piemēram sankciju jautájumos.Palasīju komentārus šeit – mati stávus,káds naids pret kaimiņiem…Laikam tie ir Dzintara neofašisti kuri pat pulveri nav paostíjuši…

 8. nedomāju ka jabrauce. tas butu nevelams un nepamatots.

 9. Protams,ka nav jābrauc! Baltijai jābūt vienotai visās lietās un vietās!

 10. nesaprotu, kā vispār var ienākt prātā braukt uz marodieriskajām dzīrēm, kur tiek slavināta puse Eiropas (tai skaitā Baltijas valstis) okupācija, izlaupīšana, tautu paverdzināšana, genocīds utt…? Kā vispār kaut kas tāds var ienākt prātā?

 11. Īsi un nesatricināmi-nav jābrauc!

 12. Draudzīgas atiecības ir jāustur!Varu saprast ,kad spiediens ir liels uz prezidentu nu redzēsim izturēs vai ne?

 13. Latvijas delegācija izrādītu savu Politisko stāju un drosmi , ja apvienotos kopējā delegācijā ar Poliju , Lietuvu , Igauniju , Somiju un citām valstīm , kurām Otrā pasaules kara gaitā un vēlāko notikumu pasākumos ir nodarītas netaisnības , kuru sekas nav novērstas līdz pat šai dienai . Motivācija būtu šāda , ka 1945 . gada maijā tika noslēgts Otrā pasaules kara slaktiņš , kuru izraisīja divas totalitāras lielvalstu sistēmas . Viena netaisnība uzvarēja otru netaisnību , bet patiesības uzvara vēl šodien nav veikusi savu triumfu ! Par to būtu jārunā šajā kopēja pasākumā , ja tiks izveidota šāda vienota valstu delegācija .

  • Pilnigi piekrītu ka uz 9 maija svinibam Krievija ,musu prezidentam jābrauc tikai tad kad brauks Lietuvas ,Igaunijas un Polijas prezidenti.Freiberga parādija kādi mēs mikstie esam ,klanoties okupantu priekša.Latviešu tautai nekāda labuma nebija,tikai nesmukums pret mūsu kaimiņiem,ka mums nav mugurkaula.Tagad Freiberga medijos saka ka prezidentam nevajag braukt uz 9 maija svinibam Krievija.Ir sapratusi, ka lielais brālis mazo brāli mīļo tikai tad kad viņam tas ir izdevigi.

 14. komentētāji aizmirst,ka Maskavā tiek svinētā “lielā uzvara”.Kritušo pieminēšana un godināšana laikam arī.starp citu.Galvenais akcents tiek likts uz lielo uzvaru.Baltijas valstīm šajā pasākumā piedalīties ir apkaunojoši.

  • :”Ko atzīmēs Maskavā ? ”Ja uzvaru pār Vāciju,tad goda vietā blakus Putinam ir jāstāv Ukrainas prezidentam P.Porošenko, jo Ukrainai un ukraiņiem šai uzvarā bija tik pat liela loma kā krieviem un baltkrieviem. Bet,kaut kā nav dzirdēts,ka Porošenko uz šīm svinībām būtu ielūgts. Tātad tiks svinēta nevis uzvara,bet gan demonstrēta Krievijas militārā varenība citu tautu iebaidīšanai.

 15. Neticami,ka pēc Ukrainas notikumiem mūsu prezidents neko nav sapratis. Kauns! Nespēj uz sitienu atbildēt par savu pārliecību! Glumjš un bailīgs.

  • piekrītu ka Berziņš nav īšts valsts vīrs. Ka Igaunijas vai Lietuvas presidenti runā, tur ir kur klausīties un viņiem ir ko teikt. bet Berziņš nekad nekritizē krievijas Okupāciju Krimā, un krievijas zaldati austrumu Ukrainē…. it kā Berziņš nezin kas notiekās.

 16. Notiekti NĒ! Kāpēc VVF brauca, turpināt Kanādā iesāktās draudzības ar orgāniem? Vai Bērziņš ir bijis pskp loceklis? Kāpēc Latvijas prezidenti šķeļ Baltijas vienotību?

  • Pareizi, Bērziņš, kā bijušais okupācijas varas pārstāvis Valmierā nevar aizmirst savus komunistu līdera laikus, tādēļ arī no sirds vēlas būt Maskavā uz Krievijas svētkiem LATVIJAS OTRREIZĒJĀS OKUPĀCIJAS gadadienā, kā pērn teica Straujumas k- dze. Viņš grib šķelt Baltijas valstis tāpat kā V.V-F, cer, ka Putinam anektējot Latviju, kā “seno krievu zemi”, atkal varēs būt virsvadonis.

 17. Uzvaras sveetki Putina variantaa irStalina uzvaras reanimaacija, kurs pamatdoma ir- lielaa padomju tauta atbriivoja pasauli no fa$isma ,nokluseejot to,ka otru reizi okupeeja Baltijas valstis, bet Austrumeiropai -sarkano fa$ismu.$iis uzvaras piekabe tagad ir arii sauklis-;KRIM NA$;

 18. Kritušos var pieminēt tepat Latvijā.Nedrīkst aizmirst Latvijas statusu sākot ar 40.gadu.Doties uz Krieviju kā okupētājvalsts mantnieci,ņemot vērā šīs valsts agresīvo ārpolitiku,ir visai divdomīgs gājiens,ņemot vērā arī prezidenta darbību okupētajā Latvijā.Ņemot vērā faktisko situāciju valstī tas gan būtu visai loģisks un saprotams gājiens.

 19. Ka ES prezidejosas valst Atbildēt

  Valsts Prezidentam, Berzinam ir dota iespeja vadit un noteikt toni un staju. Tas ir gluzi vina kompetence. Vinam ar savu ricibu, kopa ar Lietuvu un Igauniju ir iespeja ietekmet ES politiku saja lieta. Vins jau mums visiem ir tagad, ar savu izvairisanos atklajis savu nostaju. Cits drosmigaks vaditajs butu rikojies savadak..un neatteicies no neparprotamas vadisanas.

  • Bērziņš nekad nav domājis par LATVIJU, bet gan tikai pats par sevi. Tieši tādēļ arī viņam nav neērti izvairīties no atbildes un arī atbildības . Faktiski Vīķes – Freibergas dublieris. Viņš baidās pieminēt okupācijas vārdu, jo pats taču bija tās varas pārstāvis un sarkano zveigzni pārveidojot par auseklīti mācēja ar Grigales palīdzību tikt prezidenta krēslā.

Draugiem Facebook Twitter Google+