Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Prezidentūras izmaksas vēl nav aprēķinātas, bet tās nepārsniegšot 60 miljonus eiro (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē organizēšanas izmaksas vēl nav aprēķinātas, bet tiešās izmaksas nepārsniegs 60 miljonus eiro, pirmdien preses konferencē atzina premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par prezidentūras izmaksām, Straujuma uzsvēra, ka “prezidentūra ir mūsu pienākums, kas jāpilda reizi 14 gados”.

“Mēs neesam aprēķinājuši tagad gala izmaksas, bet mēs neesam pārsnieguši atvēlēto budžetu. Mums ir ietaupījumi, piemēram, Ārlietu ministrija ir atgriezusi pusotru miljonu eiro. Tāpat citās ministrijās arī ir ietaupījumi,” viņa teica.

Savukārt Rinkēvičs piebilda, ka vēl tiks “aprēķinātas virsstundas policijas darbiniekiem arī citiem dienestiem”. Viņš uzsvēra, ka tiešās prezidentūras izmaksas triju gadu laikā nepārsniegs 60 miljonus eiro.

Latvijas prezidentūra ES Padomē notiek 2015.gada pirmajā pusgadā. Latvijas prezidentūra noslēgsies 1.jūlijā, kad par nākamo ES Padomes prezidējošo valsti kļūs Luksemburga. Prezidentūras laikā Rīgā norisinājās vairākas augsta līmeņa ES ministru tikšanās, notika Austrumu partnerības jeb tā dēvētais Rīgas samits, kā arī tika aizvadīti dažādi prezidentūras publiskās diplomātijas kultūras pasākumi.

Aģentūras BNS aptaujātie politologi, komentējot prezidentūras norisi un ieguvumus, norādīja, ka Latvijas prezidentūra norisinājusies sarežģītos apstākļos un spējusi aktīvi un labi strādāt, vienlaikus nav izpildīti daži mājasdarbi, ES institūcijās piedzīvoti nepatīkami brīži, bet par patiesu tās veiksmi varēs runāt tikai pēc vairākiem gadiem, ja valsts turpinās iesākto darbu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai!? Dzīres mēra laikā???

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+