×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Eiropas un ASV līgums būtu milzu ieguvums Latvijas uzņēmējiem. Saruna ar Krišjāni Kariņu (32)

Foto - LETAFoto - LETA

Par Latvijas prezidentūru, attiecībām ar Krieviju un Eiropas Savienības un ASV brīvās tirdzniecības līgumu saruna ar Eiropas Parlamenta Tautas partijas grupas deputātu Krišjāni Kariņu.

– Kādas cerības Eiropas Parlaments liek uz Latvijas prezidentūru?

K. Kariņš: – Runājot ar kolēģiem, pārliecinos, ka viena daļa priecājas par Latvijas iespēju
prezidēt. Bet no tām valstīm, kurām neklājas īpaši spoži, jūtamas bažas, vai tikai Latvijas prezidentūra nebūs pārāk barga. Rietumeiropa priecājas, ka Latvija kļuvusi par Eiropas Padomes prezidējošo valsti, bet Dienvideiropas valstis ir nobažījušās, vai tikai no tām neprasīs to pašu, ko mēs ziemeļos jau esam izdarījuši.

Prezidentūras mainās ik pa sešiem mēnešiem, tāpēc ne no Itālijas, kas bija prezidējošā valsts aizvadītā gada pēdējā pusgadā, ne no Latvijas, kas sākusi savu prezidentūru, nekāda lielā kopējā ES kursa maiņa netiek gaidīta. Tā partitūra savā ziņā jau ir uzrakstīta. Tiesa, diriģents gan var izcelt vienu vai otru balsi.

– Cik lielā mērā Latvijas prezidentūra varēs ietekmēt Krievijas un Ukrainas attiecības?

– Latvijas prezidentūras laikā to aktualizēs, bet šis jautājums ir aktuāls ar vai bez mūsu prezidentūras. Eiropā joprojām nav vienprātības, kā rīkoties attiecībā pret Krieviju, bet Eiropai nav šaubu, ka Krievija ir agresors. Viena daļa dalībvalstu uzskata, ka pret Krieviju jānotur stingra nostāja, Krievija jāsoda ar sankciju palīdzību vai kādiem citiem līdzekļiem. Neviens nešaubās par to, ka jāpalīdz Ukrainai. Taču tās valstis, kuras atrodas tālāk no Krievijas, ir mērenākas savā retorikā. Savukārt tās valstis, kas atrodas tuvāk Krievijai un kurām ir vēsturiskā pieredze attiecībās ar Krieviju, saprot, ka runāšana ar lielo kaimiņu pie viena sarunu galda nedarbojas. Tas, ko Krievija grib, nav tas, ko Eiropa grib. Krievija grib apturēt Eiropas Savienības un NATO ietekmes izplatīšanos tuvāk Krievijas faktiskai robežai. Savukārt Eiropa vēlas, lai demokrātijas vērtības izplešas pasaulē.

Redzot, kas notiek Ziemeļāfrikā un citās valstīs, Krievija baidās, ka arī šajā lielajā valstī var sākties sacelšanās. Putina autoritārā valdība nevēlas ļaut kaimiņvalstij Ukrainai pašai izlemt, kādu valdību tauta grib vai negrib. Pirms Ukrainas aneksijas Putina popularitāte kritās, bet pēc aneksijas viņa reitings atkal bija augšā. Mēs nezinām to, ko grib Krievijas sabiedrības vairākums. Aptaujas, kas liecina par Putina popularitāti, visticamāk, nav objektīvs rādītājs, jo cilvēki ir iebiedēti un baidās izteikties kritiski.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Kariņš ir LATVIJAS TRAKUMS ES!!! PILNĪGI NESAPROT LATVIJAS KĀ VALSTS IZNĪCĪBAS NOZIMI, JA PIEĻAUSIM ĢMO PĀRTIKAS IENĀKŠANU TIRGŪ UN NEDOD DIEVS, VĒL SĀKSIM SĒT ĢMO SĒKLAS MŪSU TĪRAJĀ ZEMĒ!!! VIŅŠ LOBĒ SAVU ASV, JO TO VIŅŠ SAPROT!!! PALDIES VIŅA ELEKTORĀTAM, JA TE SĀKSIES ĀRPRĀTS!??????

 2. Amerikāņu GMO tagad nomainīs dabīgo pārtiku. Būs jāizvairās no ASV ražotas pārtikas.

 3. Kariņ! Kad atdosi, tiesājoties ar A.Lembergu izcūkoto, nodokļu maksātāju naudu????

 4. Kariņa doma, ka “Aptaujas, kas liecina par Putina popularitāti, visticamāk, nav objektīvs rādītājs, jo cilvēki ir iebiedēti un baidās izteikties kritiski”, diemžēl nav pareiza…
  —————————————————————————–
  Putina popularitāte liecina par krievu uzticību savai impērijai, tās varenībai. Tas ir viņu patriotisms, kas iekaroto teritoriju un pakļauto tautu multikulturālisma apstākļos izpaužas kā šovinisms.
  Un Kariņš, diemžēl, tāpat kā daudzi rietumnieki, arvien vēl nav izpratis impērijas un nacionālas valsts patriotisma principiālo atšķirību.

 5. Karaiņš atgādina tādu pamuļķi. Atvainojiet, bet tā tas ir.

 6. nekad un nemūžam! Lai iet pa gaisu tie valstiski un loģiski NE-domājošie!

 7. Vispirms publisko visu šī līguma tekstu! Neslēp no Tautas!Nemelo!
  Kariņš pat publiski izgāzās ,jo nezināja ,ka Latvijas lielākais ražošanas līdzeklis ir zeme,ka to pa lēto iztirgo svešiniekiem.
  Kariņš nerunā patiesību ,bet manipulē,mēs viņam neticam!

 8. Bet, kā lai es saviem vēlētājiem izskaidroju, kas līgumā būs labs vai slikts, ja pat Eiropas Parlamenta deputāti netiek pie informācijas. Nav zināms, kas rakstīts nodaļā, sadaļā vai pantā, piemēram, par lauksaimniecību, izglītību…
  ———————————-
  tas vispār ir nonsenss. No Kariņa teiktā sanāk, ka “mēs nezinam, kas tas ir, bet mēs uzskatām, ka tas būs kas lielisks”.
  Šī transatlantiskā līguma noslēgšana būs lielākais noziegums pret mazājām ES valstī un to iedzīvotājiem.

 9. Jebkāds rīkojums, likums, kas kaitē valstij un tautai ir piemērojams kā valsts nodevība, noziegums pret valsti un tautu īpaši lielos apmēros. Tā diena nāk…

 10. Monsanto-palasiet, pameklējiet youtub-pliki fakti. Iznīcība, nabadzība, totāla kontrole. Kariņš lobē viņu intereses. Kāds likums piemērojams valsts nodevējiem? Viņš ne Latvijā audzis, ne Latvijai kalpo. Tādi subjekti ir mūsu posts un te ir kārtējais apstiprinājums.

 11. Pirmais ieguvums-turpinās kolonijas statuss, gāžās iekšā ģmo. Šis kundziņš pat nejēdz, kas darās patiesībā. Eiropā gāžās iekšā trojas zirgs! MOSTIETIES!!!! Tādi kariņi ir pielikuši roku, lai Latvija būtu tukša. Viņi kārto lietas, kam nav nekāda sakara ar valsts un tautas uzolaukumu. Mums gāž iekšā atkritumus, amorāli u iznīcību. Sauksim lietas savos vārdos. Ilgi, pārāk ilgi esam čakarēt-mūsu bērni brauc prom, lai izdzīvotu, jao Latvija pilda ieteikumus-stabilitāti iznīcināt, jo neesam vajadzīgi kā konkurenti, bet kā klienti.

  • Tieši tā. Kariņš ir, iespējams, labi apmaksāts lobijs. Monsanto – tas ir monstrs, no kura jau sen cieš atsevišķu valstu lauksaimniecībā. Pameklējiet netā par ģenētisko modificēto rīsu audzēšanu Indijā, kas tur notiek.

 12. Progresīvais ienākuma nodoklis ASV pastāv kopš 1917,gada,bet,piemēram,ES valstī Īrijā vēl ilgāk-jau kopš 1914.gada!Un kapēc gan lai mums nevajadzētu arī Briseles,Māstrihtas un Lisabonas 6% PVN likmi pārtikai? Brisele taču ir mūsu paraugs,piemērs un etalons,kuram mums ir jāseko!

 13. Dienvideiropas valstis-Itālija un Spānija ir nobažījušās,ka Latvija piespiedīs arī viņas PVN likmi ikdienas pārtikai palielināt no 4% līdz 21%!

 14. Vēl lielāks ieguvums būtu ASV un Eiropas progresīvo nodokļu ieviešana Latvijā! Jo kā pareizi saka Junkers(skat.”Saistītie raksti”) “Eiropa nevar noslēgties particības cietoksnī”! Savukārt,Krišjānis Kariņš (“Vienotība”),par samazinātu PVN pārtikai,ko pieprasa jau visa Latvijas sabiedrība,nemaz vairs nerunā!

  • tiešām Egon, Tu esi tāds muļķītis, ka uzskati, ka transatlantisko korporāciju vienīgā motivācija sev pakļaut Eiropu ir nodokļu mazināšana?

 15. Pretīgi skatīties un lasīt to ** spriedelējumos, kas Latvijas valsti ir noveduši nabadzībā. Lai eiropas parlamenta deputāti būtu tuvāk savai pārstāvētai valstij, viņiem vajadzētu maksāt šīs valsts vidējo algu, Tad ** paliktu mazāk un sāktu reāli domāt, kā palīdzēt savai valstij.

 16. Tadi stulbeni ir jau novedusi Latviju un novedis ariEs lidz nabadzibai un slimosanai.

 17. ES un ASV progresīvie nodokļi Latvijā,būtu ieguvums visiem!

  • kādi progresīvie nodokļi amerikā? asv katrā štatā ir sava nodokļu politika.
   un asv lauksaimniecības zemi vairs nevar nopirkt, jo visu uzpirkuši lielie koncerni. mums to vajag?

 18. Latvijas uzņēmējiem jau pilna backsaide ar milzu ieguvumiem. kad būs kāds milzu ieguvums Latvijas darbaļaudīm?

 19. PRET GMO/ PRET ASV Atbildēt

  Šis Amerikas oligarhu interešu pakalpiņš no korumpētās Vienotības gan nemin kādas letālas sekas šis līgums var nest Eiropai un latvijai. Šis līgums paredz atvērt Eiropas un Latvijas tirgu GMO (ģenētiski modificētiem organismiem) pārtikā, zemkopībā lauksaimniečibā. Kā pierāda zinātniskie pētījumi GMO produktu lietotāji pārstāj vairoties un tādēļ izmirst 2-3 paudzū laikā kas nozīmē Latviešu kā pamatnācijas pilnīgu apzinātu iznīcināšanu. Savukārt zemniekiem tas nozīmē ka atļaujot ievest un audzēt GMO sēklas tie paliek 100% atkarīgi no ASV sēklu tirgotājiem jo to sēklas var izmantot tik vienu gadu jo no tām izaudzētās sēklas nākošam nav derīgas. Tas nozīmē ka gadījumā ja ASV nepārdod sēklus tas var nozīmēt Badu Eiropā un Latvijā jo GMO kultūras iznīcina visas citas kultūras kas ir tai apkārt un rada piesārņojumu kur normālās kultūras vairs nav spējīgas augt. Būtībā šis līgums ir ASV Bioloģiskais karš pret Eiropu lai to pakļautu un pdarītu atkarīgu no ASV izmantojot spēcīgāko argumentu ēdiena atņemšanu caur bioloģisko ieroču GMO izmantošanu. Cilvēki attopieties !!! Tautas ienaidnieki strādā pret Latvijas un Eiropas interesēm savu saimnieku ASV labā.

  • nav gluži kā tu saki. sēklas dīgst, un novāktās arī aug, tikai ir viens BET. tu viņas NEDRĪKSTI izmantot! asv pirms kāda gada monsanto izputināja vienu zemnieku, jo vīnš bija iesējis no kaimiņa nopirktus graudus, un nebija nopircis no monsanto pa tiešo. monsanto viņu iesūdzēja tiesā, jo kaimiņam arī bija viss audzēts no viņu sēklas, un panāca, ka tiesa atzīst, ka pārkāptas monsanto tiesības, jo izmantots viņu produkts, pašus viņus apejot. zemnieks tika izputināts, jo viņam uzlika sodu simtu tūkstošu apmērā!
   turklāt ĢMO ir bīstams bioloģiskajai daudzveidībai un dabai.

   • Diemžel tā gluži nav Montesāto GMO sēklas tiek rāžotas tā lai tās derētu tikai vienai ražai un izmantojamas tikai patērēšanai nevis kā sēklas materiāls. Uzsākot sadarbību ar ASV GMO zemnieks tiek nolemts verdzībai no kuras vairs nevar tikt vaļā, jo jāpērk visu laiku sķlas no viena ražotāja tā pazaudējot neatkarību un vielaikus saindē zemi un vidi visapkārt jo pēc GMO nekas vairs normāls tur neaug un arī apkārtējais viss ar to tiek ietekmēts. GMO produkti IR bioloģiskie ieroči ko ASV izmanto lai iznīcinātu liekos cilvēkus un padarītu atkarīgus visus kas ar tiem sasaistās.

   • NRA mājaslapā ir feins raksts no Belēviča puses,skaties pagājušo gadu trīspadsmito maiju.Gribeju iekopēt linku,neņem pretī!
    Nu I piekāst to karinu.

 20. ka līgumu vajag, tas nozimē ka var neiedziļināties un uzreiz teikt ka līgums ir galigi garām un nesīs vien zaudejumus

 21. Milzu ieguvums? Kungi Briselē slēdz kaut kādu līgumu, tai skaitā arī Latvijas vārdā, bet Latvijai par to nav informācijas. Un nevis vienkārši nav informācijas, bet tā no Latvijas apzināti tiek slēpta! Te nu bija tā Briseles demokrātija un izslavētā mūsu lielā spēja kaut ko ietekmēt, iespaidot. Pat mūsu “prezidents” vairs nav noteicējs par sevi. Viņš vēl šodien nezin, vai viņam pavēlēs braukt 9. maijā uz Maskavu, vai atļaus palikt mājās. Tālaini izsakoties, mēs pat purkšķi vairs nedrīkstam palaist bez saskaņošanas ar Briseli.

 22. sociāli atstumtais Atbildēt

  Kariņa k-gs ilgstoši visur politikāņu grupējumos grozās pa priekšu .Ko viņš tādu Latvijas labā ir izdarījis ? Neko , jo viņš ir ,,vadāmā haosa ,, parstāvis , kurš modri raugāsun dara lai iznīcinātu Latvijas valsti .

 23. Kontinents slēgs līgumu ar valsti?

 24. tas būtu liels ieguvums lielajiem starptautiskajiem koncerniem, monsanto tai skaitā!

  un ja jau tas tāds ieguvums, kāpēc līguma detaļas ir noslepenotas un netiek izpaustas sabiedrībai?

Draugiem Facebook Twitter Google+