×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Prezidentūras laikā kultūrai dos miljonus

Starp citām kultūras norisēm ārvalstīs prezidentūras laikā plāno piedāvāt Raimonda Paula un Radio bigbenda koncertu.
Foto: LETAStarp citām kultūras norisēm ārvalstīs prezidentūras laikā plāno piedāvāt Raimonda Paula un Radio bigbenda koncertu. Foto: LETA

Maestro Raimonds Pauls piedalās izstādes "Teatrālās tekstīlijas. Edītes Pauls-Vīgneres personiskais teātris" atklāšanā.

Nākamgad Latvija kļūs par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti, un šis apjomīgais projekts ietver arī visai vērienīgu kultūras programmu, kurai 2014. gada budžetā vien paredzēti 1 357 309 eiro, “Latvijas Avīzi” informēja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta projektu koordinatore Lāsma Lapinska. 2015. gada budžets vēl tiekot veidots līdz ar kultūras programmas projektu gatavošanu un potenciālo izmaksu apzināšanu.

Kultūras programma balstās izvēlētajās tematiskajās līnijās – vienotas Eiropas ideja, Otrā pasaules kara beigas, ceļš uz laikmetīgo profesionālajā mākslā, dažādu mākslas žanru integrācija, Dziesmu un deju svētku tradīcijas atspoguļošana, norādīja Lāsma Lapinska. Svarīgi būs arī 2015. gada zīmīgie notikumi kultūrā – Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas atzīmēšana, VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, UNESCO izsludinātais starptautiskais gaismas gads un citi.

Savukārt Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta pārstāve Selga Laizāne prezidentūru salīdzināja ar olimpiskajām spēlēm, kurās vienkopus pulcējas izcilākie sportisti, demonstrējot savu labāko sniegumu: “Tāpat ir arī ar prezidentūras kultūras programmu: tā ir iespēja pavisam īsā laika periodā – pusgada garumā – izcelt Latvijas “zvaigznes” starptautiskā līmenī.”

Patlaban konkrēta Latvijas prezidentūras kultūras programma vēl tikai top, līdz gada beigām notiek sarunu process par potenciālajām norises vietām un māksliniekiem. “Konkrētos māksliniekus darīsim zināmus darba gaitā, kad būs panāktas nepieciešamās vienošanās. Šobrīd varam atklāt, ka prezidentūras laikā ceram ārvalstīs piedāvāt R. Paula un Radio bigbenda, “Kremerata Baltica”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Valsts akadēmiskā kora “Latvija”, Latvijas Radio kora un “Sinfonietta Rīga” koncertus. Tāpat plānota latviešu oriģināloperas “Valentīna” izrādīšana Berlīnē,” norādīja L. Lapinska.

24. februārī noslēgsies pieteikumu pieņemšana iepirkumā, kas nodrošinās desmit ceļojošās izstādes Latvijas vēstniecībām ārvalstīs. Izstāžu “Latvijas sasniegumi 20. un 21.gadsimtā”, “Arhitektūras daudzveidība Latvijā”, “Mode kā laikmeta tendenču spogulis”, “Latvijas dizaina veiksmes stāsti” rīkošanai paredzēts katrai 15 000 eiro, izstāžu “Vikingu laiks Latvijā” un “Jūgendstila pasaules redzējums Rīgā un Latvijā” – 13 000 eiro, bet izstāžu “Kārļa Zāles mantojums – Brīvības piemineklim 80, Brāļu kapiem 100”, “”Gaisma līgo Latvijā” – Dziesmu un deju svētku fenomens”, “Tematiska foto izstāde “Latvijas ainava, dabas bagātības””, kā arī “Sports Latvijā” rīkošanai paredzēti 10 000 eiro, neskaitot PVN.

Drīzumā tiks izsludināts arī iepirkums par dizaina veidošanu ES Padomes Justus Lipsius ēkā Briselē, kas dos iespēju reprezentēt Latvijas dizaina sasniegumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+