Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
7. janvāris, 2015
Drukāt

Prezidentūras laikā pievērsīs uzmanību Latvijas dizainam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"an&angel" firmas trauki no sērijas "Deco", kas 2013. gada saņēma prestižo Red Dot balvu.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pirmdien, 12. janvārī, atklās Latvijas laikmetīgā dizaina izstāžu cikla “Dizaina manifestācija” pirmo izstādi “Reputācija”, savukārt Eiropas Savienības (ES) Padomes mītnē – ēkā “Justus Lipsius” – šajā dienā tiks atklāta Latvijas nacionālā dizaina ekspozīcija, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Lapinska.

Izstādi LNB plkst.14 atklās kultūras ministre Dace Melbārde. Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Linda Jākobsone precizēja, ka šī cikla izstāde – atšķirībā no pārējām trim, kas risināsies vēlāk Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM), Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) un Latgales vēstniecībā “Gors”, – būs pieejama tikai prezidentūras viesiem, ne plašai sabiedrībai.

Cikla “Dizaina manifestācija” autoru grupa ir starpdisciplināra komanda: dizaina biroja “H2E” radītāji/vadošie dizaineri un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) mācībspēki Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un LMA docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa. Elere un Elers veidojuši arī Latvijas nacionālā dizaina ekspozīciju ES Padomes ēkā “Justus Lipsius”.

Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā plānots īstenot plašu kultūras programmu, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, izcilība un unikalitāte. Viens no programmas uzdevumiem ir Latvijas dizaina atpazīstamības veicināšana ārvalstīs. Tā īstenošanai tiks izmantota prezidējošo valstu tradīcija pusgada garumā stāstīt par sevi ES Padomes ēkā Briselē, kā arī prezidentūras mājās Latvijā – Gaismas pilī.

Ar šiem, kā arī citiem dizaina projektiem pasākumā 12. janvārī iepazīstinās prezidentūras kultūras un publiskās diplomātijas programmas vadītāja Selga Laizāne un dizaina biroja “H2E” mākslinieciskā direktore un abu ekspozīciju kuratore Ingūna Elere. Dizaina projekti, pateicoties Latvijas institūtam, būs izdzīvojami arī digitālajā vidē, par to informēs Latvijas institūta direktore Karina Pētersone un mediju aģentūras “Inspired Digital” izpilddirektors Artūrs Mednis. Plašāku ieskatu prezidentūras prioritātēs kultūras jomā sniegs kultūras ministre Melbārde, uzsverot kultūras un radošo industriju pozitīvo mijiedarbību ar citām nozarēm.

Visu 2015. gadu Latvijas dizains tiks prezentēts četrās laikmetīgā dizaina izstādēs ar kopīgo nosaukumu “Dizaina manifestācija”. Izstādēs tiks rādīti Latvijas laikmetīgā dizaina produkti un pakalpojumi un demonstrēts, kā dizaina instrumenti var palīdzēt labāk risināt ekonomiskās, sociālās un vides problēmas. Dizaina manifestācija tiks veidota no četrām daļām. No 8. janvāra līdz 5. jūlijam LNB būs skatāma izstāde “Dizaina manifestācija”/”Reputācija”. Tajā būs redzami tie Latvijas dizaina paraugi, kas novērtēti starptautiskā kontekstā ar prestižām dizaina balvām.

5. februārī DMDM Rīgā tiks atklāta izstāde “Dizaina manifestācija”/”Humanizācija”, kas būs veltīta dažādiem Latvijas dizaina produktiem, pakalpojumiem un procesiem, kas demonstrē dizaina lietojumu dažādās ikdienas dzīves jomās.

Trešā izstāde “Dizaina manifestācija”/”Informācija” norisināsies LMA pirmā stāva izstāžu zālē no 5. līdz 29. martam. Tajā varēs iepazīst Latvijas grafikas dizaina dažādus aspektus. Būs pārstāvēts iepakojumu, identitātes, publikāciju dizains, kā arī digitālais, pakalpojumu, procesu un reklāmas dizains un jaunie mediji.

Savukārt no 1. līdz 31. oktobrim Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma izstāde “Dizaina manifestācija”/”Situācija”, kas sniegs vispārēju Latvijas dizaina situācijas pārskatu.

Latvijas prezidentūras kultūras programmu veidos apmēram 200 pasākumu, un tā būs vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+