×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Prezidentūras nauda iztērēta, bet kādi ir solītie Latvijas ieguvumi? (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas "Gaismas pils"

Nemanot aizskrējis laiks un tikai vēl mēnesi Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Kā pagājis šis pusgads? Pirms prezidentūras sākuma mūsu ierēdņi klāstīja par gaidāmajiem ieguvumiem. Latvijai tas būšot lielo iespēju laiks. Caur mūsu ierēdņu datoriem plūdīs visa ES dokumentācija, beidzot varēsim izpētīt un tā pa īstam saprast, kā darbojas smagnējais Eiropas Savienības birokrātijas mehānisms. Iegūtās nenovērtējamās zināšanas būtiski cels mūsu valsts pārvaldes aparāta kvalifikāciju, mēs pazīsim drēbi un turpmāk Latviju neviens vairs neiebāzīs maisā.

Ļoti gribas ticēt visam iepriekš minētajam. Pagaidām publiski pieejamā informācija liecina ko citu. Nenoliedzami esam iemācījušies izsūtīt ielūgumus, izmitināt un pabarot augstos viesus, kā arī teicami tos apsargāt. To visu arī vajag mācēt, nav vārdam vietas! Ne velti augstie komisāri prezidentūras atklāšanas pasākumā slavēja Latviju par labu sagatavošanos. Bet kā ar būtisku lēmumu pieņemšanu un mūsu diplomātu spēju aizstāvēt Latvijas viedokli? No sanāksmju, konferenču un apspriežu atreferējuma neko daudz vairāk par tukšām pieklājības frāzēm izlobīt nevar. Pat Austrumpartnerības samits, kas tika izsludināts par galveno pusgada pasākumu, pagāja tukšu salmu kulšanas atmosfērā, ja neskaita Junkera kunga atzīstamo centību sarokošanās laikā atdarināt mistera Bīna cienīgus žestus. Galarezultātā starptautiskie komentētāji ilgi meklēja vārdus, kuros pieklājīgā veidā ietērpt tukšumu. Samitā nekādus konkrētus lēmumus nepieņemšot, šoreiz tas būšot kā pa­grieziena punkts nākamajiem soļiem. Atspēriens kaut kam būtiskam utt.

Līdztekus plašsaziņas līdzekļos arvien biežāk parādās neglaimojoša informācija. Piesedzoties ar ES prezidentūras neatliekamajām vajadzībām, ministrijas ir tērējušas naudu pa labi un pa kreisi. Pirkušas dārgas mašīnas, remontējušas birojus, devušās izšķērdīgos komandējumos. Benzīns augsto viesu pārvadāšanai beidzās jau pusgadā. Vai nu nemācēja aprēķināt, cik degvielas vajag, lai nobrauktu no “Radisona” viesnīcas līdz Gaismas pilij, vai benzīns salija līdzpaņemtās kanniņās, ej nu tagad pētī no pakaļas! Ātrās medicīniskās palīdzības vadošie ierēdņi bagātīgi atalgojuši sevi par nostrādātajām virsstundām un tā bez sava gala. Citiem vārdiem sakot – ministrijas tikušas pie siles un veselu pusgadu lakušas aizgūtnēm.

Lai izšķērdētu naudu, mums kvalifikācija nav jāceļ. To mēs protam! Lai ES komisāriem argumentēti paskaidrotu, ka pie mūsu lielā nepilsoņu un integrēties negribošu cittautiešu kopuma Āfrikas kontinenta bēgļu uzņemšana, vienalga, vai tā notiktu pēc kvotu principa vai brīvprātīgi, tuvākajā nākotnē Latvijas iedzīvotāju vidū radīs dziļu nepatiku pret Eiropas Savienību, tomēr vajag celt kvalifikāciju. Tāpēc gribētos ticēt – Latvijas valsts, noslēdzot ES prezidentūras pusgadu, būs guvusi unikālas zināšanas, kuras izmantos mūsu valsts labklājības celšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Par trim ministrijām vairāk nekā Briselē! Un par vienu procentu samazināts IIN mūsu politiķiem!

 2. Mans viedoklis: diemžēl ne raksta autoram, ne komentētājiem nav ne mazākās poņas par ieguldīto darbu. Tā jau ir – ja kaut kas, tad korupcija apkārt un ja jāredz tālāk par savu degungalu, tad diemžēl tālāk par kājas lielo īkšķi neredzam. Tāda tuvredzība un pat nihilisms… 🙂

 3. Komentētājs saule šeit pareizi pateica Atbildēt

  Latvijai ir jābīda tikai citu lietas! Piemēram,jāsniedz finansiālā palīdzība Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),jāuzņem Āfrikas ekonomiskie bēgļi pat no Grieķijas,kurā vēl šodien ir divreiz lielāka minimālā alga,vairākkārt zemāka PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem,obligātā veselības apdrošināšana un bezmaksas augstākā izglītība visiem ES valstu pilsoņiem!

 4. Zvejas kuģu sagriešana metāllūžņos,cukura fabriku likvidācija,valsts un parlamentārie sekretāri ar vairākiem vietniekiem ministrijās,praidi,eiro ieviešana bez referenduma,21% PVN pat maizei,reņģu,piena,bēgļu utt. kvotas vien jau ir milzīgs sasniegums!

 5. Gribētos tomēr ticēt, ka cienījamais autors zina, ka Prezidentūra ir daudz vairāk nekā tikai pāris skaļu pasākumu. Tas ir darbs ikdienā, simtiem sanāksmju, dokumentu, lēmumu. Ar Latvijas tiešu līdzdalību. Šajā pusgadā svarīgāk bija nevainojami vadīt darbu visā Padomē, nevis bīdīt kaut kādas savas lietas. Ja arī bīdīja, tad ar to nelielījās, jo prezidentūrai jābūt neitrālai.

 6. Ieguvums ir nulle. Ministri nepārzina nozares politikas veidošanas principus un iespējas. Viņi kā tādi statujas, kas knapi atgremo ierēdņu sagatavotās runas, Tā Reirs šodien, bez priekšā uzrakstītā aizrunājās tiktāl, ka ES fondu naudas ir visu laiku tikai iztērētas, bet nav investētas ar pievienoto vērtību. Ko tas nozīmē, ka kādi sagrāba naudas, lai labi padzīvotu un politiķis to visu zin un pieļauj to. Par kādu valsts attīstību te vispār var runāt. Cik ES fondu naudas ir bezatbildīgi izpļurpināts. Kas par to atbildēs. Bērziņš ar savām ,,Kājiņām”, LIAA ar Ozolu priekšgalā……. sūdu valsts.

 7. Rīgas ierēdņi UZVĀRĪJĀS!. NU JAU VAIRS MĒNESĪ OTRA ALGA , BET 12 MĒNEŠU ALGA.. VAR REDZĒT , CIK NETĪRA IR RĪGĀ IERĒDNIECĪBA! PAT PAR ZOLITŪDES CIEŠANĀM NOPELNĪJA!. TĀPĒC JĀAIZBĀŽ MUTES, LAI SKAISTĀM LAKSTĪGALĀM BŪTU LAUKS ČIVINĀŠANAI.Rīt tiesa Leonardam inkinam , par izziņas izpaušanu! Rīgā , Abrenes ielā 3, 13:00. kURŠ ir par vārda brīvību, iesim un noklausīsimies, kā ņirgājas paši latvieši par latviešiem!

 8. Un cik daudz nelietderīgi iztērēts t.s.”kultūrai” !!! Valentīna, Verdi rekviēms, Valsts kora un radio kora, Kremeratas braukāšanās. To visu vajadzēja apmaksāt tiem, kas pērk biļetes. Bet apmaksāja LV nodokļu maksātāji. Ieguvums – pilnīgi nekāds.

 9. par ko cepiens? Agris nesaprot , kā darbojas Europas lielākais korupcijas un naudas atmazgātāju kantoris? Re kā Rēderam bija intervija ar Piebalgu, un ne pušplēsta vārda , kur sev atradusi mājvietu EU palīdzības nauda Āfrikai. Pat vidusskolā māca, ka EU pirmsākumos tika izveidota, lai sabremzētu Vācijas attīstību. Ar to tiek veiksmīgi galā un pieķer vēl citu valstu naudu, kas mētājas zemē.

 10. roka roku mazgā korupcija latvānijā augstā līmenī. tā var komentēt

 11. Kā lai komentē tukšumu un nelietderīgi iztērēto?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+