Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Prezidentūras un deputātu pielaižu dēļ aizkavējusies vairāku vēstnieku rotācija

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē un Saeimas deputātu pielaižu dēļ aizkavējusies vairāku Latvijas vēstnieku rotācija, noskaidroja aģentūra BNS.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) trešdien ar vēstnieku kandidātiem, situāciju un problēmām ārvalstīs iepazīstināja Saeimas Ārlietu komisijas deputātus. Viņš no komentāriem atteicās, norādot, ka informācija saistībā ar vēstnieku rotāciju netiek izpausta līdz Valsts prezidents viņus nav apstiprinājis amatā.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) žurnālistiem sacīja, ka beidzot komisijā ir kvorums, lai rīkotu slēgtās sēdes, kurās tiek skatīti jautājumi, kas saistīti ar pielaidi valsts noslēpumam. Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pielaidi izsniedzis septiņiem no deviņiem komisijas deputātiem. Lai komisija būtu tiesīga sasaukt slēgto sēdi, nepieciešami pieci deputāti, kuriem ir piešķirta pielaide.

“Es tikai varu teikt, ka process ir aizkavējies, visu laiku gaidīja, kad būs pielaides,” atzina Kalniņš.

Viņš norādīja, ka gaidāmas vairākas izmaiņas Latvijas vēstnieku rindās, tomēr tās nevar komentēt. “Nevaram runāt par cilvēkiem vai valstīm, jo te ir jautājums, vai otrā valsts ir jau apstiprinājusi. Kamēr otra valsts to nav darījusi, kamēr prezidents to nav darījis, mēs nedrīkstam teikt,” pauda komisijas vadītājs.

Aģentūras BNS rīcībā esošā informācija liecina, ka tiks rotēti vairāk nekā desmit vēstnieku. Nākamajās sēdēs komisijas locekļi iepazīsies ar kandidātiem, kurus izvirzījusi Ārlietu ministrija, viņu redzējumu par konkrēto valsti, kur tiks nosūtīti, viņu pieredzi. Pēc tam vēstniekus amatā apstiprinās Valsts prezidents.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+