Mobilā versija
Brīdinājums +9.1°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
11. marts, 2015
Drukāt

Prickera balvas laureāts paziņots dienu pēc viņa nāves

Foto: AFPFoto: AFP

Arhitekts Frajs Oto (1925-2015).

Vācu arhitektam Frajam Oto (Frei Otto, 1925-1915) piešķirta augstākā balva arhitektūrā – Prickera prēmija – dienu pēc viņa nāves, ziņo “The Guardian”.

Oto, kurš kļuva pazīstams ar savām vieglajām, teltij līdzīgajām celtnēm, uzzināja par balvas saņemšanu neilgi pirms nāves – un šis ir pirmais gadījums balvas vēsturē, kad tā maijā nonāks pie jau miruša arhitekta.

Oto radīja jumtu Minhenes Olimpiskajam stadionam, kurš uzņēma 1972. gada spēles un 1974. gada Pasaules kausa finālu.

Pats Oto sacīja, ka “nekad nav darījis neko tādu, lai saņemtu šo balvu”. “Mans mērķis arhitektūrā bija radīt jauna tipa ēkas, kas atvieglotu dzīvi trūcīgiem ļaudīm, īpaši pēc dabas katastrofām. Kas gan varētu būt labāk kā iegūt šo balvu? Es izmantošu laiku, cik man tā atlicis, lai turpinātu darīt to pašu, ko līdz šim.”

Balvas ekspertu padome aprakstījusi Oto kā ievērojamu skolotāju un autoru un norāda, ka viņš ticējis efektīvai, atbildīgai materiālu izmantošana un tam, ka arhitektūrai jāatstāj minimāla ietekme uz vidi.

Pievienot komentāru

Katru dienu pazūd kāds bērns. Saruna ar JRT aktieri Andri Keišu (3) Andrejs Zvjagincevs ieradīsies Rīgā ar Kannu festivāla žūrijas balvu ieguvušo filmu "Nemīlestība", kurā vienā no galvenajām lomām ir JRT aktieris Andris Keišs.
Draugiem Facebook Twitter Google+