×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Priede apgalvo, ka viņas izteikumi par homoseksuālismu esot pārprasti (19)

Foto - Vienotiba.lvFoto - Vienotiba.lv

Partijas “Vienotība” Kandavas novada nodaļas vadītāja un Kandavas pašvaldības deputāte Inga Priede apgalvo, ka viņas tviterī paustie izteikumi par homoseksuālismu, kas vakar izpelnījās plašu kritiku un nosodījumu, esot pārprasti.

Priede paziņojumā partijas biedriem pauž viedokli, ka ap viņas izteikumiem saceltā ažiotāža esot “Vienotības” politiķes Ilzes Viņķeles un “viņai līdzīgi domājošo interpretācija”.

Priede vakar tviterī, runājot par Viņķeles darbību, pauda: “Viena joma jau bija un… tikai homoseksuāļu likums prātā, par kuru laukos visi šokā.” Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki “bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma”, Priede rakstīja: “Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība.”

“Nevienā mirklī neesmu teikusi, ka vēlos kādu šaut vai vispār kādam vēlēt ko sliktu. Frāze “Paldies Dievam!” bija atbilde, ka cilvēkiem ar citu orientāciju ir iespēja izbraukt uz ārzemēm, un tur viņus vairs neviens nešauj, bet viņiem ir iespēja legalizēt savas viendzimuma laulības ārvalstīs, ja viņi to vēlas,” apgalvo Priede.

“Vēlējos paziņot, ka viennozīmīgi es un visi mani Kandavas nodaļas biedri kopsapulcē bija sašutuši par viendzimuma partnerattiecību reģistrācijas likuma virzību uz Saeimu un pret [homoseksuālisma] propagandu, jo uzskatām, ka valstī ir citas prioritātes, kas gaida steidzīgu risinājumu. Vispirms ir jādomā par ražošanas attīstību, skolotāju, kultūras un sporta darbinieku algām, veselības aprūpi utt.”

“Atvainojos tiem, kuri ir pārpratuši manu teikto. Varu atsaukt sevi no valdes locekļa amata, un aicinu to darīt arī Viņķeles kundzi,” paziņojumā pauž Priede.

Priede ir arī Talsu novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, taču Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus (“Talsu novada attīstībai”) otrdienas pievakarē atzina, ka nav informēts par Priedes izteikumiem un to, kādu rezonansi tie izraisījuši publiskajā telpā.

Viņš solīja, ka iepazīsies ar šo situāciju. Lai gan tā ir katra cilvēka brīva izvēle, ko paust publiskajā telpā, tomēr neapdomīgi izteikumi par dzīvības atņemšanu cilvēkam jebkurā gadījumā nav pieņemami, atzina Lācarus, konkrētāku komentāru par iespējamo pašvaldības reakciju uz šiem Priedes izteikumiem solot sniegt pēc tam, kad būs iepazinies ar situāciju.

Ar Priedi aģentūrai LETA sazināties neizdevās.

Jau ziņots, ka pēc plašas kritikas par šiem izteikumiem Priede atsaukusi sevi no “Vienotības” valdes locekles amata.
Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp “Vienotības” biedriem. Pēc tam Priede savus tvītus izdzēsa.

Jau vakar tviterī vairāki “Vienotības” biedri rosināja šo jautājumu izvērtēt un pat izslēgt Priedi no partijas. Arī partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars rakstīja, ka rosinās šo jautājumu nekavējoties izskatīt valdes sēdē. Pagaidām “Vienotības” valdes ārkārtas sēdes šonedēļ nav plānotas. Turklāt pirmdien beidzies pašreizējās valdes pilnvaru termiņš, jo tā bija apstiprināta pirms diviem gadiem 1.decembrī, savukārt jaunā valde tiks ievēlēta sestdien kongresā

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Kā viņa uzdrošinās ko sliktu teikt par peder.astiem un lezbām!Mēs esam Latvijas nākotne!Rīgai jāklūst par Europas homoseksuāļu galvaspilsētu!

 2. “Vienotībai” ir ētikas komisija?? Kādā renstelē tā visu laiku dīkā gulējusi??? Ingai Priedei NEVIENAM nav jāatskaitās par savu viedokli, jo viņa dzīvo DEMOKRĀTISKĀ valstī!!! Piekrītu viņas viedoklim un nenosodīšu!!! Ieteikums “Vienotībai” – tikpat cītīg i lūdzu APKAROJIET pretvalstiskos izteikumus un valsts pamatus graujošas izdarības, ja esat PATRIOTI!?? Priedes kundze pareizi dara, ka nevēlas būt tādas partijas valdē, kur GODA vietā ir viņķele un rinkēvičs ar savām izlaidībām…Ētikas komisijai vispirms ir JĀIZVĒRTĒ abi iepriekš minētie “kadri” un viņu izteikumi…Vai tad visi NAV v ienādi atbildīgi???

 3. Ko krīt virsū cilvēkam!Vai nav jau gana!

 4. Beidzot ir noskaidroti tie, kuri organizēja mīnusiņu kampaņu pret Āboltiņu. Tie ir bijušās reformu partijas biedri un viņu Izraēlas diasporas brālība. Ar Reformu partiju tankistiem neizdevās pārņemt varu. Tagad salīda Vienotībā. Tā ka Vienotību gaida “jautri” laiki.

 5. ja
  jau vinkelei tik loti patik zilie un censas viniem palidzet varbut ,ka vinas virs ari ir no tiem ,vai tiesam vai tad vienotibai nav citu problemu ,korisinat

 6. Pareizi,Priede,viņi taču var pamest savu dzimteni un rast to citur,jo te ir Priedes,kas liek braukt uz citām valstīm,kur viņi var dzīvot kā cilvēki! Nē,nu vnk absurds! Lukos Kandavā sašutuši-it kā Kandavā tādu cilveku nebūtu!

 7. Kamēr dieva izvēlētā tauta valdīs pār pasauli,nekas nemainīsies,tikai kļūs arvien sliktāk.Lasiet bībeli-veco derību!

 8. Kā var tik nekaunīgi blefot par to ko pati [ priede ] ar melnu uz balta ir uzrakstījusi ……..!?

 9. Cilvēkam taču ir dotas smadzenes, lai domātu ko runā!
  Kundzei uznākusi verbālā caureja.

 10. Tādus izteicienus varētu atļauties krogusbrāļi pēc pamatīgas dropes, nevis politiķi demokrātiskā valstī.

 11. dziļā padevībā Atbildēt

  Kādreiz letiņi esot bučojuši barona piedurkni; nu valdošais rietenis mums paģēr bučot .. pēcpusi …

 12. Es visu laiku brīnos par šo ažiotāžu ap homoseksualisma tēmu. Vai tā ir cilvēktiesību, vai tomēr medicīniska un ģenētiska rakstura problēma? Ģenētiķi un mediķi dziļdomīgi klusē, tomēr medicīnas literatūrā ir pietiekoši daudz informācijas, ka seksuālā orientācija galvas smadzenēs notiek dzimumhormonu ietekmē noteiktā indivīda attīstības stadijā. Ja tas ir tā, tad tai ir fizioloģisks raksturs un ar cilvēktiesībām tai ir visai maz sakara. Kāpēc tiek uzkurinātas kaislības sabiedrībā, bet netiek meklēti un noskaidroti homoseksuālisma patiesie cēloņi?

  • Homoseksualisms ir it sevišķi izplatījies ASV krāsaino vidū. To var spriest pēc esošājiem literatūras avotiem. Simtiem gadu, verdzības laikmetā cilvēkiem tika liegta normāla ģimenes dzīve. Ārī citur, dzimtbūšanas laikos, tas izpaudās zemnieku ģimeņu spaidos. Abasparādības ir bijušas masveidīgas. Tāpēc šodien lielai cilvēku grupai liekās, ka tā ir “normāla parādība”. ASV pašreiz pie varas ir šīs tautas pārstāvji kuri arī cenšās to legalizēt. Otrie piekritēji ir **, kuri labi saprot, ka homoseksualisms kropļo un pavājina sabiedrību, bet tas arī ir viņu mērķis. Tomēr jāatzīmē, ka šodien arī Rietumos, tai skaitā ASV, attieksme pret šo parādību nav viennozīmīga. Paies laiks, mainīsies dzīves apstākļi, valdošas šķiras un iespējams kas mainīsies arī attieksmē pret šo parādību. Domāju, kļūdaini ir koncentrēt sabiedrības uzmanību šim jautājumam un “skriet vilcienam papriekšu”.

 13. … Patiesiba … par Vienotibas atieksmi un talaku parstavniecibu sajas lietas … lai gan ari japiekrit, ka katram atbildigam pilsonim ir jabut uzmanigam runajot par sis 2% agresivas minoritates velmi un spejam publika izcelt katru neuzmanigi pielietotu izteicienu vai vardu, savas iedomatas patiesibas propogandai … !

  … Bet neatgriezeniski notiek, isto Vienotibas politikas merku atklasana, ka kosmosa pienakas … un citu konservativas un tradicionalas sabiedribas parstavosu partiju nostiprinasanas ar jauniem biedriem …!!!

  • Nevaru saprast,kā kautko pretdabīgu var aizstāvēt un atbalstīt?!Šie nelaimīgie daži procenti ir steidzīgi nopietni jāārstē,jo veseli cilvēki savas “gultas lietas”nepublicē..Piedodiet,novērojot pie dzīvniekiem -tie citādi orientētos no sava vidus izstumj.

 14. Tas ko dara Vinķele ir riebīgi un nosodāmi.Bet kas notiek Vienotībā?Man žēl Straujumas kundzi kura iesaistījās Vienotībā,jo par Vienotību nobalsoja daudzi cilvēki tikai tāpēc ka no šī saraksta kandidēja Straujumas kundze.Lai Dievs dod Jums spēku un veselību nepazust šajā purvā.

 15. PALDIES,INGA! Tu palīdzi noskaidrot gaisotni tai deģenerātu maisā Vienotībā.
  Turies – Tu mums patīc ar savu drošo nostāju,izglītotību,morālajām nostādnēm.Mēs bvirzīsim Tevi par prezidenti.Vienotība Tev jāpamet.Tai miskastē Tev nav ko darīt.

 16. Žēl, ka tā “pārprašana” bija nevis vienkārša nesaprašana, bet apzināta nevēlēšanās paanalizēt teikumus un to struktūru un kontekstu. Ka tik būtu sensācija, ka tik lasītājam interesantāk! Jo trakāk, jo labāk! Vismurgainākais virsraksts vienā angliskā portālā bija “Paldies dievam, nacisti apšāva gejus”. Kā tādi cilvēki vispār var saukt sevi par žurnālistiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+