×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Priedes homofobiskie izteikumi tviterī izpelnās arī ārvalstu mediju uzmanību (7)

Foto - TwitterFoto - Twitter

Partijas “Vienotība” Kandavas novada nodaļas vadītājas un pašvaldības deputātes Ingas Priedes homofobiskie izteikumi tviterī izpelnījušies arī ārvalstu mediju uzmanību.

ASV laikraksts “New York Observer” plaši apraksta Priedes izvērsto diskusiju, raksturojot to kā “šokējušu tvītu sēriju”. Laikraksts arī atgādina Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča neseno paziņojumu, atklājot savu homoseksuālo orientāciju, vēlot viņam “veiksmi, ņemot vērā dažu tautiešu attieksmi”.

Britu laikraksts “Daily Telegraph” norāda, ka Priedes homofobiskie izteikumi ir “īpašs apkaunojums partijai “Vienotība”, valsts premjerministrei Laimdotai Straujumai (V) un Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (V), kurš pagājušajā mēnesī kļuva par valstī pirmo atklāti homoseksuālo politiķi”.

Krievijā, kur homoseksuālisma tēmu apspriešanu ierobežo “geju propagandas” aizliegums, atsevišķi mediji nav laiduši garām izdevību Priedes izteikumus rādīt kā pierādījumu “fašisma atdzimšanai” Latvijā.

Krievijas angliski raidošais propagandas kanāls “Russia Today” Priedes izteikumus pārveidojis, apgalvojot, ka viņa rakstījusi: “Paldies Dievam, ka nacisti šāva gejus.” Šis angliskais citāts arī izmantots lielākajā daļā publikāciju ārvalstu presē.

“New York Observer” rakstam pievienojis arī fona tekstu par “Latvijas sāpīgo pagātni”, apgalvojot, ka Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā atradās “plašs nāves nometņu tīkls”, kurā “ar Latvijas kolaboracionistu palīdzību holokaustā tika iznīcināti vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju, 2000 čigānu un nezināms skaits homoseksuālistu”.

Laikraksts arī apgalvo, ka “līdz pat šai dienai katru gadu 16.martā Rīgas ielā lepni maršē Latvijas “Waffen-SS” veterāni”.

Jau ziņots, partijas “Vienotība” Kandavas novada nodaļas vadītāja un pašvaldības deputāte Priede pirmdien tviterī pauda naidīgus, pret homoseksuāliem cilvēkiem vērstus izteikumus, kuri izpelnījušies plašu kritiku un nosodījumu. Vispirms Priede, runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: “Viena joma jau bija un… tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā.” Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki “bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma”, Priede rakstīja: “Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība.”

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp “Vienotības” biedriem. Pēc tam Priede savus naidīgos tvītus izdzēsa.
Skandālam vēršoties plašumā, Priede arī publicēja paziņojumu, kurā viņa atvainojas “tiem, kuri pārpratuši manis teikto”. Priede arī atsaukusi sevi no “Vienotības” valdes locekles amata.

“Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvērusi, ka šādi izteikumi nav pieļaujami, norādot, ka Priedes paustais noteikti nav partijas nostāja un ir pretrunā ar to.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ko paši pi dori var mācīt.Zils ir zils.Viva Inga Priede.Ar tevi viss ir normāli.)))

  2. saut nevajadzetu, bet ar savu slimibu lielities nevajadzetu.

  3. Priedes kundze ir vien norādījusi uz sekām, kādas var piemeklēt perversus liberāļus, ja tos sāk apkarot šovinistiski radikāļi. Bet nu cerams, ka mums šādi notikumi ies secen, ja vien nekļūsim par Rietumu – Austrumu starpniekiem un viņu “multikulturālisma” līdzautoriem.

  4. Kāpēcšādi izteikumi nav pieļaujami? Vai tad mums nav demokrātiska valsts? Kas man var noteikt ko es drīkstu un ko nedrīkstu teikt? Liekas ka Satversmes 100. pants vēl nav izņemts no apgrozības. Ja tā ir viņas pārliecība, tad pašai gan vajag pastāvēt uz savu nevis klausīt priekšniekus. Patiesībā jau tikai garīgi nepilnvērtīgi cilvēki lepojas ar savu “atšķirību’ un mēģina to uzspiest visai sabiedrībai.

  5. Lai Fašistiskā Krievija pati savā acī paskatās ka tur baļķis ”torčī”. Tas ka Maskavas ielās tik tiešām maršē neonacisti ,tas gan ir fakts,un viņi ne tikai tur maršē ,bet arī nosit cilvēkus.Ja kādam ir aizdomas ka tā nav ,tad laipni lūgtum uz šo perverso homoseksuālo valsti ,lai paši par to pārliecinātos.

  6. Vienotības noriets.

  7. Tādi amati, bet gļēvi kā gliemji. Kas ir, grūti pateikt – piedodiet, paspruka doma arī vārdos? Nē, es nekļūdos, kļūdās lasītāji. Šādu psihes attīstības stadiju vajag sākumskolā pabeigt.

Draugiem Facebook Twitter Google+