Sports
Ziemas sports

Priedulēna izcīna sesto vietu Eiropas čempionātā skeletonā 16

Lelde Priedulēna. AP

Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja dalītu sesto vietu Eiropas čempionātā, bet Pasaules kausa ieskaitē viņa bija dalītā devītā pozīcijā.

Iepriekšējos divos Eiropas čempionātos Priedulēna tika pie septītās vietas.

Sportistiem startējot biezā miglā, Priedulēna pirmajā braucienā Īglsas trasi veica 55,05 sekundēs, kas bija astotais labākais laiks starp visām startējušajām skeletonistēm. Savukārt otrajā braucienā latviete savu rezultātu uzlaboja par 0,05 sekundēm, taču braucienā bija vien 15., kas summā lika atkāpties uz devīto vietu.

Pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā triumfēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas diskvalificētā krieviete Jeļena Ņikitina, kura bija ātrākā abos braucienos un Priedulēnu apsteidza par 1,25 sekundēm.

Savukārt otro un trešo vietu Pasaules kausa ieskaitē izcīnīja kanādietes Elizabete Vatčī un Mirela Rāneva, kuras uzvarētājai zaudēja attiecīgi 0,58 un 0,64 sekundes.

Savukārt sudrabu Eiropas čempionāta ieskaitē ieguva vāciete Žaklīna Lelinga, kura Ņikitinai zaudēja 0,67 sekundes un kopumā ieņēma ceturto vietu, bet Vecā kontinenta bronza tika austrietei Janīnei Flokai, kura uzvarētājai zaudēja 0,81 sekundi.

Priedulēnai un krievietei Marijai Orlovai divu braucienu summā bija identisks laiks, abām skeletonistēm ieņemot dalītu sesto vietu Eiropas čempionātā un dalītu devīto vietu Pasaules kausa posmā.

Pasaules kausa posmā startēja 29 skeletonistes, no kurām pēdējā bija 2006.gada Turīnas olimpisko spēļu čempione Maja Pēdešena-Bjeri no Norvēģijas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 1002 punktiem ir Lelinga, otrā ar 966 punktiem ir Vatčī, bet uz trešo vietu ar 920 punktiem pakāpusies Rāneva.

Tikmēr Priedulēna ar 632 punktiem atrodas 11.vietā.

Vasarā smagu traumu guvusī Priedulēna sezonu iesākusi ar mainīgām sekmēm, savu labāko rezultātu sasniedzot novembrī Vistlerā, kur izcīnīta augstā ceturtā vieta. Priedulēnai Pasaules kausa posmos labākie rezultāti bijuši trīs ceturtās vietas, bet viņa ne reizi nav kāpusi uz goda pjedestāla.

LA.lv