×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Prieki bohēmas cienītājiem: Rīgā atdzims “Sukubs”

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

8. decembrī Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8, atvērs jaunu radošo galeriju “Sukubs”, aģentūru LETA informēja galerijas radošā direktore Inga Rūtentāle.

Ideja par galerijas “Sukubs” atvēršanu pieder māksliniecei Veronikai Plaudei. Tā radusies kā iedvesma no leģendārās 20. gadsimta 20. gadu Rīgas kafejnīcas “Sukubs”, kas piederēja mākslinieka Romana Sutas mātei Natālijai un atradās Merķeļa ielā 21-2, stāsta galerijas radošā direktore Rūtentāle. “Sukubā” dzima daudzas radošas idejas, un to dēvēja arī par “literāro pielikumu” ēstuvi. Nosaukums “Sukubs” radies, apvienojot formālo virzienu – supremātisma un kubisma – nosaukuma pirmo zilbi.

Jaunā galerija “Sukubs” iecerēta kā vieta, kur māksliniekiem izstādīt savus darbus, kur ceturtdienu, piektdienu un sestdienu vakaros rīkot radošas tikšanās, muzikālas performances un dzejas lasījumus.

Galerijas īpašniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka “Sukuba” kopējās izveides izmaksas ir 12 000 eiro.

Galerijas atvēršana būs arī izstādes atklāšanas svētki. Tiks atklāta kopīga divu Mākslinieku savienības biedru Kārļa Siliņa un Aivara Riekstiņa darbu izstāde, kas no 9. decembra būs apskatāma ikvienam interesentam.

Galerijas atvēršanas svētku turpinājumā 10. decembrī plkst.17 notiks radošas tikšanās vakars ar šī gada Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju kategorijā “Spilgtākā debija” – Madaru Gruntmani.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+