Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
21. novembris, 2016
Drukāt

Prieki bohēmas cienītājiem: Rīgā atdzims “Sukubs”

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

8. decembrī Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 8, atvērs jaunu radošo galeriju “Sukubs”, aģentūru LETA informēja galerijas radošā direktore Inga Rūtentāle.

Ideja par galerijas “Sukubs” atvēršanu pieder māksliniecei Veronikai Plaudei. Tā radusies kā iedvesma no leģendārās 20. gadsimta 20. gadu Rīgas kafejnīcas “Sukubs”, kas piederēja mākslinieka Romana Sutas mātei Natālijai un atradās Merķeļa ielā 21-2, stāsta galerijas radošā direktore Rūtentāle. “Sukubā” dzima daudzas radošas idejas, un to dēvēja arī par “literāro pielikumu” ēstuvi. Nosaukums “Sukubs” radies, apvienojot formālo virzienu – supremātisma un kubisma – nosaukuma pirmo zilbi.

Jaunā galerija “Sukubs” iecerēta kā vieta, kur māksliniekiem izstādīt savus darbus, kur ceturtdienu, piektdienu un sestdienu vakaros rīkot radošas tikšanās, muzikālas performances un dzejas lasījumus.

Galerijas īpašniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka “Sukuba” kopējās izveides izmaksas ir 12 000 eiro.

Galerijas atvēršana būs arī izstādes atklāšanas svētki. Tiks atklāta kopīga divu Mākslinieku savienības biedru Kārļa Siliņa un Aivara Riekstiņa darbu izstāde, kas no 9. decembra būs apskatāma ikvienam interesentam.

Galerijas atvēršanas svētku turpinājumā 10. decembrī plkst.17 notiks radošas tikšanās vakars ar šī gada Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju kategorijā “Spilgtākā debija” – Madaru Gruntmani.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+