Rīga
Sabiedrība

Prieks ar asarām acīs. Ziemassvētki Zupas virtuvē 1

Foto – Dace Salmane

Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes draudze otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī jau trešo gadu pēc kārtas aicināja uz svētku mielastu 260 Rīgas iedzīvotājus, kuriem šobrīd nav dzīves gaišākais posms un kuri regulāri apmeklē draudzes Zupas virtuvi.

Galerijas nosaukums

Arhibīskaps Jānis Vanags vēstījumā šī gada Ziemassvētkos, runājot par Ziemassvētku sajūtas saglabāšanu, sacīja: “Visu gadu varam savā apkārtnē atrast bērnus, kas guļ uz salmiem un siena, jo viņiem nav gultu, kur gulēt. Mēs varam atrast cilvēkus, kas nav dzirdējuši eņģeļu vēsti un paši būt par eņģeļiem, kuros viņiem sadzirdēt un ieraudzīt Jēzu. Tas, ka esam, ir Dieva dāvana mums. Tas, ka Kristus dēļ esam priekš sava tuvākā, ir mūsu dāvana Dievam. Pretī saņemam gandarījumu, dzīves jēgas apziņu un – prieku.”

Kā svētku mielasts pie balti klātiem galdiem, tā arī dāvanas katram ciemiņam bija draudzes locekļu sarūpētas – jau veselu mēnesi pirms šiem svētkiem tika adīts un tamborēts, cepts un vārīts, tāpat arī gādātas dažnedažādas gan sadzīvē noderīgas, gan sirdi sildošas lietas, portālam “LA.lv” pastāstīja Zupas virtuvē.

Savukārt viesus uzņēma, mielasta laikā pie galdiem apkalpoja un arī kopā ar viņiem maltīti baudīja namatēvi – draudzes mācītāji Rinalds Grants un Krists Kalniņš līdz ar citiem draudzes cilvēkiem. Un, lai arī maltīte un dāvanas ciemiņiem acīmredzami sagādāja prieku, tieši klātbūtne un sarunas tika novērtētas visaugstāk – teju katrs uzklausījām kādu skarbu dzīvesstāstu, kas vēl ilgi pēc tam liek atgriezties pārdomās.

Kāds vīrs spēka gados, audzis bērnunamā, bez darba un iztikas līdzekļiem, un pirms pāris dienām zaudējis arī trūcīgo, pašdarināto mitekli, no sirds pateicās par sagādāto svētku brīdi un klusāk piebilda: “Es gan nezinu, kur šovakar palikšu…” Acīs – sirsnīga pateicība, un viss, ko viņš palūdza – vai nevarētu uz nākamo ceturtdienu, kad būs kārtējā Zupas virtuve, uztaisīt kādu bildi no šī mielasta, atmiņai? Bet jakas krūšu kabatiņā viņš vienmēr nēsājot līdzi Dieviņu – un parādīja apbružātu kartīti ar Kristus attēlu.

Omulīgā siltumā un sveču gaismā tika noturēts īpašs svētbrīdis un kopīgi dziedātas skaistās, visiem zināmās Ziemassvētku dziesmas – un nobeigumā nebija divu domu, pat skarbi, dzīvē daudz pieredzējuši vīri teica: “Tagad dziedāsim “Klusa nakts, svēta nakts”!

Kā pēc šī mielasta teica mācītājs Rinalds Grants: “Ja līdz šim kādam no mums vēl nebija Ziemassvētku sajūtas, tad nu tā ir pilnībā – “pilns mērs, piepildīts un pāri plūstošs””. Un viņam nevar nepiekrist.

 Ģertrūdes draudzes mācītāji un draudze ir pateicīgi par atbalstu Rīgas domes Labklājības departamentam; zemnieku saimniecībai, kas ziedoja zirņus; maiznīcai “Lāči” par maizi; gaļas pārstrādes uzņēmumam “Nākotne” par kūpinājumiem un visiem, visiem, kas dalīja žēlsirdības dāvanas.

Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes draudze reizi nedēļā nodrošina ar siltām pusdienām tos rīdziniekus, kas dažādu apstākļu dēļ piedzīvo trūkumu. Zupas virtuvē ik nedēļu ceturtdienās tiek izsniegtas 260 porcijas silta ēdiena. Viena cilvēka vienreizēja paēdināšana izmaksā 50 santīmus. Vēl pirms pusgada tas notika ar labdarības iniciatīvas “Kopgalds” finansiālo atbalstu, taču patlaban Zupas virtuve notiek tikai ar draudzes locekļu un citu līdzcilvēku brīvprātīgo darbu un finansiālo atbalstu.

Cilvēki, kuriem ir vēlme un iespējas piedalīties šajā žēlsirdības darbā ar savu ziedojumu, tiek aicināti pārskaitījumiem izmantot zemāk redzamos rekvizītus, norādot “Zupas virtuvei”.

Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskā draudze
Reliģiskās organizācijas reģ. Nr.: 90000293463
Bankas rekvizīti: AS Swedbank, konta Nr. LV40HABA0551005116532

Kontaktinformācija:
http://gertrude.lv/kontakti/

LA.lv