×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Prieks devējam, prieks saņēmējam

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ģimene no Bārtas – Krista, Megija, Ēriks un viņu mamma priecājas, ka Amerikas Latviešu apvienības dāvinātā stipendija dos iespēju apmeklēt teātra izrādes, kino un citus kultūras sarīkojumus.

Amerikas Latviešu apvienība (ALA) sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu (LBF) pasniegusi stipendijas 11 maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm, 16 studentiem no daudzbērnu ģimenēm vai bāreņiem un vienam smagi slimam bērniņam.

Stipendijas valsts svētku priekšvakarā tika pasniegtas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krāšņajā Kolonnu zālē, un muzejs ciemiņiem uzdāvināja bezmaksas ekskursiju. Jau vairāk nekā divdesmit gadus ALA sadarbības ar Latviju nozares vadītājs Ēriks Krūmiņš ir gādājis uz Latviju tautiešu saziedoto palīdzību tiem, kam dzīvē ļoti nepieciešamas atbalsts. Divdesmit gadu laikā Latvijas ģimenēm ir ziedoti vairāk nekā divarpus miljoni ASV dolāru.

Tā kā LBF fonda darbinieki katrai ģimenei iedod arī viņu labvēļu adresi, uz Ameriku regulāri ceļos vēstules no stipendiātiem, kuri dzīvo dažādās Latvijas vietās – Valmierā, Cesvainē, Ilūkstē, Galēnos, Kolkā, Olainē, Jaunpilī, Cēsīs un citur.

ALA devumā ievērojama daļa ir no Ināras un Jāņa Apiņu ģimenes ziedotās naudas. Tāpēc Apiņiem kā saviem labvēļiem drīz Ziemassvētku sveicienus sūtīs septiņas Latvijas ģimenes, kuru vidū arī Valda Rešķe ar trim bērniem no Grobiņas novada Bārtas pagasta.

Valda priecājas, ka uz svinīgo sarīkojumu viņus atvedusi pagasta sociālā darbiniece, un tā nu bērniem tika arī vēsturiska ekskursija – apskatījuši gan Doma laukumu, gan muzeju. Viņa bērnus audzina viena, jo tēvam pārtrauktas aizgādības tiesības. Ģimene dzīvo pašvaldībai piederošas daudzdzīvokļu mājas trīsistabu dzīvoklī. Algotu darbu Valdai ir iespēja strādāt tikai gada aukstajā laikā – tā šogad viņa kopš 16. oktobra kurina pagastmāju, ambulanci un ēdnīcu. Bet aprīlī šis kurinātājas sezonas darbs beigsies. Jaunībā Valda Saldus sovhoztehnikumā ieguvusi veterinārfeldšeres diplomu, divus gadus nostrādājusi Bārtas kolhozā, bet pēc tā izjukšanas darba specialitātē vairs nebijis.

Vasarā audzējuši kartupeļus un dārzeņus, ogojuši un sēņojuši, likuši izaudzēto un salasīto burkās un tad pagrabā. Uz jautājumu, vai ir tik daudz sarūpēts, ka līdz pavasarim pietiks, Valda attrauc īsi: “Jāpietiek!” Dienišķai iztikai jau iznāk, viņa teic, taču bērnu garīgai attīstībai arī nauda vajadzīga. Turpmāk divu gadu garumā stipendija 286 eiro ik mēnesi būs ļoti liels atspaids – lai aizbrauktu 45 kilometrus uz Liepājas teātri, aizietu uz kino, uz citiem sarīkojumiem, kā arī gādātu grāmatas un mācību līdzekļus. Varbūt aizbraukšot ekskursijā uz tuvo kaimiņvalsti Lietuvu.

Pastarīte Megija šogad sāka mācīties 1. klasē, tad pagasts iedeva 42 eiro pabalstu, lai sarūpētu skolas sākšanai nepieciešamo. Visi bērni mācās Bārtas pamatskolā – Krista Jašmonte ir jau piektklasniece, Emīls Vincents Jašmonts iet trešajā klasē. Krista ir cītīga lasītāja, grāmatas dabū vietējā bibliotēkā, bet Emīlam visvairāk patīk matemātika. Painteresējos, vai mājās ir dators. Valda atsaka, ka neesot, bet uz rosinājumu, ka varbūt tagad varēs to nopirkt, atbild: “Nezinu, vai būs labi, ka tad visu dienu sēdēs pie datora un bojās acis. Tagad, cik to vajag, aizskrien uz bibliotēku un tur visu izdara.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+