×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Prieks par dāvanām. Rīgas pašvaldības policija apdāvina jaunjelgavniekus (4)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Labdarības pasākuma galvenais rūķis ir Rīgas pašvaldības policijas nodrošinājuma pārvaldes saimniecības nodaļas priekšniece Vija Lāce (no labās), bet cits rūķis, policists Māris Lodziņš, jau sakrāmējis pilnas ragavas ar mantām.

Jau desmito gadu Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rīgas pašvaldības policisti devās uz laukiem, vedot dāvanas ģimenēm ar maziem bērniem, kam dažādu iemeslu dēļ ir grūti iztikšanas apstākļi. Rīdzinieki arī nepratināja – kāpēc jums tā un šitā? Vienkārši dāvināja.

Policistiem ir tikai viens nosacījums: lai nebūtu dzērājģimene. Jo tad skaidrs, ka dāvinātais var pārvērsties grādīgajā. Šajā gadā rīdzinieki izvēlējās Jaunjelgavas novadu, kura sociālajam dienestam lūdza sameklēt trīs ģimenes un noskaidrot galvenās vajadzības. Tika savāktas vairākas kastes ar drēbēm, rotaļlietām, sporta un skolas inventāru, četriem televizoriem un pat kājminamo šujmašīnu, kas nokļuva Jaunjelgavas vidusskolas mājturības kabinetā. Policisti novadīja drošības stundas novada vidusskolā un Seces pamatskolā. Viņi arī saziedoja naudu, par kuru tika nopirkti produkti: makaroni, milti, putraimi, dažādi saldumi un gaļas izstrādājumi, mandarīni, kā arī ragavas un gultasveļa. Dažādas sadzīves preces saziedoja uzņēmumi “Charlot”, “HPJ”, “Rentra”.

Jaunjelgaviete Eva Cakule mūs sagaidīja kopā ar trīs pirmsskolas vecuma dāmām, kuras sākumā bija sakautrējušās, tikai pēc policistu aizbraukšanas esot sākušas lēkāt bez apstājas priekā par dāvanu kastēm. Īpašs prieks meitenēm bijis par sporta apģērbu un inventāru, kas pēc pārslimotas slimības ļaus vairāk uzturēties svaigā gaisā. Vecāki Eva un Jānis ir strādīgi, diemžēl Jaunjelgavā pastāvīgu darbu atrast grūti.

Raiba dzīve bijusi Valdim Gruzim ar sievu Ivetu Benuševicu. Tagad apmetušies vecajā skolas ēkā. Kādreiz lepnais mūra nams šobrīd nepiedzīvo savus labākos laikus. Tajā dzīvo vairākas ģimenes, vairākums pensionāru un lielākoties draudzīgi. Ja arī gadoties kāds kašķis, tad par… lietusūdeni no renstelēm. Jo lieta tāda, ka tuvākais cita veida ūdens ir puskilometra attālumā dīķī vai pudelēs veikalā. Paši iedzīvotāji aizurbties līdz ūdenim finansiāli nevarot atļauties, cer uz pašvaldību, kas to solījusi. Valdis ir bezdarbnieks, kurš pašlaik par pašvaldības piešķirtajiem 420 eiro remontē divistabu dzīvokli. Ģimenē četri mazi bērni.

Jaunai divu bērnu māmiņai no Daudzeses pagasta Annai Zālmanei liktenis uzlicis pārbaudījumu: meitiņa, kurai drīz būs divi gadi, piedzimusi jau ar ļaundabīgu audzēju. Par laimi, tas veiksmīgi izoperēts, mazā ataudzē matiņus pēc intensīvas terapijas un turpina ārstēties. Otrai meitiņai Kintijai vēl nav gadiņš. Dzīvesbiedrs Jānis strādā gadījuma darbus. Anna izmācījusies par pavāri, bet šobrīd visas rūpes tiek veltītas ģimenei.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kopš kura laika ir jaunjelgavnieki, nevis jaunjelgavieši?

  2. Jaunjelgaviešus… LA seko Dienas analfabētiskajām kļūdēm

  3. Lasiet uzmanīgi! Ušakovam te nav nekādas daļas! Rīgas pašvaldības policijas darbinieki savā kolektīvā brīvprātīgi vāc naudiņu un nopērk pārtiku un dāvanas trūcīgām ģimenēm ar bērniem. Tas notiek jau 10 gadus, un notika jau tad, kad nekādu Ušakovu mēs nepzinām.

  4. Slava Ušakovam! Tikai ne visai skaidrs, kāds sakars Rgas pašprvaldei ar Jaunjelgavu?

Draugiem Facebook Twitter Google+